Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kwdp16Kw St-480, Duże Spieki, Za Gorąco W Domu. Pomocy


marek125

Rekomendowane odpowiedzi

w ramach podsumowania moich prób z kotłem:

 

po ustawieniu zaworu 4d na 4,5 pozycję utrzymuje się stała temp. w domu: 21-22 stopnie. Najlepszy wynik spalania to 25kg na 22godziny 50 minut (14.01.2016) nastawy:

zadana 55 stopni

czas podawania 5 sek.

przerwa podawania ok.52 sek

praca podtrzymania 10 sek

przerwa podtrzymania 25min

went w podtrzymaniu czas pracy 20 sek przerwa 25 minut

nadmuch 2-4% klapa otwarta na max czopuch 50%

węgiel 26Mj

główny problem w PRACY W DWUSTANIE jest taki że po zwiększeniu mocy wentylatora temperatura CO spada (komin nowy systemowy, ocieplony) bardzo słabo rośnie, piec ciągle pracuje, nie wchodzi w podtrzymanie. Powinno chyba być na odwrót (więcej powietrza=większa moc) dużo niedopalonego  spada do popielnika.

 

16.01.2016 próbowałem palić w kotle ze sterownikiem w funkcji PID

spalił 25kg w 19godzin...

dwa główne ustawienia w menu instalatora:

współczynnik wentylatora od -4 do 50 ustawione na  5 (nie widać różnicy między 5 a 25..)

współczynnik podawania od -30 do 30 w procentach.  Tutaj mimo zmian nawet na -30 podajnik praktycznie nie reaguje, często podaje(stąd pewnie to spalanie) po zwiększeniu podawania do np. 8 procent niewiele się zmienia...  kopiec jest ogromny (od retorty jakieś 7cm żaru) JAK to działa ???

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek mysle że masz racje.. aktualnie caly czas próbuje w dwustanie. Zwiększam czas podawania o sekundę i z czasem zmniejszam przerwę podawania o 1-2 sekundy, efekt taki że w retorcie dużo węgla, żaru. Natomiast stopniowe zwiększanie nadmuchu zamiast podwyższać temperaturę na kotle, ustaje  w miejscu bądź spada..  Nie wiem czemu tak jest, wydaje mi się że raczej powinna szybko rosnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.