Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Licznik Czasu Pracy Silnika Pieca Z Podajnikiem


nex1983

Rekomendowane odpowiedzi

Stosował ktoś z was może jakiś licznik do czasu pracy silnika podajnika? Z wszelakich wyliczeń wynika iż praca silnika w piecach defro przez 1 minutę to zużycie 0.5kg węgla.

Mam zamiar zastosować taki licznik i wpiąć go równolegle w pracę silnika, dzięki czemu będzie zliczal całkowity czas jego pracy. Licznik ten ma naliczanie sekundowe, jest na 230v więc można go wpiąć bezpośrednio pod silnik. Po 24h można sobie odczytać całkowity czas jego pracy i policzyc spalanie. Czas pracy w minutach pomnożyć przez 0.5 i mamy zużycie w kg. Kiedy chcemy możemy go sobie zresetować. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie sprawdzić ile piec nam pali przy danej temperaturze na zewnątrz.

Mam zamiar kupić taki:

 

lt920-v-licznik-czasu-pr_2779.jpg

 

http://automatyka.elstat.com.pl/p29625,lt920-v-licznik-czasu-pracy-elektroniczny-sterowanie-do-230vac.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem go . Jutro albo w środę powinien już być u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impulsem nic się nie dowiesz. Tu potrzebne jest zliczanie czasu, bo raz pracuje 3s a w podtrzymaniu 4. Twój sposób sprawdził by się gdyby zawsze podawał taką samą ilość czasu, wtedy impulsy pomnozyl byś przez ten czas i byłby wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Smarcie podobnie jak w Bruli czy eCoalu sterownik liczy czas pracy podajnika, choćbyś sobie co podanie inaczej podawał z inną przerwą to Ci policzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, ja będę miał oddzielny licznik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super sprawa w porównaniu np dwustanu z pidem. Można super wyliczyć czy pid przynosi korzyści. Jutro powinienem mieć więc od środy pomiary.

 

Tak samo w lecie na samą ciepła wodę można sobie fajnie obliczyć spalanie dobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart, Bruli i eCoal same to liczą, średnią moc dobową, spalanie, koszt, zużycie paliwa, możesz sobie wybrać dzień, jakiś zakres dat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, bardzo fajna, wtedy można kombinować z ustawieniami pieca żeby uzyskać jak najniższe spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zamontowany, zalicza czas podawania idealnie, co do sekundy

post-65332-0-86895700-1452637806_thumb.jpg

post-65332-0-12223300-1452637820_thumb.jpg

post-65332-0-23649500-1452637884_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianką 6mm na zakładkę , opaski a później taśma do ocieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik zamontowany, przystąpiłem do testu. Zalaczylem pid, zmieniłem tylko jeden nastaw w menu serwisowym tj minimalna przerwa podawania z 50s do 40s.

 

Dam znać po nocy ile spalił z pidem, w dwustanie mniejwiecej wiem.

Co wyjdzie bardziej ekonomicznie czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich szybkich wyników po 7 godzinach z Pid i 7 godzinach w dwustanie w prawie takich samych warunkch:

Pid od 0:00 do 07:30 czyli 7.5 godziny - silnik pracował 6minut i 14sekund.

Dwustan od 07:30 do 15:00 czyli 7.5 godziny - silnik pracował 6minut i 50 sekund.

 

Dokładne pomiary podam jak przetestuje dwustan pełna dobę i Pid pełna dobę w takich samych warunkach i dokładnie dam znać czy Pid to jakiekolwiek oszczędności w spalaniu węgla. Póki co mogę powiedzieć tyle, że jak wynik będzie po dokładnych wyliczeniach i z Pid i w dwustanie na nieznacznych różnicach w sekundach, to bez zastanowienia wolę palić w dwustanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem z allegro, widziałem że już chyba 7 osób kupiło . 90zł + wysyłka. Jak byś miał problemy z podłączeniem to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to albo są to znikome oszczędności nie warte stosowania, albo ich nie ma w ogóle. Nie będę się na razie wypowiadał bo muszę być pewny po kilku próbach.

 

Nie mniej jednak Pid jest może i dobry dla nowicjuszy, albo ludzi którym się nie chce bawić w dostrajanie pieca. Jak ktoś już pojmie na czym to wszystko polega, to Pid będzie mu zbędny. Oczywiście dwustan trzeba idealnie ustawić, aby wypalal zawsze węgiel na popiół no i nie smolił nam pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przy temperaturze zewnętrznej +1/+2 spalanie dobowe wyszło mi 11kg utrzymując w domu 21-22 stopnie i ogrzewajac bojler 140l.

Czas pracy podajnika w czasie doby 22minuty 23sekundy.

Uważam to za dobry wynik.

post-65332-0-13167600-1452724004_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc są pierwsze wyniki:

 

Praca w dwustanie pełną dobę tj od 08:00 14.01 do 08:00 15.01

Praca podajnika przez pełną dobę w dwustanie to czas 24 minut i 4 sekund czyli tej doby spalił 12kg węgla.

 

Od godziny 08:00 15.01 piec pracuje z PID. Jutro o 08:00 będą wyniki. Dobrze się składa bo warunki pogodowe zewnętrzne utrzymywać się mają na tym samym poziomie więc wynik będzie miarodajny i poprawny.

 

Poniżej wklejam wykres pracy kotła oraz czas jaki pracował podajnik przez dobę

post-65332-0-19216500-1452847530_thumb.jpg

post-65332-0-64409100-1452847538_thumb.jpg

post-65332-0-10523300-1452847542_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.