Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Nad Piwnicą - Czym Izolować?


Meon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przerabiam ogrzewanie i padło na podłogówkę na korytarzu. Jednak pod nim jest piwnica (w której znajduje się piec). Strop ma jakieś 16cm(ok 4 skułem).

Podnieść się mogę praktycznie o ile chcę, jednak im mniej się podniosę, tym lepiej schody będą wyglądać. Myślałem, żeby dać 5cm styropianu, oraz później ok 6-7cm betonu. Na górze będą płytki granitowe. 

Pytanie: styropian potrzebny? Duża strata ciepła będzie do piwnicy? A może strop(sufit) w piwnicy ocieplić styropianem?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ciepla bedzie. Piec tam bedzie, jednak grzejniki juz nie :)

Tak czy siak, ile dac tego styropianu na ten strop najlepoej? Dawac szary?

Wcale to nie musi być styropian. Zastanów się nad czymś takim :
Współczynnik przewodzenia ciepła dla tych płyt λ = 0,022 W/mK . Dla porównania najlepszy styropian, to około λ = 0,031 W/mK. Minusem tych płyt jest cena i zakup mniejszych ilości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rożnica cenowa pomiędzy m2 tych płytek a styropianu? Patrzę na koszty bardzo, dlatego też ogrzewanie robię sam. Jednak nie chcę zrobić jakiegoś bubla i czytam, pytam na forum ile wlezie.

W piwnicy będzie ciepło(piec tam będzie), więc nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto przez te płyty o lepszym współczynniku ciepła.

 

Kolejna rzecz - obok będzie salon z kuchnią(duże pomieszczenie), na podłodze aktualnie jest ziemia, którą trzeba wywieźć. Nie jest podpiwniczona.

Pytanie: Ile cm wylać betonu na pierwszą warstwę? Później folia, później styro i kolejne pytanie: ile cm styro? Później folia, rurki, i ok 6cm myślę betonu.

Myślałem tak: wyrównać piaskiem, 7cm słaby beton, folia, styro 10cm, folia, rurki, mocny beton 6cm.

Dobrze myślę? ;)

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest rożnica cenowa pomiędzy m2 tych płytek a styropianu? ok 2x + koszty transportu, wystarczy zwykły styro podłogowy

W piwnicy będzie ciepło(piec tam będzie), więc nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto przez te płyty o lepszym współczynniku ciepła.

 

.

Myślałem tak: wyrównać piaskiem, 7cm  10cm słaby beton, folia, styro 10cm min 15cm, folia, rurki, mocny beton 6cm.

Ten beton ma piasku warto dać nie taki słaby - na nim cała podłoga będzie się opierać

Jak pęknie podkład to pęknie też wylewka górna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, podkład dam mocniejszy... Nie chcę, aby popękało ;)

 

Co do styropianu, duża różnica straty ciepła będzie pomiędzy 10 a 15? I oczywiście o jakim styropianie mówimy? Chcę zrobić jak najlepiej, jednak najmniejszymi kosztami.

 

Jeszcze jedno, salon będzie miał ok 40m2, podzielić go na 3 czy 4 kanały podłogówki? 

 

Polecacie jakieś firmy rurek, rozdzielaczy etc., miejsce gdzie kupować?

 

Pozdrawiam! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest prosta - o 50% grubiej o 50% mniej strat ciepła przez podłogę, wtedy idzie mniej rury, w tym układzie wszystko jest wymienne.

Mówimy o styropianie podłogowym frezowanym , (twardym EPS 100), białym ok 0,037.

Jak masz mieć 40m2 to  4 pętle, rozstaw co ok 15cm przy styropianie jw.

Nie podajesz ile okien i ile ścian zewn i jaka izolacja ścian.

 

Rury mogą być Wavin, reszta też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.