Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Umiejętności Oraz Utrata Ciepła


wachlarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Jestem dwudziestojednoletnim studentem i mam ogromny problem. 
Jest to mój trzeci sezon grzewczy i powiedziałem Sobie TYLE. Już przechodzę do meritum.

Dom posiada trzy kondygnację(330m2). Każda kondygnacja "dzieli się na pół". Są takie półpiętra.
Ogrzewam tylko środkową kondygnację(mieszkalną, 110m2). Temperatura jaka jest osiągana rano po prostu zwala mnie z nóg. Dziś po wstaniu na termometrze widniało 11stopnii(sic!). 
Moje umiejętności w paleniu najwyraźniej są fatalne. Posiadam piec SAS NWT; 14kW. Jest to piec zasypowy.
Wczoraj po trzech godzinach od jego zasypania(Drewno by się rozpaliło, trzy "Większe" kawałki drewna oraz 3 łopatki węgla.) pieć osiągnął temperaturę 31,5. Na piecu ustawione było 54. Normalnie palę tak, że na piecu mam 50stonii i podkładam co około 3-4 godziny.
Czytając to forum wniosuję, że Wy zasypujecie piece całe? Całe węglem?
Na domiar złego w całym domu kaloryfery działają tylko do połowy(górna grzeje, dolna nie). Ogrzewanie podłogowe również nie działa. Jak uważacie, instalacje jest spieprzona czy 90% problemu lezy po mojej stronie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ,dolniak to, to nie jest na pewno  :/ Aczkolwiek prawdopodobnie można by było z niego zrobić dolniaka ;) 

NA początek rozpal w tym piecu od góry ,zobaczysz czy będzie jakikolwiek lepszy efekt.  

Nie bardzo rozumiem z tymi kondygnacjami ,pół pietrami.  O co chodzi ? 

Ty mieszkasz na środkowej kondygnacji 110m*  ,piec gdzie masz ?? w piwnicy ,czy na tym poziomie ,gdzie mieszkasz. 

Reszta pięter jest zamieszkała?? Czy są ogrzewane? Bo raczej ty nie grzejesz tym kociołkiem 330m*

Piętra ,pół piętra,mieszkania, są od siebie oddzielone. Rozumiem że jest jakaś klatka schodowa i każde mieszkanie ma swoje ocieplone drzwi ?

Każde mieszkanie ma własne ogrzewanie ? 

nwt_12.5_48kw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wacharz

Po prostu musisz sobie zdac sprawe:

1. Grzejesz 330 m2, czy chcesz czy nie, przez nieocieplone sciany !

2. Taki kociolek na 330 m2 to krolka w morzu.

3. Grzejniki dolem zimne bo "niewydolaja" grzac taka bude !

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wachlarz

Jeszcze raz, uciekaj stamtat jak najszybciej jeszcze przed sesja, stracisz zdrowie.

Co ci po magistrze jak nie bedziesz mial zdrowia. Pogadaj z kolegami na roku

niech cie wezma na waleta, czy jak tam teraz nazywacie.

Magistrow jest na peczki i tak bedziesz mial klopot z praca.

Ktos dobrz wiedzial na jaka mine cie wsadza !

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku jak wygląda dom i jego ocieplenie. Po 6 godzinach grzania na 52stopniach jest 15,1. Czyli 4 stopnie urosło.

Musisz palić cały czas przez kilka dni wtedy ten durszlak "złapie akumulację" potem raz dziennie jak nie będzie mrozu  ,kto płaci za ten opał ?  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie papraj sie miałem w tym piecu ile włożysz tyle wyjmiesz a guzik ogrzejesz

 

 

 

Pamiętam jak u kumpla robiliśmy imprezę w niezamieszkałym domu to z 7 stopni do 20 doszliśmy w około 10 godzin , kociołek stary dolniak szedł jak rakieta na 80 stopni i wyżej ale sukces został osiągnięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za drewno nic. Węgiel ja niestety. Około 2 tony idzie na sezon.

Zastanawiam się, czy dokupić miał. Jak sądzicie?

Teraz to kupisz wodę .Tylko węgiel. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki sam dom jak ja.Tylko,że ja mam jeszcze poddasze do grzania.Powiem Ci tak ja po powrocie z gór musiałem 3 dni ostro hajcować temp ustawiona na 70stopni,żeby dom nabrał temperatury.Mój piec to 18kw dolniak.Sciany mam nie ocieplone tylko okna wymienione.Miałem to dupy sobie nie zawracaj tylko dobry węgiel i ogień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatkaj górny przelot i pal od dółu zrób sobie palnik szamotowy i pal ciągle na 70 80 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na którym biegu pompka chodzi , na 1 i na grawitacji u mnie dół grzejnika jest letni , na 2 biegu już cały jest gorący

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na każde półpiętro z 10-15 studentów lub studentek i będzie cieplej i na opał coś dodatkowo wpadnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.