Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podać Pw I Pozbyć Się Sadzy


czystepowietrze

Rekomendowane odpowiedzi

W parniku to kiedyś kartofle parowali.!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawać jakieś patenty na czyste spalanie węgla w ds jak dam powietrze  przez ruszt pionowy to nie  kopci a z pod rusztu to kopci i kopci a myślałem o czymś takim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ha a to tylko śmiesznego z czymś A dlaCzego mam cały dzień na piecu 70 a w domu chłodno a dla was 60 to sauna dlaczego tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł może być ok skoro trzyma wysokie temperatury z reszta nie problem wyciągnąć z kotła więcej niż ma mocy nominalnej . Stawiam na za małe grzejniki w stosunku do strat budynku albo zbyt małą wydajność instalacji ( cienkie rury w stosunku do przepływu) . No i sposób palenia ciągły czy przepalanie - tego nie wiem .

Podpowie Ci sama instalacja , zimne powroty z grzejników to za małe przepływy w instalacji . Powroty gorące z grzejników a zimno w pomieszczeniu to za mały grzejnik .Trzeba również sprawdzić pompę i filtr czy nie zatkany i pompa mieli w miejscu a instalacja grzeje grawitacyjnie tam gdzie może .

 

Walczysz z tą sadzą i smołą a może wystarczy zmienić paliwo na grubszy sort i to wystarczy . Sam tak miałem przy mocnym i drobnym węglu . Teraz kupiłem mix od O2 po kostkę i święty spokój z sadzą i żadnej smoły .Lepszy przepływ powietrza przez grubą frakcję , lepsze napowietrzenie paliwa i spokojniejsza praca kotła. Popiół jak mąka i żadnych spieków - co więcej szukać .

 

Miału nie chcę widzieć na oczy a węgiel jak ma się czysto spalać to ma mieć dużo powietrza z każdej strony i żadne doszczelnianie mu niepotrzebne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kocioł nie jest za małej mocy nieraz za dużej jak pompka nie chodzi to rura powrotu chłodna lub ciepła to zależy od temperatury jak pompka chodzi to rura powrotu gorąca grzejniki są 4 małe i 2 duże do jednego są rurki miedziane do reszty rury średniej średnicy pali się cały dzień w nocy nie kto dokładać co 2 godziny smoły nie mam tylko sadzę w piątek zrobię zdjęcia kotła i wymiennika węgiel chyba mieszanka 31 i 32 taki bardziej czarny niż siwy groszek plus orzech 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z paliwem tak jak myślałem , drobny sort i słaby przepływ powietrza . Drobnica spala się szybko w stosunku do ilości powietrza i dlatego dobrze się spala w cienkiej warstwie a jak zasypiesz cały kocioł to kiszka . To co masz to nadaje się super do palenia w górniaku od góry .Mnie zostało O2 z Mysłowic jakieś 300 kg i leży na boku na rozpałkę . Szufelka na żar i ładnie się rozpala a potem idzie gruby sort z Chwałowic .Powietrze idzie z każdej strony rusztem, rusztem przedpaleniskowym i przez drzwiczki zasypowe . W wymienniku jedynie rudo szara  mąka . Po tym paleniu mocnym O2 z Mysłowic to ledwie wymiennik ze smoły doczyściłem . Teraz święty spokój i wymiatanie  raz na tydzień pędzelkiem bo za dużo zakamarków .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sypie całego pieca bo się wścieknie bo podaje powietrze w zasyp sypie co 2kg na drewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ostatnio to zasypałem zrembkami cały kocioł 10 l wiadro i kocioł szedł jak rakieta nie dymił tylko dużo pary wodnej z komina czym dalej od komina tym bialej. Było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to powietrz jak podaje przez ruszt pionowy to dużo mniej sadzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drobnym węglu ruszt szybciutko się zaklei i dlatego powietrze które trafia wyżej przez ruszt pionowy ma łatwiejszą drogę przez świeży węgiel ( nawet przy pełnym zasypie ) Przy małej ilości paliwa powietrze z rusztu pionowego działa jak PW przy czym dodatkowo zbiera opary z zasypowej  z gazującego paliwa i dopala w palniku . Powstaje mieszanka oparów z powietrzem ( czasami pewnie z nadmiarem powietrza ) i stąd dobre spalanie bez sadzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no to problem częściowo rozwiązany podawać powietrze przez ruszt pionowy i zrobić palnik wirowy tylko jak naładuję cały kocioł drewna i dam powietrze przez ruszt pionowy to ostatnio dostał szwagu i się 90 stopni zrobiło i było tak prze 1h ja nie zamykam powietrza jak za mocno się pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyelminować błyskawiczne rozpalanie się wsadu jak podaje w ruszt pionowy powietrze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.