Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Podać Pw I Pozbyć Się Sadzy


czystepowietrze

Rekomendowane odpowiedzi

 hym myślę że mam nadal przewymiarowy kocioł jak go zmniejszyć jeszcze dziury w palniku to już za bardzo się nie da 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o niebieski płomień podczas spalania węglowodorów z gazu węglowego /drzewnego a nie podczas spalanie tlenku węgla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podaje powietrze przez ruszt pionowy to jest dużo mniej sadzy niż jak podaje przez drzwiczki zasypowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podawaniem pp nie ma zlotego srodka u jednego dziala u innego nie . Ja jak bawilem sie w ds to czy podawalem powietrze przez zasyp czy ruszt pionowy zawsze sie zle palilo jedynym rozwiazaniem to powietrze z pod rusztu , ci co maja ruszt wodny moga miec z tym problem poniewarz sa mniejsze przeswity niz w ruszcie zeliwnym.

Dopiero po zrobieniu "ala HG" wiem co to czyste spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też w końcu wrócilem do podawania spod rusztu i zabralem z niego część szamotu, zostawilem trochę przed palnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autora tematu proszę o stosowanie się do punktu 6 regulaminu:

Językiem obowiązującym na forum jest język polski. Użytkownik zobowiązany jest bezwzględnie do przestrzegania zasad tego języka. Wypowiedzi w rażący sposób zasady te naruszające mogą być usunięte.

To jest zupełnie nieczytelne - wypowiedzi z błędami ortograficznymi i bez interpunkcji. Wydzieliłem do kosza:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21011-wydzielone-z-jak-podać-pw-i-pozbyć-się-sadzy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Tak to jest jak się pisze telefonem. Więc jak zmniejszyć moc kotła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza jest wymiaru 4x12 przez co jest mocno ograniczony ciąg wiec tak jak w prawdziwym HG nadmuch jest niezbedny. Lub można zastosować wyciag spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadmuch powoduje rozpalenie się całego wsadu u kopcenie a na większej dyszy nie pójdzie

 

A bez powietrza w zasyp to się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpalania wsadu nie unikniesz jezeli komora jest szczelna to to w niczym nie przeszkadza nie ma absolutnie zadnego kopcenia w stopce mam linki do filmikow jak to sie u mnie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej konfiguracji nic to nie da wieksza dysza spowoduje wpadanie zaru , opalu do komory dopalajacej szybko ja zatykajac druga sprawa to trzeba podac powietrze przez zasyp , a jak dysza sie zatka to jak myslisz ktoredy wydostanie sie dym ?. Dodam jeszcze raz w tej konfiguracji TYLKO nawiew lub wyciag mechaniczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś bez nawiewu to ja bym chciał

 

Dzisiaj miałem żaru nawalone przed i do palnika zadyma w komorze zasypowej drzwiczki zasypowe uchylone i dym nie wyłaziła

a żółty płomień w kominie + pw do komina płomieni to da dopalenie nie chodzi mi o komin do kotła tylko do urządzenia zwanego parnik bo ostatnio nie wytrzymałem i nakazałem siąmsiadowi palić w nim od góry i jest bardzo zadowolony i ja też bo nie kopci wreszcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię że wlot do palnika miałem zatkany żarem i dużo dymu w komorze zasypowej drzwiczki od tej komory były uchylone i dym nie wyłaził na kotłownię

Czy pw wpuszczane w żółty płomień do komina pw wpuszczane bo tam jest kawałek płomienia aktualnie jest taka konfiguracja i nie kopci chodzi mi o parnik palony od góry bo nie wytrzymałem i musiałem sąsiadowi nakazać palić od góry bo strasznie kopcił a teraz zadowolony że spala połowę mniej opału i ja zadowolony że nie zadymia i nie produkuje zasłony dymnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na mocnym ciągu nie pójdzie

 

No to ja podaje powietrze przez zasyp

 

Po co płacz wodny w popielniku ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a większa dziura i ruszt żeliwny na nią opał i żar nie zatka komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.