Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ustawieniem Zaworu Trójdrogowego


Jasiekk90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż jak pisałem w TYM --> https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20670-sas-gro-eco-25kw-ognik-plus-pid-du%C5%BCe-spalanie/#entry234996 temacie mam wysokie spalanie, wiem że to po części wina nieocieplonego domu ale postanowiłem sprawdzić czy mam taką jak zalecana przez firmę SAS temperaturę powrotu. Założyłem termometr tuż przy powrocie do pieca i okazało się że temperatura powrotu to niewiele ponad 40 stopni, jakieś 43-45 stopni, przy nastawie 65 stopni, więc zacząłem kręcić zaworem trójdrogowym. Udało mi się uzyskać przy nastawie 65 stopni temperaturę powrotu oscylującą w granicach 51-53 stopnie ale teraz jest problem tego typu że piec zbyt mocno przeciąga temperaturę, do jakiś 73-74 stopni i potem tak długo pozostaje w bezczynności że mu wygasa i nie daje rady się odpalić na nowo. Moje nastawy na sterowniku to D.82 PP-5 Ni.3, Sterownik Ognik Plus PID a piec to GRO-ECO 25kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Założyłem termometr tuż przy powrocie do pieca i okazało się że temperatura powrotu to niewiele ponad 40 stopni, jakieś 43-45 s...

Jaki termometr założyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te termometry z reguły mają słaby styk (przewodność) z rurą i pokazują dużo zaniżoną temperaturę. Możliwe więc że prawie całkiem przymknąłeś przepływ wody na grzejniki i większość kręci się w krótkim obiegu, dlatego kocioł się najpierw przegrzewa, a później powoli wystudza i zdąży wygasnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Przy nastawie 70 stopni C.O. i 50 stopni C.W.U. udało mi się uzyskać 50 stopni przy samym wejściu powrotu do kotła ale pojawił się kolejny problem lecz wstępnie już go rozwiązałem  ^_^ A mianowicie kaloryfery zaczęły nierównomiernie grzać, najmniejsze mało nie kipiały a największe ledwo ciepłe a np kaloryfer w mojej sypialni całkowicie zimny. Kaloryfery zasilane mam z rozdzielacza. Udało mi się znaleźć rozwiązanie a mianowicie kryzowanie, nie znam dokładnej odległości kaloryferów od rozdzielacza ani tego jak poprowadzone są rurki do nich ponieważ dom kupiliśmy a nie zbudowaliśmy a w planach są tylko schematy poglądowe ale mniej więcej udało mi się wszystko ustawić tak że wszystkie kaloryfery są ciepłe a nie przesadnie gorące albo zimne. Zapewne nie są to ostateczne nastawy więc o dalszych poczynaniach będę informował z czasem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.