Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zużycie Gazu W Ostatnie Mrozy... Jakie Spostrzeżenia ?


husky
Wiadomość dodana przez marcin,

Podając zużycie gazu proszę upewnić się że w profilu lub w poście podane są co najmniej powierzchnia ogrzewania, rodzaj budynku i jego ocieplenie. Posty zawierające tylko liczbę m3 lub kWh będą usuwane.

Rekomendowane odpowiedzi

pow.90m2 (grzejniki + dodatkowa podłogówka w łazience, przedpokoju i kuchni)

ilość osób: 2 (+ 1 weekendowo)

temp. noc/dzień: 19/20,5 (do polowy miesiąca było 19/21)

zużycie za listopad: 152m3 z cwu, bez wspomagania innymi źródłami ciepła

pierwszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W błąd to wprowadzają ci, co piszą bez szczegółów.

To już całkiem inna kwestia ale to ze podacie że paliliscie 8 razy w kominku nic nie mówi, trzeba by pisać ile poszło drewna i mniej więcej kW

 

Co do wrzucania też linków z ciepłąwlasciego jest dobrym pomysłem, nie zaszkodzi a zawsze będzie jakiś obraz dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar z dzisiaj. W nocy na zewnątrz rc 300 zanotował spadek temperatury do -7,5, w ciągu dnia najwyższa temperatura -1,5. Spalanie 7,7m3 - 8 startów palnika, który pracował 23h.

Ciekawe o tyle, że wczoraj przy temperaturze na zewnątrz ok 0st przez całe 24h piec spalił 7,2m3 - 12 startów i 19h pracy. W obu przypadkach w domu trochę ponad 22 stopnie.

Jak na razie nie jest źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś pojechał z tym "ciepłowłaściewe", tam to dopiero jest uśrednione, nie ma powierzchni okien, nie można uzupełniać współczynnika lambda dla poszczególnych rodzajów ociepleń i tak można wymieniać...

 

Lepsze takie uśrednienie niż wpis typu:

"

pow.90m2 (grzejniki + dodatkowa podłogówka w łazience, przedpokoju i kuchni)

ilość osób: 2 (+ 1 weekendowo)

temp. noc/dzień: 19/20,5 (do polowy miesiąca było 19/21)

zużycie za listopad: 152m3 z cwu, bez wspomagania innymi źródłami ciepła

pierwszy sezon

 

 

Bo nie jednen przyglądając się takiemu wpisowi zazdrości wygody, zakłada piec do niedocieplonego domu i potem lamentuje, że "JAK TO!!!" przecież na forum pisali że mniej spala się gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co, "kupiłeś to"? Kto bazuje na jednym wpisie. Może są tacy. Ja np. jak wybierałem kocioł, to przeczytałem ponad 120 stron na pewnym forum, za nim się na niego zdecydowałem, inni nic nie czytają, na co mamy później dowody np. na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduje za listopad 170 m3.

Faktury jeszcze nie ma ,ciekawe ile wyjdzie za m3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi o to, ze wszedzie jest 10cm, a w domu 20 stopni.

 

U mnie w ostatnie dni spalanie ok 6,5 m3. W domu 22,5-23,5 stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć takie spalanie gazu jak wy. U mnie wychodzi ok 15 m3 gazu na dzień.

Budynek podpiwniczony piętrowy i strych nie ocieplony dach. Na ścianie styropian 8 cm.

Gdybym ocieplić dach ile powinno spaść spalanie gazu? Jak myślicie na pewno dużo dach ma straty ciepła duże.

Temp mam w domu od 22 do 23 st.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@irys258

Dużo idzie, a zimy jeszcze w sumie nie ma. Tj. wspomniałeś strop nieocieplony to nie ma się co dziwić. Jak ocieplisz to spadnie, a ile tego nikt nie wie. Na pewno odczuwalnie dla portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na piętrze grzejniki odrębne na Max na termostatach. 5 pozycja.

na parterze grzejniki na na 3 i 4 .

Wełnę mam kupione będę ocieplal dach.

Zobaczymy ile to da.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie. I takie mam straty ciepła.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strych jest nie ogrzewany. A pod strychem ogrzewane pomieszczenia.

Na strychu temp nie wiele większa niż na zewnątrz.

Przez to mi wychladza piętro pod strychem. Tak myślę.

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jak kolega pisal 10cm wszedzie jest .Wczoraj ustawilem na piecu 25C wody no i przez dobe uzyskalem 3m3 no ale temperatura spadla do 18C
bo moj piec jest bez rzadnych sterownikow i on ma tylko za zadanie podgrzewac wode w grzeinikach/podlogowka i moze by bylo lepiej ustawic 40C i wolniej by woda stygla sam nie wiem .sterownik u mnie podobno nie przejdzie bo mam podlogowke i grzeiniki w pokoiach 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę wełny rozłożyć na podłodze tam jest suszarnia. Bym to musiał czymś przykryć. A nie mam tam za wysoko.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak jak kolega pisal 10cm wszedzie jest .Wczoraj ustawilem na piecu 25C wody no i przez dobe uzyskalem 3m3 no ale temperatura spadla do 18C

bo moj piec jest bez rzadnych sterownikow i on ma tylko za zadanie podgrzewac wode w grzeinikach/podlogowka i moze by bylo lepiej ustawic 40C i wolniej by woda stygla sam nie wiem .sterownik u mnie podobno nie przejdzie bo mam podlogowke i grzeiniki w pokoiach 

 

Ja mam instalację mieszaną i działa na dwóch sterownikach bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.