Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Buderus Gb 162 Ciągła Praca Pomp


less111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jak w temacie kocioł po osiągnięciu temperatury wyłącza się a pompy w grupach pompowych  HSM 25 i HS 25 ciągle chodzą.Wszystko sterowane RC 35 posiadam też sprzęgło HKV 2/25 moduł MM 10 i WM 10 czy tak ma być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,tylko gdzy były dodatnie temperatury na zewnątrz pompy pracowały też cały czas.Jest to też możliwe aby piec tak przegrzewał jeszcze nie mieszkam w domu więc temperaturę ustawiłem na 12 C a kocioł potrafił dogrzaś pomieszczenia do 16-17 stopni.Mam układ mieszany ok. 60 m2 podłogówki sterowane automatycznie zawór 3D z siłownikiem esbe przypisany do RC 35 regulacja wg temperatury zewnętrznej i 10 grzejników ,obieg przypisany do RC35 regulacj wg temperatury pomieszczenia.Przy dodatnich temperaturach kocioł potrafił spalić 6-8 m3 gazu teraz 9-12 m3.Dom nowy ściany porotherm 38 cm + 10 cm styropianu, posadzka 10 cm styropianu, dach 25 wełny.Wodę podgrzewam za pomocą pompy Buderus WPT 270 A/S z możliwością podgrzania przez kocioł (podgrzanie całego zasobnika zużycie ok 1m 3,w tej chwili ustawiłem na 30 C ).OG 1 temperatura projektowa 55 przy - 20 minimalna 30,OG 2 tem projektowa 38/20.Proszę o pomoc w ustawieniach lub jakieś sugestie  bo uważam że zużycie gazu jest za duże nadmieniam że było u mnie już 2 serwisantów i twierdzą że jest wszystko O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubatura całkowita domu 638 m3 ale kubatura do ogrzania to jakieś 408 m3.Co do ocieplenia to uważam że 10cm styropianu to wystarczająco przy murach podkreślam 38 cm porotherm tego nie trzeba już docieplać tak podaje producent.Jaki współczynnik jest lepszy 38 portherm + 10 styropianu czy 25-30 porotherm + 15 cm styropianu może się myle.Odnośnie wody w murach to masz rację ale budynek już długo odstał swoje i przepalane było w kominku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo najbardziej o dach - przy 25cm welny sporo ciepla ucieka tamtedy. A 10cm w podlodze to tez absolutne minimum. Sciany sa OK, o ile miales dobra ekipe - porotherm jest najbardziej wymagajacym materialem do budowy, bo cholernie latwo zrobic mostki.

 

Generalnie moim zdaniem masz normowe zuzycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów obsługuje buderusa 162 lub ktoś co jest z tymi pompami,czy znajduje się gdzieś w ustawieniach opcja załączania lub wyłączania pomp.Pompy chodzą 24 godz.na dobę nie zależnie czy mam ustawioną temperaturę według pomieszczenia czy temperaturę zewnętrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob wg temp pomieszczenia i tyle a to czy pompa jeszcze chodzi zalezy od paramteru ochrona budynku ,wiec zostaw to w spokoju tak ma być a jesli ci przegrzewa pomieszczia jesli masz ustawione regulacje wg pomieszczenia to trzeba jeszcze zmienić pływ pomieszczenia na 10st i daj automatyce z jeden dzien nic nie krecąc niech sie ułozy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.