Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20Kw


malin84

Rekomendowane odpowiedzi

zaworami termostatycznymi wyregulujesz sobie temperatury w kazdym pomieszczeniu wedle uznania. samym zaworem na kotle mozesz miec problem jeśli instalacja niedokładnie policzona i zrobiona. będą niektóre pomieszczenia niedogrzane a inne przegrzane

mozesz również połączyć obie metody i dac taką temperature na układ z kotła(zaworem) aby najzimniejsze pomieszczenie było dogrzane a cieplejsze skręcić termostatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji (mojej instalacji) lepiej sprawdza się puszczenie na instalacje wody o temperaturze niezbędnej do ogrzania pomieszczeń.

Termostaty robią swoje a grzejniki są prawie na całej powierzchni cieple, przy wysokiej temperaturze zasilania grzejnik raz parzy a raz kaloryfer jest zimny 

gdzieś na forum wyczytałem ze przy niższej temperaturze zasilania są mniejsze straty na przesyle, czyli  jakaś oszczędność (i tej wersji będę się trzymał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zaizolujesz rury w części nieogrzewanej to straty w części ogrzewanej nie będą już stratami bo przeciez pośredno ogrzeją pomieszczenia

jak jednak zauważyłeś w przypadku twojej instalacji lepiej sprawdza się metoda niskiej temperatury i stałego przepływu

może u kolegi tez zadziała a może bardziej mu będzie pasować cos innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakiś sposób na mniejsze produkowanie sadzy?Spalanie i temp OK jak już pisałem, ale bardzo dużo sadzy czy takiego czarnego proszku na ściankach wewnętrznych pieca się osadza 

rozumiem że po tygodniu palenia lub więcej może być u mnie jednak co 3 - 4 dni musze to ogarniać????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile tego masz, Ja mam po tygodniu czasu tzn spaleniu 100kg węgla dwie garści tego lotnego osadu w piecu po wyczyszczeniu go. Jak zbiera Ci się dużo suchej sadzy na ściankach i wymienniku to musisz zmienić nastawy pieca, wydaje się to dziać najczęściej przez zbyt duży żar/ogień w podtrzymaniu a mało powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim węglem palisz bo z tego co piszesz to strasznie syfi Ci piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w podtrzymaniu stoi od 20 do 60 minut (w zależności od temperatury zewnętrznej) i jest ok. Ja mam klapke wentylatora otwartą na full. Temp zadana 65, pracuje 61-69, histereza kotła 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kojot

piszesz że masz komfort eko czyli bez rusztu wodnego

jak jest syf trzeba delikatnie podnieść nadmuch. nie wiem jakim weglem go karmisz ale moze nei straszne mu mocniejsze ustawienie nadmuchu

lepiej jak trochę spiecze niż jak niedopala

w podtrzymaniu tez najlepiej aby wcale nie dmuchało bo to też produkuje syf w kotle. nie zgaśnie przez kilka godzin a już na pewno nie przez 10 minut jak u Ciebie więc nie ma obawy

nie widzę też potrzeby podawania w podtrzymaniu wczesniej niż po 30 minutach

przestaw zatem podtrzymanie tak aby nie dmuchało i nie podawało oraz zwiększ odrobinę nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ello przetestowałem podpowiedzi kolegów i co wyszło:

-Timon podnosiłem nadmuch z 25 do 50 im wyżej tym bardziej  wychładzało piec nic nie spiekało chociaż wiało fest a komin gorący do I piętra wróciłem do 20 i do połowy otworzyłem klapke nadmuchu

podtrzymanie nadmuch i podawanie przestawiłem na 30min poprawy i oszczędności chyba niet 

-nex1983 Węgiel mam od lokalnego przemytnika  a czy dobry chyba tak 29kj  bo spala na proszek żadnych spieków tylko produkuje dużo nalotu dałem 800zyla  z przywozem na podwórko 

Po tych testach wynika że więcej z tego pieca i węgla nie wycisnę 

Nie wiem jeszcze co z tą klapką na dmuchawie kiedy i ile ją otwierać żadna instrukcja o tym nie pisze

Musze zakupić dobry groszek ale czy będe wiedział ze on jest dobry chyba nie

     pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też miałem kupować defro komfort, ale odradzali mi wszyscy. Kupiłem defro sigma zastanów się jeszcze nad tym piecem możesz go kupić z ekoenergią i sterownikiem smart. Tyle że ja kupiłem 16kw palnik w nim mam  15-25kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Panowie ten kocioł pali mi 36-40kg/dobę przy 0 stopni na dworze, stare budownictwo, nieocieplony 200m2 użytkowego, 16 grzejników. Regulator Ciągu kominowego. 

Na razie palę Rokitą

https://esterownik.pl/device/11216

Ten Kocioł tak pali, czy coś nie tak z instalacją może? 

Zawór 4D pomoże?

 

Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiktoriano

a policzyłeś ile Twój dom potrzebuje energii?

chcesz ogrzać hangar świeczką?

200m2 nieizolowane to potrzeby w okolicy 17 do 20KW zależnie od konstrukcji, materiałów i dziur wszelakich

 

20KW to jest około 80kg opału o kaloryczności 27MJ spalonego ze sprawnością 80%

dla temperatur w okolicy zera będzie połowa z tego czyli dokładnie to co Ci spala- fizyki nie oszukasz

chcesz mniej to nie zawór 4d a wełna na dach i styropian na ściany - inaczej się nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TIMON120777 

Przede wszystkim do dziękuję za odpowiedź, takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem.

 

Wykonałem OZC na cieplowlasciwe.pl i wyszło mi bez ocieplenia 25kw, natomiast po ociepleniu bodajże 10cm wyszło 15kw.

 

Jeśli mówisz o dziurach to z tym domem jest tragedia, bo zaprawa jest ze szlaki, w jednym pokoju tam gdzie się siedzi i ogląda TV (nie oglądam bo nie mam czasu) to czuć jak ciągnie zimnem od ściany, a ściana 40cm, z cegły i pomiędzy podobno szlaka jako ocieplenie.

Jeśli chodzi o ocieplenie to też tragedia, bo dom cały podpiwniczony, piwnica nieogrzewana, pomiędzy strychem a 1 piętrem 10cm wełny, dach nieocieplony i jeszcze eternit.

 

A jeszcze jedno.

Mam w domu spawarki, zastanawiałem się czy jak dołożę półki to coś to pomoże?

Wtedy spaliny więcej ogrzeją i mniej opału zejdzie.

Inaczej mówiąc, dlaczego w kotle mam 4 półki, a nie 10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tyle zazwyczaj wystarczy. nie znam się na konstruowaniu kotłów ale moim zdaniem przy wiekszej liczbie zwyczajnie przestanie zachodzić wymiana- spadnie za bardzo temp spalin i lipa.

tu jednak powinien się wypowiedzieć ktoś z doświadczeniem w tej kwestii bo mogę bzdury pisać nieświadomie zupełnie.

 

zamiast spawarki spróbuj zaizolować wszystkie rury w kotłowni na poczatek

eternit to nie problem jeśli jest szczelny i się nie leje na strych- rozwijasz wełnę na podłodze poddasza - taniej niż w skosy a efekt ten sam

jak musisz chodzić po strychu to robisz podłogę na legarach i między nie pchasz wełnę- kazdy sposób jest dobry. na forum muratora poszukaj moich opisów i fotek jak izolowałem swoje poddasze- warto 

potem jak zaoszczędzisz na opale kilka sezonów dołozysz izolację ścian i zmienisz kocioł na połowę mniejszy albo wogóle zrezygnujesz z węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam kocioł o mocy 20kW i moje spalanie na dobę wynosi około 14-16kg w zależności od temperatur na zewnątrz. Kocioł działa w funkcji PID i żadnych problemów nie mam. Wracając do dużego spalania, to przyczyną jest  nie ocieplone ściany i poddasze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.