Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Wymianie Pompy


PrOgram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pompa i postanowiłem ją wymienić wcześniej halm solar 2.5-7 na 3 biegu wszystko było prócz głośnej pracy i poboru mocy, wtedy zakupilem grundfos alpha2 25-60 i od tej pory nastały problemy grzejniki na dole letnie na każdym biegu autoadapt nie działa z racji cwu podłączonego z co wgl.z domu stało się zimniej. Dlatego rozważam wymianę pompy na inny model myślę nad halm hep plus może na tej pompie będzie ok i pytanie 25-60 czy /25-40. Ogrzewanie to 17grzejników i 2 podlogowki proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten program doboru pompy wodnej pomorze ci

http://www.hydro-vacuum.com.pl/program_doboru.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z pompa i postanowiłem ją wymienić wcześniej halm solar 2.5-7 na 3 biegu wszystko było prócz głośnej pracy i poboru mocy, wtedy zakupilem grundfos alpha2 25-60 i od tej pory nastały problemy grzejniki na dole letnie na każdym biegu autoadapt nie działa z racji cwu podłączonego z co wgl.z domu stało się zimniej. Dlatego rozważam wymianę pompy na inny model myślę nad halm hep plus może na tej pompie będzie ok i pytanie 25-60 czy /25-40. Ogrzewanie to 17grzejników i 2 podlogowki proszę o pomoc .

Bralbym bez wahania 25-60 sam osobiscie posiadam 25-40 G-alpha autoadapt na 11 paneli Purmo i 50m2 podlogowki -w czym podlogowka ma swoja pompe Wilo ale wgl sie nei zalancza bo wszystko daje rade Grundfos .

Nawiazujac do wyboru mimo i tak bym u siebie dal 25-60 bo wiekszy zapas zapewne zrobil by na +dla calej instalacji CO.

Moja jest nowa uzytkowania 3tygodnie - chetnie bym odsprzedal a zakupil 25-60 dla mojej instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby dobrać pompę obiegową należy zacząć od tego ile wody pompa ma przepompować w ciągu godziny(minuty, sekundy). To można wyliczyć z zapotrzebowania budynku na ciepło oraz różnicy temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem. Nic nie piszesz o tym czy zamontowane grzejniki mają, na podstawie dobranych mocy grzewczych, ustawione nastawy wstępne na zaworach termostatycznych (jeśli je posiadają). Tylko w ten sposób można stworzyć optymalne warunki dla pracy pompy obiegowej i zapewnić niskie zużycie energii elektrycznej. Często przy prawidłowej regulacji instalacji (przepływy) można  zastosować bardzo małą pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.