Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimosz Ling Duo Problem


jawor75

Rekomendowane odpowiedzi

korekta na 5. średnio na 2 tygodnie jak.jest poniżej -15s to nie mniej jak 9 dni cały zasobnik tj.180kg zasypany jest po sam korek .         w zeszłym roku spaliłem 2200kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimoszowe ustawienia jak widzisz są nic nie warte, PID nie działa w zasadzie, masz przewymiarowany kocioł. Mam starą instrukcję z tabelami Klimosza przed oczami i ustawienia podawanie/postój odpowiednio (dla pewnej granulacji i wartości opałowej) przy pracy ciągłej:

1.dla 5/15 generują moc max. tj.ok. 3,3 kg/h

2.dla 5/30  generują ok .15kW tj. ok. 1,8 kg/h

3.dla 5/60 generują ok. 8 kW tj. ok. 1kg/h

 

Dla Twojego ustawienia 5/25 Klimosz podaje ok.2,3kg/h i moc ok 17,1kW dla pracy ciągłej to oznacza 55kg na dobę.

 

Jak chcesz się bawić w PID'y to ja bym ustawił ok.1kg/h I BIEG czyli jakoś 5/50 - 5/60 ew. 4/40 - 4/48 jak się da a III BIEG na nieco więcej aniżeli potrzebujesz w mrozy. Nie ma specjalnie sensu palić w sezonie na 5/25 w szczególności w okresach przejściowych. Ja palę na jesieni i wczesną wiosną na ustawieniach 5/50 albo 4/40. Cały rok z grzaniem wody  wychodzi ~5500kg-6000kg (stary dom)

Wstawili CI 25kW czy 15kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego typu kocioł był 15kw i 25kw więc wybrałem 25kw łącznie z garażem mam dom 240m ale garaż grzeje tylko w momencie dużych mrozów dlatego większa moc.jak możesz to napisz co mam dokładnie ustawić-po kolei 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sterownik i posiłkuję się instrukcją Twojego:

http://instalacjeb2b.pl/files/431,ECONOMIC_PREMIUM.pdf 

Jeżeli nie otwiera i miesza to P4 w serwisowych ustaw póki co na 30 jak się da albo najniżej jak się da- wyłączysz ochronę powrotu a P18 w serwisowych ustaw na 15 lub 20. Podniesiesz różnicę pomiędzy temp.kotła a temp.którą mieszacz utrzymuje na CO w stosunku do poprzedniego ustawienia. P18 służy do poprawy pracy zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5s/50s to piec się wygasi  i żar będzie poniżej retorty a ma być około 2,5 cm nad retortą a kocioł mam 25kw     obecnie mam spalanie około 13 kg /24h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 25kW. Raczej ten sam palnik choć mój kocioł jest z 2007 roku. To czy się wygasi i żar będzie poniżej retorty zależy od nadmuchu.Jak będziesz za mocno dmuchać to kopiec będzie się zapadał. Otwieram klapkę dmuchawy na maksa i ustawiam jej moc na ~3/~4 w skali na 25 dla ustawienia ~5/50 lub ~4/40. Mam Estymę. Masz Linga DUO - z podwójnym paleniskiem? 

Twój dom obleciałbyś kotłem 12kW a 15kW już na pewno. Teraz jest mróz minus 16 stopni, palę na 5/30 na kotle 60 st.C,  w domu ok.20st.C,  ok. 45kg/dobę,  stare budownictwo, kocioł się nie odstawia. Zasobnik 230 dm3 znika w ~4dni.

 

Na razie zostaw moc, napisz mi czy ten zawór Ci puścił na kaloryfery tyle ile potrzebujesz.

 

Btw. ciekawią mnie te krzywe w Recalart. Możesz mi napisać jak wygląda ten wykres? Tzn. powiedzmy dla Twojej krzywej nr. 6. Jakie są temp.CO. dla 10st.C, 0 st.C, minus 10 st.C i minus 20 st.C. Jeszcze... wiesz może jakie korekty do tej krzywej wprowadza ten parametr Tpok. -  pokojowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://instalacjeb2b.pl/files/431,ECONOMIC_PREMIUM.pdf       koniec strony 17 program -7 tpok 20s   zmieniając tpok.zmienia się wykres grzania c o      do tego dochodzi wartość p16 z czujnikiem pokojowym      http://recalart.com/data/files/economic_premium_2012.07.24_poprawiony_przez_vdk.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że się zmienia,  interesuje mnie charakter tych korekt w zależności od parametru Tpok. Tzn. podaj mi np:

1. Tco dla krzywej nr. 6 dla 10,0,minus 10 i minus 20 st.C oraz Tpok =  20.

2. Tco dla krzywej nr. 6 dla 10,0,minus 10 i minus 20 st.C oraz Tpok = 24

to o co pytam chyba trzeba z wykresu odczytać.. z osi rzędnych(pionowej)

W jakim zakresie możesz zmieniać ten Tpok? Puścił Ci na kaloryfery ten zawór czy dalej miesza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kapie

Nie rozumiem.

 

Teraz dopiero spojrzałem na Twój profil, masz retortę obrotową. Nie znam jej i to co piszę w temacie ustawień palnika może być nieprawdziwe dla tego przypadku. 

 

PID ustawiłbym na ok. 1kg/h dla I biegu i nieco więcej aniżeli potrzebujesz w największe mrozy wraz z cwu dla III biegu. II bieg powinien się wtedy włączyć w miesiącach zimowych i na pewno w miesiącach zimowych podczas grzania cwu. W każdym razie tak próbowałbym u siebie ustawić. Jak dla mnie temperatury ostro ujemne ogarniesz ustawieniem ~5/40 dla Twojego budynku skoro ja ogarniam 5/30-5/25 w najsilniejsze mrozy. Zakładam, że podobne ilości węgla idą przy podobnych czasach podawania i postoju dla Klimoszowych palników. Powinieneś mieć instrukcję Klimosza z Tabelą nastaw mocy kotła. Ja tego nigdy nie weryfikowałem.

Kiedyś ustawiłem w mrozy zamiast 5/30 -  5/25, chciałem aby pracował w trybie ciągłym w okolicach temp. obliczonej bez odstawiania, bez większych spadków na kotle. Mróz trzymał długo i przy grzaniu cwu trochę mocy brakowało. Wtedy właśnie pomyślałem, że przydałby się PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę kapie niech sie układ wygrzeje do jutra  a dane podam jutro

 

Nie rozumiem.

 

 

miałem na myśli że trochę puszcza ciepła na co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlogowka sterowana recznie powrót wpiety do powrptu kotla na co idzie do 40s przy otwieraniu zaworu na powrocie szybko zaczyna spadac wiec zawor 4d zaczyna zamykac jak wpelni zamknie no na ukladzie co jest ok.27 s i tak w kolo. Podlogowke mam usiawiona na 30s i tak trzyma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa się wyjaśniła .wyłączyłem pid ,wymieniłem czujnik powrotu, zmiana korekta siłownika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, od kilku dni przestawiłem się na palenie pelletem w piecu Ling Duo 25 i powiedzcie mi jakie macie ustawienia co do pelletu?Mam problem z wyrzucanym nie dopalonym pelletem,dmuchawa na 65(skala do 25)przy sterowniku Economic Premium a i tak wydmuchuje. Boję się schodzić z dmuchawą jeszcze niżej żeby nie zasmolić przypadkiem pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Klimoszowe ustawienia jak widzisz są nic nie warte, PID nie działa w zasadzie, masz przewymiarowany kocioł. Mam starą instrukcję z tabelami Klimosza przed oczami i ustawienia podawanie/postój odpowiednio (dla pewnej granulacji i wartości opałowej) przy pracy ciągłej:

1.dla 5/15 generują moc max. tj.ok. 3,3 kg/h

2.dla 5/30  generują ok .15kW tj. ok. 1,8 kg/h

3.dla 5/60 generują ok. 8 kW tj. ok. 1kg/h

 

Dla Twojego ustawienia 5/25 Klimosz podaje ok.2,3kg/h i moc ok 17,1kW dla pracy ciągłej to oznacza 55kg na dobę.

 

Jak chcesz się bawić w PID'y to ja bym ustawił ok.1kg/h I BIEG czyli jakoś 5/50 - 5/60 ew. 4/40 - 4/48 jak się da a III BIEG na nieco więcej aniżeli potrzebujesz w mrozy. Nie ma specjalnie sensu palić w sezonie na 5/25 w szczególności w okresach przejściowych. Ja palę na jesieni i wczesną wiosną na ustawieniach 5/50 albo 4/40. Cały rok z grzaniem wody  wychodzi ~5500kg-6000kg (stary dom)

Wstawili CI 25kW czy 15kW ?

BIO KLIMOSZ to tylko nalepka na piecu :). Sprzedaja PIEC produkowany przez FIRME TEKLA. Dokladnei chodzi o LING DUO = tekla daco duo. A najlepsze jest to ze dzwoniac na serwis klimosza chcac kupic czesci do LING DUO uslyszalem odpowiedz ze nei maja "tego" a po za tym to oni nie produkowali tego pieca tylko go sprzedawali pod wlasnym logiem. Nawet nei otrzymalem informacji konkretnej jaka firma im to produkowala. Dopiero jeden z serwisantow do ktorego zadzwonilem ze tak powiem podpowiedzial gdzie szukac. czesci. Pozdrawiam szczesliwych uzytkownikow DRACO DUO a raczej LING DUO .

post-77812-0-89342500-1518100267_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.