Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stalmark Duo Boss 24Kw Problem Z Ustawieniami


boro878

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam piec Stalmark duo boss 24kW ze sterownikiem st 630h.

Dom mam Rododendrony 6 (2g) 3x grzejniki i cały dom podłogówka, wymiennik 300l.

Ustawienia mam takie:

Przerwa podawania: 4min 40sek

Przerwa podtrzymania: 130min

Siła nadmuchu: 40%

Wentylator w podtrzymaniu: - czas pracy 45sek., czas przerwy 7min 40sek

Mój problem polega na tym że nie może mi się rozgrzać piec do temperatury zadanej 60 stopni.

CWU jest na 40 stopni, pokojówka na sterowniku pokojowym jest na 21 stopni.

Dmuchawa pracuje cały czas a już zmieniałem tyle ustawień i co jakiś czas mi wygasało bo w popielniku albo miałem węgiel albo popiół i alarmy mi się załączały o niskiej temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie podawanie nie piszesz  jak nie osiaga temp to cza zwiekszyc podawanie , a potem jak dojdzie regulowac +/- podawanie .

Piec powinien sie nie odstawiac boo to bez sensu i tak pozniej musi gonic do zadanej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz żeby przerwę podawania dać np. na 4min 00sek a siłę nadmuchu trochę zwiększyć czy nie. Jakie byś proponował ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dmuchawę masz już mocno podkręconą, zwykle ustawia się na 30 góra 35%.

Skoro piec nie potrafi dogrzać na takim nadmuchu to musisz zmniejszyć przerwę podawania. Ustaw na początek 3min i obserwuj jak się zachowuje żar, czy niedopalony spada do popielnika (wtedy dodaj kilkanaście sekund i nadal obserwuj), czy cofa się w kierunku zasobnika i tylko się żarzy, a płomień prawie znika (w takim wypadku odejmij kilkanaście sekund i nadal obserwuj)

Jaką temperaturę wypuszczasz na instalacje z zaworu 3D/4D i jaką masz temp. powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.