Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Logitherm 26 Kw Jak Właściwie Mam W Nim Palić?


Smieszek221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem początkującym palaczem w kotle na ekogroszek. Trochę już poczytałem te forum, ale jakoś dalej mam mętlik w głowie.

Ogrzewam ok 140m/2 nieogrzewana jest piwnica i poddasze. Dom ocieplony 10 cm wełny, ale niestety dach jeszcze nie docieplony. W planach.

Stara instalacja działała grawitacyjnie. Stare grzejniki żeliwne szt 9 i stare panelowe szt 3. temp w domu ok 23-24 stopnie.

Moje pytania do was.

Jak w tym kotle palić;-)

Tzn

1. Praca ciągła czy dochodzi-stoi itd

2. co lepsze byłoby dla mnie i pieca sterownik 2 stan czy pid.

3. Mam tylko zawór 3 drożny który pozwala mi podmieszac wode na grzejniki, powrót dosc zimny bo gdy idze np 50 na grzejniki to wraca gdzies 40 (termometry opaskowe).

4. Palic na wysokich temp i przymykac ten 3 drozny czy np nizsze temp i go otworzyc na max?

5. CWU podłączyłem na stale do prądu bo straszne zamieszanie robił.

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam 2 metry to racja. Mam nadziejie że to nie ten sam hydraulik który montował tą instalacje + solary. Bo jakoś ciężko się z nim współpracowało. Zresztą samo to że w dtr-ce kotła pisze ile powinno być na powrocie, a bez 4-drogowego to nieosiągalne tzn musiałbym strasznie hajcowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.