Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Całkiem Spory Piec


Riv

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze, wszystkich witam serdecznie. Jestem nowy więc pasuje się przywitać:)

 

krótki opis pieca. jest to piec z jednej z firm z Pleszewa o mocy 73kW. W sumie to jednak trochę za mały, ma ogrzać prawie 650 m2, ale nie w tym problem. po pierwsze piec ma wadę techniczną polegającą na tym, że kanał doprowadzający powietrze jest fabrycznie zablokowany, więc powietrze nei dostaje sie tak jak powinno do paleniska. Sa tam takie otwory na "zgrunbieniu" w palenisku, które maiły doprpwadzać powietrze, ale nigdy nie doprowadzały. tak więc piec jest przerobiony, mianowicie dmuchawa jest teraz zamontowana w drzwiczkach od popielnika. teraz się w piecu pali nawet nieźle, ale..

 

Własńie, nie jestem wstanie zasypać piec więcej niż 18-toma łopatrami miału, gdyż po rozpaleniu ognia, z czym nei ma większych problemów, strasznie się dymi. jeżeli wrzucę mniej nei ma tego problemu. Komin wydaje się być ok. ciąg jest jak diabli a i wymiary też aż nadto. kiedyś były problemy z wybuchami, komin już naprawiałem :D, częstsze przedmuchy załatwiły sprawę

 

Dla informacji, miał jest wilgotny, najpierw go wrzucam do pieca i później na nim rozpalam ognisko, temperatura pieca to nastaw na 67'C, obroty max.12 , min. 5, te 18 łopat to starcza na jakieś 7-8 godzin.

 

i tak, powiem szczerze, że powoli doprowadza mnei to do szału, prawdopodobnei skończy się na tym że na wiosne zmienię ten piec na nowy.

 

teraz dwa pytania. co ewentualnie zrobić,żeby nie dymiło i ewentaulnei jaki piec, czy z podajnikiem czy z większą komorą splalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

explatuje podobny piec 75 kW miałowy górnego spalania od 2001 r

 

ma on kanały nadmuchowy przy drzwiczkach górnych kanaliki -orwory na bocznych sciankach

trzeba je udraznic , np wiertarka rozwiercic otwóry

i podaje pow od popielnika

przy pełnym załadunku do spalania potrzebne jest powietrze górnym kanałem

bez tego miał sie nie bedzie palił ,

jesli ciąg masz dobry , mozesz rozpalic drewno bez dmuchania przy przymknietych drzwiczkach to jest ok

 

wiec twoje problemy z dymieniem upatrywałbym takim nadmuchu jaki stosujesz

 

taka moc spokojnie wystarcza u mnie na ogrzanie 600m2 do tem 30 st w stycznu przy -10 w nocy

to nie pomyłka do 30 st kubatura 2000 m3

 

a przy okazji jaki masz sterownik , bo ja se swojego Geco G101 nie jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma 5 lat, nigdy ni epracował tak jak tzreba, wcześniej teśc kombinował, to węgiel , to uchylone drzwiczki. Miał czas to się bawił. teraz to ja muszę a, że do pracy wstaje rano, to do pieca muszę iśc o... wcześnie.

Będę w domu to podam co za sterownik, w sumie to zwykłt, podstawowy, bez cudów, min, max. obroty, temp, przedmuchy. niestety, nigdy do tych kanalików na bocznych ściankach powietrze nie docierało,tak jakby kanał dmuchawy był stale zatkany :D Zrobiłem co mogłem, żeby grzało teraz.

 

Czyli zostaje wymiana pieca. Jaki? pasował by na 750 m2, to bym garaż i warsztat normalnie dogrzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wszystkich witam serdecznie. Jestem nowy więc pasuje się przywitać :)

 

krótki opis pieca. jest to piec z jednej z firm z Pleszewa o mocy 73kW. W sumie to jednak trochę za mały, ma ogrzać prawie 650 m2, ale nie w tym problem. po pierwsze piec ma wadę techniczną polegającą na tym, że kanał doprowadzający powietrze jest fabrycznie zablokowany, więc powietrze nei dostaje sie tak jak powinno do paleniska. Sa tam takie otwory na "zgrunbieniu" w palenisku, które maiły doprpwadzać powietrze, ale nigdy nie doprowadzały. tak więc piec jest przerobiony, mianowicie dmuchawa jest teraz zamontowana w drzwiczkach od popielnika. teraz się w piecu pali nawet nieźle, ale..

 

Własńie, nie jestem wstanie zasypać piec więcej niż 18-toma łopatrami miału, gdyż po rozpaleniu ognia, z czym nei ma większych problemów, strasznie się dymi. jeżeli wrzucę mniej nei ma tego problemu. Komin wydaje się być ok. ciąg jest jak diabli a i wymiary też aż nadto. kiedyś były problemy z wybuchami, komin już naprawiałem :D , częstsze przedmuchy załatwiły sprawę

 

Dla informacji, miał jest wilgotny, najpierw go wrzucam do pieca i później na nim rozpalam ognisko, temperatura pieca to nastaw na 67'C, obroty max.12 , min. 5, te 18 łopat to starcza na jakieś 7-8 godzin.

 

i tak, powiem szczerze, że powoli doprowadza mnei to do szału, prawdopodobnei skończy się na tym że na wiosne zmienię ten piec na nowy.

 

teraz dwa pytania. co ewentualnie zrobić,żeby nie dymiło i ewentaulnei jaki piec, czy z podajnikiem czy z większą komorą splalania.

no po to maszte zgubienie czyli listwa doprowadzajaca powietrze wtedy nie bedzie wybuchow i bedzie sie palic nawet jak zasypiesz 100kg jesli nowy to dzon i niech naprawiaja moze zapomnieli dziure wypalic zeby poietrze szło na listwe nie wiem dzon i reklamuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca jest przyłączony komputer SIGMA- "taki se", najprostszy jaki się da. na dzień dzisiejszy daje rade, na ile może.

 

czyli wniosek - wymiana pieca. piec jest po gwarancji, ja tu od niedawna mieszkam. wiem że goście byli z serwisu lat temu parę, ale wymienili tylko komputer i więcej ich nikt nie widział a teściowi widocznie nie zależało:(

 

to jeszcze jedno pytanie, bo nie chce zakładać nowego tematu. Firma Stalmark i jej piec 80KW? ktoś coś wie na temat tego pieca, ewentualnie firmy??

 

Proszę o pomoc, bo to nocne wstawanie mnie wykończy:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki stary jest ten piec ????

jak sie trzyma ????

czy sa juz widoki rdzy ????

jesli nie to gdzie to jest bierzemy raka tniemy kawałek z boku robimy otwór do powietrza zaspawamy płasz i za kilkaset zł bedziesz miał kocioł jak trza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecioletni piec jak nie skorodowany to warto by reanimowac i bedzie dzałac bez problema

-chetny juz jest więc tym bardziej

nowy stalmark 80 kW to spory wydatek , a opinie sa na forum tylko tyczy sie to małych kotłów 25kW

zakupiłem taki ale jeszcze nie podłączony , wykonany nie starannie jak od kowala

ale to tylko estetyka byle by grzał i nie sprawiał problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki stary jest ten piec ????

jak sie trzyma ????

czy sa juz widoki rdzy ????

jesli nie to gdzie to jest bierzemy raka tniemy kawałek z boku robimy otwór do powietrza zaspawamy płasz i za kilkaset zł bedziesz miał kocioł jak trza

 

powiem szczerze,że o tym nie myślałem. może dlatego, że mam go już dość. rdzy nie ma, piec ma 8 lat, teraz sprawdziłem papiery, wcześniej źle napisałem, gdyby go doczyścić, bo go olałem, i zrobić jak mówisz... może. ale już tak mi napsuł nerwów, że mam smaka go wywalić.

 

a tak szczerze, sprawę muszę ponownie przemyśleć. nei znam się na spawaniu, więc muszę popytać u fachmanów. natomiast widzę Moją jak zębami zgrzyta, bo chce nowy (zresztą co jej się dziwić, woli drzewo rąbać, niż w kuchni siedzieć:D taka babeczka)

 

za sugestię dziękuję, przemyślę, popytam.

 

coś o Stalmark??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci to dom masz taki duzy???????przeciez 60kWto tak na 400m spokojnie?

 

 

jakbym policzył dokładnie, z garażem, warsztatem, to wyjdzie jakieś 750 m2. wiem, po kiego grzyba taki wielki. nei wiem, nie chcę wiedzie. to jest teraz moje "brzemię". taki jest i nic nei poradzę. a ogrzewane musi by na pewno jakieś 650 m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.