Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Układ Zamknięty Kotła Z Podajnikiem Ogniwo Biecz


lukaszz2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio mieliśmy robioną instalacje centralnego ogrzewania na piętrze. Wcześniej był układ otwarty, obecnie instalator zrobił układ zamknięty z naczyniem przeponowym Reflex

 

Kocioł Ogniwo Biecz: rok produkcji 2010, maksymalne ciśnienie robocze 0,2 MPa, moc cieplna 15 Kw, maksymalna temperatura wody 90 °C.

Filmik:
[video=youtube;L-pm4_LKFIQ]



Zdjęcia -> L I N K

Co myślicie o takiej instalacji zamkniętej ?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam urządzenia do odprowadzenia ciepła w przypadku zagotowania wody. Nie przewiduje takiej sytuacji, aby piec z podajnikiem zagotował wodę.

 

Jedyny zawór bezpieczeństwa mam obok naczynia przeponowego.

post-65779-0-73264300-1451329929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolego masz zrobioną instalację do bani. Ja mam układ zamknięty i piec specjalnie do układu zamkniętego z wężownicą schładzającą, do tego grupa bezpieczeństwa, zawór naczynia przeponowego ma być swoja drogą dodatkowo do dwóch powyższych. Dodatkowo piec powinien mieć zabezpieczenie w razie wysokiej temp wody, odcinający zasilanie wentylatora.

 

Jeżeli twój piec nie jest przystosowany do układu zamkniętego to powinieneś dodatkowo zamontować wężownicę schładzającą (jeżeli w ogóle ten piec może działać w takim układzie).

Najwyraźniej instalację robił Ci jakiś partacz który nie ma pojęcia o układach zamkniętych.

Maksymalne cisnienie robocze 2 bary, nie ma bogactwa, mój piec chodzi na 1.7 bara a jego dopuszczalne max ciśnienie robocze to 2.5 bara.

 

BTW:

Posprzątał byś te pajęczyny bo aż razi w oczy nieład <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nex1983 czy Ty nie przesadzasz co do wymogów mojej instalacji ?

W kotle nie mam rusztu, więc woda się nie zagotuje i ciśnienie nie wzrośnie.

Sterownik grzeje mi kocioł na 60°C, a zawór trójdrożny puszcza temperature na grzejniki 40 °C.

Wydaje mi się, że wężownica schładzająca i grupa bezpieczeństwa nie jest potrzebna w przypadku mojej instalacji.

Może ktoś się jeszcze wypowie na ten temat ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie są wymogi dla Ciebie tylko podstawa bezpieczeństwa dla każdego układu zamkniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma wspólnego ze nie masz rusztu? Wystarczy że pompa CO Ci padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  a jak sterownikowi sie cos odmieni i padnie w sposob ze jednak wzrosnie , no masz zaw.bezp. a czy za dziala to druga sprawa .Jka co to czujnik temp co by zatrzymal wentylator i podajnik a jak ostygnie to ruszy dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie producenta masz napisane ze twój piec ogniwo eko może pracować tylko w układzie otwartym. Każdy robi jak uważa, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba zależy od producenta, trzeba zapytać u źródła. Ja kupiłem piec do układu zamkniętego defro komfort eko 12 i był 1300zl droższy niż do otwartego Ale jest przystosowany i mocniejszy. Pytałem czy można stosować ten sam piec przystosowany do układu otwartego w układzie zamkniętym i dostałem odpowiedź ze mozna ale trzeba spełnić wymagania ochrony, czyli wezownica schladzajaca, itd. Inaczej 0 gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent nie przy defro. I myślę że u innych producentów też. Wezownica schladzajaca - podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest wykonana niezgodnie z prawem. Brak jest urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła (wezownica albo dbv-1) zawór bezpieczeństwa to nie jest zabezpieczenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent nie przy defro. I myślę że u innych producentów też. Wezownica schladzajaca - podstawa.

Przepraszam ale wątek i zapytanie jest o kotłach Ogniwo z Biecza a nie jakimiś Syfro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest wykonana niezgodnie z prawem. Brak jest urządzenia do odprowadzania nadmiaru ciepła (wezownica albo dbv-1) zawór bezpieczeństwa to nie jest zabezpieczenie!

Oczywiście, sam zawór bezpieczeństwa to żadne zabezpieczenie do układu zamkniętego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale wątek i zapytanie jest o kotłach Ogniwo z Biecza a nie jakimiś Syfro :)

Ale sens pytania jest jest jednoznaczny... odpowiedź też być powinna.

L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale wątek i zapytanie jest o kotłach Ogniwo z Biecza a nie jakimiś Syfro :)

jak już tak wybiegasz to powinieneś wiedzieć że Ogniwo i Syfro to inna bajka. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że inna, dlatego odpowiadam w temacie na pytanie w przeciwieństwie do Ciebie.

Gdyby ktoś pytał o Syfro po prostu bym nie odpowiadał bo nie wiem co tam sobie wymyślili.

Tak z czystej ciekawości to w tej dopłacie 1300plnów miałeś wężownicę? jeśli tak to było to i tak zdzierstwo, jeśli nie, to zdzierstwo do kwadratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja NZ o wzmocnionej konstrukcji z wbudowaną wężownicą schładzającą oraz kompletną armaturą zabezpieczającą, umożliwiająca montaż w układzie zamkniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Łukasz lepiej posłuchaj rad kolegów i wprowadź dodatkowe zabezpieczenia.

Instalatorzy montują w ten sposób instalację,natomiast w razie W domu Ci nie odbudują.

No i zawsze będziesz mógł spać spokojnie.

Przeważnie nic się nie dzieje,ale jak już się zadzieje to jest płacz i lament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie mam urządzenia do odprowadzenia ciepła w przypadku zagotowania wody. Nie przewiduje takiej sytuacji, aby piec z podajnikiem zagotował wodę.

 

Jedyny zawór bezpieczeństwa mam obok naczynia przeponowego.

attachicon.gif20151228_160249.jpg

To zawsze musisz przewidziec,poza tym to zabezpieczenie reguluje przepis.Jego brak poza tym,że instalator dostanie po dupie to nie chcę widzieć szkód w razie "W".Ciekawe co wtedy na to Twój instalator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.