Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Pieca Na Drzewo Oraz Bufora. Ogrzewanie Podłogowe


sieno26

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa daje radę jak narazie:) podłogówka odpowietrzyła się pięknie bez podpinania pompy. Przepływki się podniosły i podłoga grzała przyjemnie.

Siłownika nie mogłem ustawić ale jest w miarę już ok. Lekkie odchyły tzn 1' ma od zadanej.

Jedynie czujnik powrotu pokazuje ok 50 ' i sie zmienia ta temp mimo że na kotle ok 80'.

To normalne czy coś skopane jest?? Zawór jest afriso 60'

 

67b12105fb1416c442306f7b09a0ed3f.jpg

02ca0e4f9d1b1711eaef10944c7711a8.jpg

69fc57a75e55243cb0a44a234dcdba26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bypassie jest zawór klapowy 6/4. A jakby mu dać jakąś śrubę z nakrętką żeby dobijał? Bo chciałbym ppzostawić grawitację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra tylko mam problem z cofaniem się wody z bufora do kotła po jego wygaśnięciu. Klapa 6/4 jest na zasileniu przed samym buforem i pewnie puszcza frańca. Coś można z nią zrobić żeby działała tak jak powinna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie jest poziomo właśnie. Da się ją przerobić nie demontując całego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś sposób na pozbycie się cofającej wody do kotła??

Przeróbka zaworu klapowego? Założenie jakiejś śruby np m10 by dociskała klapę?? Czy wyrzucić klapę i zastąpić ją innym zaworem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór klapowy może pracować na grawitacji , jak może być bez grawitacji to można wstawić zaw ze sprężyną.

Innym rozwiązaniem jest wstawienie na zasilaniu zaw różnicowego - kulowego, ale przy wysokich temp może on nie wytrzymać ,

kula się odkształci i będzie puszczać w obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli wyrzucić sprężynkę z zaworu zwrotnego?? Chyba miałby pewniejsze zamknięcie i chyba przejdzie grawitacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temp powrotu już w normie 57-60'. Przestawienie załączania pompy kotłowej z 90 na 70 pomogło. Tylko jak teraz ją sterować żeby nie wychładzała bufora jak skończy się palić w kotle. RJarek doradził zrobić to na zasadzie różnicy temp jak to jest przez zbiorniku cwu.

Powiedzmy że podepnę ją pod czujnik umiejscowiony ok 40cm od dna bufora?? Będzie to działało prawidłowo??

Może są inne sposoby na tą sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie podpowie ktoś jak ustawić zawór 3d helwita z siłownikiem??eb029eb58f7a6c4dd818d7ba14f502e7.jpg

 

Mam z nim problem a mianowicie. Ustawienia to:

-otwieranie w lewo

-kontrola temp 20s

-czas otwarcia 1min

-skok jednostkowy 15%

-mnimalne otwarcie 15%

-załączanie pompy zaworu z czujnika na buforze to 40'

-temp zaworu zadana to 40'

 

Czasami mimo wskazania na sterowniku tech st-408n iż jest on otwarty 100% po temp za zaworem nie jest osiagnieta mimo iż na buforze jest ponad 50'.

Druga sprawa to po rozładowaniu bufora gdy zawór już nie robi podmieszania z powrotem wskakuje on na 100% i tak zostaje, pompa się wyłącza po temp na buforze spadła poniżej 40. Przy ponownym paleniu musze zawór skalibrować w ustawieniach i obrócić skalę w drugą stronę by działał poprawnie. Ma ktoś jakiś pomysł???

 

Jak ustawić ten trzpień wstępnie by potem wszystko działało poprawnie??

 

9307e5376094ec9481e282b1bb62acd7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak na szybko.

"Odgrzeję" temat.

Zachęcony wieloma pozytywnymi opiniami postawiłem na piec zasypowy z buforem przy zasilaniu pompowo - grawitacyjnym. Przy załączonej pompie układ fajnie działa, ale jakoś nie bardzo ma ochotę działać grawitacyjnie.. szukam przyczyny.

Patrząc na miniaturję zauważyłem, że montażowo mam trochę inaczej (i może tu gdzieś jest "pies" pogrzebany.

1. Wyjście z pieca najpierw idzie poziomo (no.. z minimalnym wzoszeniem) i jest tam zamontowane zabezpieczenie przed przegrzaniem (układ zamknięty) - z Twojego poglądowego rysunku wynika, że najpierw powinno iść pionowo do góry a dopiero potem w "poziom" - chyba że to nie ma znaczenia

2. Trójnik powrotu do zaworu termostatycznego mam takiej samej średnicy jak zasilanie/powrót - czyli rura 1,5" (u kolegi widzę 25)

3. Zawór termostatyczny jest na "głównej" rurze powrotnej a dopiero za nim jest układ pompowy i "bypass" z zaworem klapowym..

 

Więcej błędów nie znalazłem... 

Co koledzy o tym sądzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz zawór termostatyczny na na lini grawitacyjnej?? U mnie razem z pompą jest tak jak pisałeś na bypassie.

Myślę że słaba grawitacja jest spowodowana dwoma zaworami klapowymi 6/4. Ten na powrocie myślę wyciągnąć i odchudzić klapę tylko niewiem czy będzie to możliwe

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz zawór termostatyczny na na lini grawitacyjnej?? U mnie razem z pompą jest tak jak pisałeś na bypassie.

Myślę że słaba grawitacja jest spowodowana dwoma zaworami klapowymi 6/4.

Na to wygląda, że jest na grawitacyjnym. I dlatego pytam, jak to powinno być aby grawitacja działała - nie po to abym potrzebował pracować w takim układzie (od tego jest pompa), ale aby na "wszelki" piec nie został bez odbioru ciepła...

Ps. Zawór klapowy mam jeden - na obiegu grawitacyjnym. Syfonu nie mam, za pompą jest dodatkowo zawór zwrotny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś jak ustawić zawór 3d helwita z siłownikiem??eb029eb58f7a6c4dd818d7ba14f502e7.jpg

 

Mam z nim problem a mianowicie. Ustawienia to:

-otwieranie w lewo

-kontrola temp 20s

-czas otwarcia 1min

-skok jednostkowy 15%

-mnimalne otwarcie 15%

-załączanie pompy zaworu z czujnika na buforze to 40'

-temp zaworu zadana to 40'

 

Czasami mimo wskazania na sterowniku tech st-408n iż jest on otwarty 100% po temp za zaworem nie jest osiagnieta mimo iż na buforze jest ponad 50'.

Druga sprawa to po rozładowaniu bufora gdy zawór już nie robi podmieszania z powrotem wskakuje on na 100% i tak zostaje, pompa się wyłącza po temp na buforze spadła poniżej 40. Przy ponownym paleniu musze zawór skalibrować w ustawieniach i obrócić skalę w drugą stronę by działał poprawnie. Ma ktoś jakiś pomysł???

 

Jak ustawić ten trzpień wstępnie by potem wszystko działało poprawnie??

 

9307e5376094ec9481e282b1bb62acd7.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatal

 

post-32948-0-62520700-1479634176_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki odpowietrznik.

Panowie po rozpaleniu powrót trzyma się na poziomie 60' a na kotle ok 83'. Na górze bufora pokazuje się 50' i włącza się pompa od podłogówki i po tym strasznie ciężko podnieść temp na buforze. Po godzinie praktyczne bez zmian.

To normalne??

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam jeszcze w domu tylko co kilka dni przyjeżdżam i przepalam więc zaczynam od powrotu z podłogówki rzędu 12'

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.