Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Pellet Prośba O Podpowiedź


klaus1973

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mieszkam na Mazurach Zachodnich wokół pełno lasów ale nie wiem czy Tu ktoś kradnie drzewo policzone i wszyscy zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie przekonało z jego opisu i się zgadza przy pellecie:

- brak spiekow

- brak zrywania zawleczek

- Do czyszczenia i napelniania pelletu nie musi się przebierac idzie do kotłowni rano przed wejściem do pracy w białej koszuli i potem wsiada za fajere i jedzie do roboty

- pelet nie brudzi

....

Z czystością zgodzę się na 100%, zawleczki nie zerwie to fakt i w piecu na groszek więcej spalisz to tez prawda.

Ze spiekami jest różnie, zależy od pelletu. W kotle na groszek raczej nie będzie z tym problemu, w palniku z czyszczeniem mechanicznym też nie. Ale w palniku z czyszczeniem przedmuchem powietrza już tak. Kolega trafił na kiepski pellet i k... Ile się można, w jego palniku robila sie skorupa i nic jej nie wydmuchało. Jak ma dobry towar to palnik działa bez problemu.

Uważam że warto dołożyć kilka stówek na czyszczenie mechaniczne palnika. Wtedy unikniemy kłopotów przy gorszym opale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena pelletu moim zdaniem będzie utrzymywała się na zbliżonym poziomie. Jak zaczynałem palić to płaciłem po 1000-1100 za tone, fakt że markowy opał. Po roku znalazłem Pellet po 750 za tonę, a dziś place 660-700 za tonę. Ten markowy dzis jest w tej samej cenie co 2 lata temu. W mojej okolicy miejsc gdzie można kupic Pellet ciągle przybywa. Jeżeli cena będzie rosła to raczej nieznacznie, no chyba że dostaniemy jakąś akcyzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u kolegi zaprosił mnie do swojej kotłowni na ekogroszek i widziałem jak czyścił dokładnie piec (robił całą obsługę w kurzu,dymie i ten zapach) później odkurzacz i mycie podłogi! bo chłopak dba o czystość i ile czasu to mu zajmuje, można powiedzieć że jest to zbliżone do wydobywania węgla :)

Nie to że się boje tej pracy, ale po co! jak można mieć kocioł na pellet.

Tylko muszę wybrać dobry kocioł abym był zadowolony i tu jest ten mały problem (który).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu cos dla poszukujących. Może komuś się przyda. Tak wygląda Biawar pelmax.

Nie wiem czy w waszych zasobnikach też jest taka krata?

Fajne i praktyczne rozwiązanie.

 

https://m.youtube.com/watch?v=iF5A1ENIfoY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw ekonomiczności, palé węglem i właśnie te syf mnie méczy, podłáczam gaz na wiosne ale będzie na gazie drogo, czy peletem wyjdzie taniej ? jeśli teraz piec zużywa mi ok 0,6 tony węgla na miesiác, bo nie było mrozów i do tego cena mojego wegla to 400zl tona

 

przy pelecie czysto - to mi się podoba ale co z ekonomiá ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie na tej rurze co wchodzi do kotła na dole czyli na powrocie to jaka powinna być najniższą temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten termometr na rurze i pokazuje na razie 25 - 30℃ może być czy za mało ?

 

A jak jest ta ochrona kotła to ile się ustawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli instalacja do reklamacji?

Zawór 4d jak wcześniej pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałem na forum, że instalację na zaw 4-D można stosować tylko do otrzymania 1 temperatury - albo ma zasilaniu odbiorów albo na ochronę powrotu.

W twojej instalacji patrzy się  tylko na zasilanie a ochrona powrotu jest tym co wyjdzie z zaw 4-D, już bez kontroli/

Trzeba inny układ np ze sprzęgłem lub buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw ekonomiczności, palé węglem i właśnie te syf mnie méczy, podłáczam gaz na wiosne ale będzie na gazie drogo, czy peletem wyjdzie taniej ? jeśli teraz piec zużywa mi ok 0,6 tony węgla na miesiác, bo nie było mrozów i do tego cena mojego wegla to 400zl tona

 

przy pelecie czysto - to mi się podoba ale co z ekonomiá ?

U mnie na od 13 X 2015 wychodzi od 7 do 9 worków po 15 kg na 7 dni bo tak ładuje

Raz wsypalem 10 worków ale mocno kombinuje z ustawieniami najczęściej jest to 8 worków na tydzień...

temp były od +10 ℃do - 10 ℃ obecne trzyma blisko -10 ℃ od 3 dni...koszt pelletu 600złotych / tona czyli 8 X 15 kg 120kg czyli 72zł na 7 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przy takich wynikach widać warto sié tym bliżej zainteresować

 

Szczęśliwego Nowego Roku 2016 Wam życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. * . * . * . * . * .

.* Szczesliwego *.

* Nowego Roku *

* . * 2016 * . *

* .* .* .* .* .*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku.Mam pytanie związane z kotla mi na pelet od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zmianą kotla obecnie mam zasypowych ,myślałem o kotle defro ekr 14kw ale słuchając wypowiedzi tak się zastanawiam czy decyzji nie zmienić na kostrzewa twin bio 12 kw .I właśnie proszę o wypowiedzi na temat tego kociol ka .Powierzchnia do ogrzania 160 m 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ile możesz go mieć tego twin bio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam daspell 15KW i pale od 13 X 2015 ale dałem za niego 10,5kpln hgw dlaczego taka różnica w cenie bo podobnie wyglądają, może jakie awaryjne nie mam porównania.....a czemu jak kostrzewa to nie patrzysz na mini bio 10 albo 20 KW jeden za mały 2 za duży? Potrzebny Ci ten ruszt? Ja w swoim w lato na ruszcie wodę zagotowalem i więcej go nie używam....Jak chce popalić to mam kominek....Mam namiar na gościa co sprzedaje i tego mini bio ma w chacie jak go podgadasz to Ci pokaże ale cen nie miał zbyt atrakcyjnych tylko to północno wschodnia Polska....

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena do negocjacji pewnie i spokojnie utargujesz 7200.

 

Musisz wiedzieć jednak jak to u Kostrzewy wygląda. W cenie masz kocioł Twin Bio z ceramiką w środku, palnik Platinum Bio, duży zasobnik na pelet (296l), ster Platinum Bio w wersji podstawowej (obsługa palnika, podajnika zewnętrznego i wewnętrznego, czujnik kotła), zestaw do czyszczenia kotła.

 

W zależności od instalacji trzeba dokupić:

1. Czujnik CWU (60)

2. Moduł rozszerzeniowy do obsługi zaworu mieszającego i pogodówki (650) plus odpowiednie czujniki pomp (po 60) i pogodowy (60)

3. Moduł rozszerzeniowy jeśli będzie bufor, solary i ochrona powrotu (650) plus odpowiednie czujniki (po 60)

4. Gwarancja wyłącznie po uruchomieniu przez serwis (250 + dojazd)

5. Utrzymanie gwarancji po warunkiem corocznego przeglądu serwisowego (co roku taniej poczynając od 250, później "rabaty" plus dojazdy oczywiście)

 

Najpierw ustal czego będzie wymagała twoja instalacja w kontekście twoich oczekiwań sterowania, opisz to sprzedawcy i niech ci poda cenę z osprzętem, który to ogarnie. Unikniesz rozczarowania jak instalator zacznie wołać kasy na doposażenie.

 

Jw. kolega napisał, ruszt awaryjny przy tej pojemności wodnej kotła tylko do palenia "delikatnego" lub z buforem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogarnij też daspell mają też 12kW czy Ci taniej nie wyjdzie ma wszystko oprócz pkt3 ja nic nie dokupowalem ale trzeba twardo negocjować Nie trzeba punktu 5 spełniać przez telefon powiedzą Ci co i jak super obsługa....Mają paru kumatych serwisantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policz spokojnie co ci potrzebne. Jak tylko pompa CO i CWU, to wystarczy wyposażenie podstawowe (czujnik CWU dokupisz tylko). Z Twin Bio jest taka "pułapka", że ma sterownik w wersji naściennej Platinum Bio, który nie obsługuje zaworu mieszającego. Konieczny jest do tego moduł rozszerzający. Taki moduł pozwoli też sterować mieszaczem pogodowo. Inne kociołki Kostrzewy maja wersje sterowników zabudowanych na kotle od razu z jednym modułem rozszerzenia wewnątrz i mają standard obsługi bogatszy.

 

Grunt to kupować świadomie. Sam kociołek jest OK za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.