Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Ustawieniu Buderus Logano Automatic 25 Kw


areknt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Pierwszy sezon pale w kotle retortowym i chcialbym pomocy lub korekty w ustawieniach kotła. A wiec piec jak w temacie ze sterownikiem Tech ST-480, dom z lat 70-tych okolo 250m2 ocieplony styropianem 5cm, okna nowe, dach nie ocieplony.Rury stare ale grzejniki blaszane Purmo z regulatorami Herz. Podłogowka w jednym pomieszczeniu okolo 30m2 ale jeszcze nie uruchomiona. Kocioł sterowany jest przez sterownik pokojowy (ustawiony na 22st) i czujnik pogodowy. Zamontowany zawór 3D pomiędzy zasilaniem a powrotem z instalacji sterowany poprzez siłownik ARA661. Obecnie grzeje jedna kondygnacje do temp 22st a druga i garaż sa ustawione na 1 w regulatorach, ale panuje tam temp. okolo 19st. Średnio temp na instalacje w obecnych temp zewn. To 37-38st

Kocioł jest ustawiony tak:

Temp zadana CO - 55st z histereza 2st

Temp CWU - 48st z histereza 5st

Podawanie 12 s

Przerwa podawania 58 s

Nadmuch 40%

Praca podtrzymania 10 s

Przerwa podtrzymania 30min

Wentylator w podtrzym praca 15s przerwa 20min

Wydaje mi sie ze mam duzo popiołu i żużlu bo raz na tydzien po spaleniu okolo 100-120kg eko mam pełny popielnik czyli 2-2,5 węglarki popiołu i dosc duzo sadzy

Dodam ze wczoraj dopiero uszczelnilem retorte i ustawiłem deflektor na 15 cm bo był za nisko.Brakuje mi tylko blaszanych turbulizatorow pomiędzy polkami ale zmuszony jestem je dokupić.

Węgiel kupilem u starego dostawcy nie wiem z jakiej kopalni ale podobno ma miec 29 Mj.

Zamieszczam widok popielnika po jednej dobie palenia i zdjecie żużlu.

Czekam na jakies opinie i oceny oraz z gory dziekuje.

Co do czasu pracy i czasu w podtrzymaniu to zmierzę je jutro i napisze.

post-63253-0-52837500-1450644724_thumb.jpeg

post-63253-0-48039000-1450644747_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.