Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Na Flotokoncetrat Bądź Muł


Rekomendowane odpowiedzi

Mam znajomego lat 66. Od zawsze pali mułem i flotokoncentratem w kotle żeliwnym, który zaczął ciec. Z racji wieku na zdrowiu trochę podupadł a ekogroszku ani miału nie kupi bo jak mówi "nie będzie płacił górnikom-nierobom po 500 zł za tonę opału". Czy do normalnego kotła z podajnikiem można podawać flotokoncentrat albo muł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt drobna frakcja paliwa. Żaden palnik nie da rady. Wydmucha połowę paliwa do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt drobna frakcja paliwa. Żaden palnik nie da rady. Wydmucha połowę paliwa do popielnika.

To nie prawda !Bzdura ! Moj palnik bez problemu spala Kwestia fakt dobrego palnika ,dmuchawy sterownika 

Bez problemu ! [Zmijkowy , okrągła retorta żeliwna bez kolana nie obrotowa własnej budowy  ]

nie ma rzeczy nie możliwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muł niema najmniejszego sensu za duzo popiolu za malo mocy mi zostalo troche po starym kotle to robilem mieszanke z mialem z piasta strasznie brudny i smierdzacy opał !!!a co do flotu to znajomy ma stalmarka tloka pali flotem z kwk krupinski bez wiekszych problemow oczywiscie musi byc suchy miesza go z popiolem zeby sie nie wieszał w koszu.Ja w swoim tlokowcu pale mialem z ziemowita 24D +flot z marcela w proporcji 3-1 ale  tylko dlatego zeby sie nie spiekal dodaje flotu .Ten miał z ziemowita kosztuje 323zł 1t wiec niewiem czy jest jakas lepsza i tansza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam znajomego lat 66. Od zawsze pali mułem i flotokoncentratem w kotle żeliwnym, który zaczął ciec. Z racji wieku na zdrowiu trochę podupadł a ekogroszku ani miału nie kupi bo jak mówi "nie będzie płacił górnikom-nierobom po 500 zł za tonę opału". Czy do normalnego kotła z podajnikiem można podawać flotokoncentrat albo muł?

A muł i flotokoncentrat to nie od górników nierobów?? Może polar taniej wychodzi, bo dokładać nie trzeba i górnik go nie robi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.