Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobor Pieca Dom 90M2/150M2, Podlogowka


krajos33

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jaki piec polecacie do domu o pow 90m2 parter a w przyszlosci bedzie zagospodarowane jeszcze poddasze o pow okolo 60m2. Ocieplenie podloga 15 cm styropian, sciany 20 cm styropian, dach 30 cm welna okna 3 szybowe 6 ci komorowe.  Znajomy ktory robi w branzy instalatorskiej polecal mi piece witkowski o mocy 25kW, ale juz troche poczytalem i to wydaje sie za duzy piec do tego domu. W calym domu podlogowka tylko w lazience dodatkowo kaloryfer oraz w gazrazu kaloryfer. Co polecicie? Czy sa jakies piece w ktorych mozna regulowac jego moc??

post-65625-0-89528900-1450448571_thumb.jpg

post-65625-0-22340400-1450448627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od:

cieplowlasciewie.pl/start

i podaj wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być chyba

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

 

 

Na pewno 25 kW będzie znacznie za duży przez co będzie trudno go ustawić.

 

Wg mnie kocioł z podajnikiem 12 kW będzie miał duży zapas mocy, ale będzie znacznie lepiej działał i mniej spali.

 

Jeśli nie chcesz się "doktoryzować" przy ustawianiu polecam sterownik Talos.

 

Podsumowując - do takiego domu polecam Skam-P Plus 12 kW ze sterownikiem Talos lub jeśli ma być z internetem to z SPP2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jaki piec polecacie do domu o pow 90m2 parter a w przyszlosci bedzie zagospodarowane jeszcze poddasze o pow okolo 60m2. Ocieplenie podloga 15 cm styropian, sciany 20 cm styropian, dach 30 cm welna okna 3 szybowe 6 ci komorowe.  Znajomy ktory robi w branzy instalatorskiej polecal mi piece witkowski o mocy 25kW, ale juz troche poczytalem i to wydaje sie za duzy piec do tego domu. W calym domu podlogowka tylko w lazience dodatkowo kaloryfer oraz w gazrazu kaloryfer. Co polecicie? Czy sa jakies piece w ktorych mozna regulowac jego moc??

Polecam kondensat)Aby przy tak energooszczędnym budynku pchać się w kocioł węglowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety gazu nie ma w tym miejscu w ktorym sie buduje :( dlatego wybor padl na ekogroszek

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12l3

link do wyniku z podanej strony

z tym ze dach jest czterospadowy a na tej sronie nie mozna wybrac 4 spadowego dachu.

Widzialem na stronie jednego z producentow ze piece na ekogroszek maja pewnien zakres mocy w ktorej pracuja.

i taki 12kW mial zakres od 4 do 12 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berthold61 a jakie masz zapotrzebowanie cieplne budynku??

Sterownik z polaczeniem przez internet SPP2 bardzo fajnie dziala na stronie mozna to zobaczyc. Tylko czy trzeba placic jakis abonament korzystac z internetowego panelu??

Myslalem rowniez o tym zeby wyposazyc instalacje w zawor czterodrozny z czujnikiem pogodowym. Czy jest wtedy jeszcze sens montowac czujniki pokojowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro Komfort Eko 12kw że sterownikiem k1pv2 i spalasz 8-9kg grochu/dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podlogowce tylko pogodowka z silownikiem na zaworze 3/4 drogowym, zależy jak masz zrobione. Czujniki pokojowe odpuść, całkowity bezsens i niepotrzebne straty przy OP. Jak chcesz konkretów dzwoń do mnie 501 601 316 to Ci wszystko wytłumaczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 jakim grochem palisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krajos33 przy tak małym domku z taką izolacją nie pchaj się w kocioł na groch. skoro gazu nie ma i się nie zanosi to możesz pompe ciepłą PW lub kocioł na pellet z małym buforkiem. innych sensownych opcji nie ma. kotłownie masz nie najmniejszą to można się pokusić o zbiornik na pellet i ładujesz 2 razy na sezon lub z zewnętrznym zbiornikiem 1 raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj coolera bo bredzi. Palę pieklorzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, ale liczę bo wydaje swoje, a nie cudze.

a teraz na spokojnie. autor tematu przewidział w swoich wyliczeniach że będzie izolacja ścian na poziomie 20 cm styro, dach 30 cm + są fundusze na kocioł, komin, instalacja - to jest jakiś budżet - co się stanie gdy cały ten budżet przeznaczy na dodatkową izolację ścian i dachu. możesz sobie to policzyć? czy dalej będziesz chciał żeby do ciebie zadzwonił?

 

pompe i kocioł na pellet podałem dla przykładu (takie same $$$) wodnej podłogówki, ale z takimi funduszami można się pokusić o kable, no chyba że idziemy pod prąd/bez rozumu i brniemy w idiotyzmy/miliony much nie może się mylić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszy kociol podajnikowy 7kw, albo byfor 2000l z kotlem ds, albo gaz z butli, albo pompa ciepła PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

berthold61 a jakie masz zapotrzebowanie cieplne budynku??

 

Sterownik z polaczeniem przez internet SPP2 bardzo fajnie dziala na stronie mozna to zobaczyc. Tylko czy trzeba placic jakis abonament korzystac z internetowego panelu??

Myslalem rowniez o tym zeby wyposazyc instalacje w zawor czterodrozny z czujnikiem pogodowym. Czy jest wtedy jeszcze sens montowac czujniki pokojowe??

 

SPP2 ma przez rok dostęp gratis, potem 35 zł rocznie.

 

Przy 4D z pogodowym pokojowe będą tylko informacyjnie, inaczej nie ma sensu, ale ważne, żeby ten 4D podłączyć do sterownika bo on zadanej temp. na kotle nie zmieni [chyba, że ustawisz na kotle taką jaka jest maksymalna za zaworem to wtedy nie trzeba jej będzie zmieniać].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety gazu nie ma w tym miejscu w ktorym sie buduje :( dlatego wybor padl na ekogroszek

 

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/12l3

link do wyniku z podanej strony

z tym ze dach jest czterospadowy a na tej sronie nie mozna wybrac 4 spadowego dachu.

Widzialem na stronie jednego z producentow ze piece na ekogroszek maja pewnien zakres mocy w ktorej pracuja.

i taki 12kW mial zakres od 4 do 12 kW

 

Osobiście wybrałbym 12 kW bo jeszcze zapewne CWU dla kilku osób dojdzie.

 

Dobry kocioł 12 kW ma zakres  mocy  3,4 - 15 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanow sie nad kotlem na pellet, tylko koniecznie z automatycznym czyszczeniem palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest mniej kłopotów z jakością paliwa i ustawieniem kotła. Jest mnie popiołu niż z wegla. Pellet nie brudzi jak węgiel. Kocioł Sam się rozpala I wygasza.

Ja mam kocioł biawar pelmax 20kw, obecnie chodzi z mocą ok 30-40%.

Mam dom 178mkw, grzeje wszystko łącznie z garażem i spalam srednio 500kg/miesiac, a Pellet kupuje po 690zl/t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testuje dostawców :) biorę tam gdzie mi wygodnie, a aktualnie wygodnie w Grodzisku maz. 

Doradziłeś dobry piec to i człowiek się przekonał do pelletu.

Pamiętam jak jeden znajomy mnie ostrzegał, bo jego brat kupił kocioł firmy X, który miał coś wymieniane w palniku i mógł palić groszkiem albo pelletem. Finał jest  taki że pali groszkiem, a chciał pelletem  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam dopiero będę jechał, a brałem z Warszawskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.