Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz Tanieje


gtoni

Rekomendowane odpowiedzi

W mazowieckim w okolicach widzę pellet po 650zł/t a naawet i po 550zł/t z łupin gryki można znaleźć.

Brat mi proponował przed sezonem pestki wiśni (chyba suche) po 250-300zł/t. Jego znajomy miesza to 50/50 z ekogroszkiem. Ciekawe jakby sobie z tym palnik do pelletu poradził.

 

Ja zakładając cenę węgla i przyjęty wskaźnik 4kwh/g płacę 15gr/kwh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie tona pellet 750 zł w piątek brałem . Spalanie za zeszły m-c 2.8 worka 15 kg  w domu 24 stopnie  piwnica 22 stopnie garaż  15 stopni jestem zadowolony . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ostatnio o tym pelecie, więc i ja się skusiłem. Stały w obi dwa worki lekko naderwane, przecena o 50%. Za worek 15 kg 7,50 zł, czyli 500 pln za tonę. Samego tego nie wsypię do mojego dolniaka, bo tylko przeleci przez ruszt, a więc wrzuciłem na koniec palenia, na żar z węgla. Zauważyłem wcześniej, że pelet jest mocno higroskopijny, tak wciągnął wilgoć w sklepie, że aż spęczniał i napiął worek. Widać to było w paleniu, takiego parowozu z komina to nie miałem nawet jak próbowałem palić owsem. Drugi worek suchszy, ale i tak nie podniósł znacząco temperatury w kotle. Jak dla mnie to już lepiej kupić tego groszku z Czech po 450 pln za tonę, nawet jak jest mokry prosto z worka to daje lepszy efekt, wyraźny pik na wykresie tempertury kotła, no i większa stałopalność. Jak sobie radzicie z przechowywaniem peletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kociolsam i Hogan - w calej rosciaglosci popieram.

Karkulacja:

gaz

Moj kociol gazowy Nike Star kosztowal - 1700 zl.

WSZYSTKO z przywozem do domu sterownikiem, montaz w miejsce

dawnego PG6. Okres amortyzacji max. 4 lata, potem padnie lub cos zarobie.

Zuzywalem 1,5 t wegla, to 650x1,5 = 1000 zl.

Niech gaz mnie kosztuje sezon 1500 zl.

4x1,500= 6000+1700/kociol/=7700.

KOSZT CALKOWITY przez 4 lata 8000 zl.

pellet

Koszt kotla 8000-10000 zl

O PSIA KREW a gdzie pellet przez 4 lata !!!

WYCHODZI ZE PALE ZA DARMO W PORÓWNANIU DO PELLETA !!!

I to jest prawidlowa karkulacja, nie mydlcie "fachowcy" biednym ludziom oczy ktorzy

chca sie dowiedziec czegos na tym forum !!

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gtoni chyba nie do końca można się z tym zgodzić, chyba ze patrząc tylko na Twój przykład.

Po pierwsze to kupiłeś kocioł w cenie 'złomu ' ,jak ktoś kupuje to nowy tak jak podałeś cenę za pellet,cena tez może być podobna. Do gazu trzeba jeszcze przyłączę którego za darmo nikt nie zrobi. Twojego przykładu ciężko brać za argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rustin  "fachowiec"

Popatrz w internet to zobaczysz ze 1700 to cena NOWEGO kotla Immergas Nike Star.

Poczytaj opinie czy to jest zlom i

ZDEJMIJ KLAPKI Z OCZU jak wyzej pisze.

Acha tego kotla na palet zamontowales w pokoju pod łóżkiem, kotlowni i magazynu na palet

CI nie potrzeba ?. Nie liczylem JUZ tego !

Przestan pisac bzdury.

Przylacz jest w NORMALNYM domu do kuchenki. Jak chcesz wiedziec to w malopolsce

98 % gospodarstw domowych MA GAZ. Nawet stare budy !

gtoni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mnie nie jest żaden fachowiec :-) czytając co piszesz to raczej ty nim jesteś :-)

Czyli 95% ludzi kupując kondensaty po 10tys zwyczajnie przeplaca bo mocna mieć to samo za niecałe 2. Może w malopolsce ale gdzie indziej nikt normalny nie robi przyłącza gazu aby mieć go tylko do kuchenki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulacja kolego gtoni, nie karkulacja. Nie krzycz tak caps lockiem i wykrzyknikami i nie szastaj danymi z d...y wziętymi ;)  - gazyfikacja województwa małopolskiego wynosiła w 2012 63% (dane:GUS, 2012 r.)

Na dzień dzisiejszy wynosi ok. 73% (dane KSG). Do 98% trochę jeszcze brakuje.

Widzę, że masz jakiś taki dziwny nawyk klepania bez sprawdzenia i zastanowienia się:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17432-nie-na-temat-z-a-może-jednak-coś-drgnęło/?p=183658

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam gaz , co tam pellet  :)   właściciel domu w którym wynajmuje mieszkanie w Austrii dokupił używane zbiorniki na olej opałowy - 15.000 L -  i tankuje do pełna ,aktualna cena przy całej cysternie 0,44 € za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej sprawdźcie sobie obniżki, na abonamentach trochę zeszli ale tak jak pisałem wcześniej na kW/h nie odczujemy za bardzo.

 

http://oferta.pgnig.pl/dla-domu/taryfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na wypowiedź jakiegoś doświadczonego palacza pelletem na temat tego, jak się przechowuje to paliwo, aby nie chłonęło wody.

A wracając do tematu - okres niskich cen powinien jednak potrwać mimo spadku ropy poniżej 30$. Do gry wraca Iran, wyposzczony nieco po sankcjach i mający na pieńku z Arabią. Tu nie ma wiele miejsca na chłodną kalkulację kosztów, skoro na dzień dobry zapowiada zwiększenie wydobycia. Tania ropa odpowiada Chinom, ale najbardziej odpowiada Stanom. To taka powtórka sprzed 30. lat. To nie reganomika i gwiezdne wojny wykończyły ZSRR, tylko tania ropa. Teraz też będą mieli mniej kasy na zbrojenia. Taniejąca ropa pociągnie za sobą gaz i olej opałowy, pytanie tylko ile my na tym skorzystamy, wszak mamy podpisany przez Pawlaka kontrakt jeszcze na długie lata, nie wiem, czy można go w ogóle renegocjować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż czekam na wypowiedź jakiegoś doświadczonego palacza pelletem na temat tego, jak się przechowuje to paliwo, aby nie chłonęło wody.

 

 

Pod dachem w garażu lub stodole w workach producenta na paletach , obecnie palę trochę Stelmetem zakupionym wiosną 2013 i spoko.

Natomiast na początku przygody z pelletem chciałem zasobnik zewnętrzny - taki silos na 3t luzem, ale mi odradzili, gdyż się w nim wilgoć skrapla.

 

PS

Jak w lecie robiłem zakupy próbne to miałem po 5-6 worków od 8 dostawców, wybrałem nawet 1 producenta i chcę zamawiać, a syn mówi - myszy zjadły ten pellet, patrzę a tam przez  ok 3 tyg praktycznie 20kg ( prawie 2 worki) zjedzone przez gryzonie. :D .

obok stały inne pelety i ich nie ruszyły, ani też owsa dla koni, tylko ten 1 gatunek pelletu. :lol:

Opuściłem zakup, gdyż byłoby pewnie za duże zużycie na cele gastronomiczne gryzoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za off top, ale weź kota, a nawet dwa. Dobre koty momentalnie wybiją wszystkie myszy, szczury, krety i inne dziadostwo i nigdy się już nic nie zagnieździ. Koszt utrzymania żaden, a komfort niezamykania garaży, schowków, piwnic, przechowywania jabłek i innych rzeczy (pellet) niesamowity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo te worki które kupiłem nie były jakoś drastycznie podarte, może po prostu ktoś je postawił w kałuży? W każdym razie to nie dla mnie.

Jest kolejny pozytywny skutek spadku cen ropy:

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Panstwo-Islamskie-obcielo-o-polowe-zold-swych-bojownikow-3472688.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz koty nowoczesne miastowe mają w d ........e robote Trzeba kocicy

Porządna kocica chodzi kilka kilometrów za mychami nawet w las a obrobi i swoją stodołę i sąsiadów

Teraz moda na zatrudnianie ludzi do pracy ze wschoda , może tedy droga zkołować jakąś porządną parę do roboty to na jesień będziesz miał spoko jak się rodzina ob :D rodzi

Co do silosa to nie jest tak jak mówisz ludzie mają zboża śruty , mąki i jest oki Sam postawiłem kilka binów takich troszkę większych iż kilka ton

Do zbiorników trzeba ładować suche albo dosuszać i nie ma problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Piszecie ile to wydajecie na ogrzewanie peletem to ja podam Wam że od stycznia do grudnia za rok 2014 wpłaciłem do PGNIG 2950zl w roku 2015 2250zl (rok 2014 był pierwszym rokiem zamieszkania) tak więc nie wiem czy zawsze i wszędzie opłaca się pelet czy olej. W domu zawsze mam ciepło (kilka dni temu mlodszy syn skończył roczek) tak więc nie oszczędzam na ogrzewaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz koty nowoczesne miastowe mają w d ........e robote Trzeba kocicy

Porządna kocica chodzi kilka kilometrów za mychami nawet w las a obrobi i swoją stodołę i sąsiadów

Teraz moda na zatrudnianie ludzi do pracy ze wschoda , może tedy droga zkołować jakąś porządną parę do roboty to na jesień będziesz miał spoko jak się rodzina ob :D rodzi

Co do silosa to nie jest tak jak mówisz ludzie mają zboża śruty , mąki i jest oki Sam postawiłem kilka binów takich troszkę większych iż kilka ton

Do zbiorników trzeba ładować suche albo dosuszać i nie ma problemu

Mam 3 kocice, wiejskie,tricolor ponoć najlepsze,  ale wokół pola ze zbożami , do wsi 2km, więc niestety na zimę wszystkie myszy i inne gryzonie meldują się u mnie.

 

PS

Co mają pracownicy z Ukrainy do inwazji myszy? :unsure:

Czy oni je jedzą, czy tylko łapią? <_<  :D

 

PS2

Jakbym, miał ładować pellet z worków lub z big baga do silosa 3-4m3 to byłoby to dla mnie nieopłacalne ,

niestety nie ma w Polsce jeszcze dobrego transportu pelletu cysternami np zamawiam 4-6m3,

 a i tak muszę zapłacić na cały transport, taka opcja wychodzi tak samo drogo jak w workach

Jakość pelletu z cysterny jest czysto przemysłowa, czyli nie dla mnie.

Ponadto sam silos w szczelnym wykonaniu też kosztuje, a sam jego wygląd na trawniku przy domu byłby mało estetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.