Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Draco Bio Czy Heiztechnik Dasspell Smartfire Lazar Proszę O Pomoc


marku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam stoję przed wyborem pieca który muszę dokonać w ciągu miesiąca .Na wyżej wymienione kotły otrzymałem bardzo atrakcyjne ceny u miejscowego sprzedawcy.Uprzejmie proszę o pomoc , ważna jest dla mnie bezobsługowość ponieważ pracuję od rana do późnego wieczora oraz dobry serwis.

Modele do wyboru:

Draco bio Tekla 25kw

Dracobio duo

Heiztechnik dasz pelet

Q pelet duo HT

Smart fire 21lazar

Wszystkie wymienione są w podobnych cenach z zbiornikami ok. 220 l

( dom 220m²,ogrzewanie grzejniki plus termostaty, ocieplenie 15cm ,okna plastik 3osoby)

Proszę o opinie i rady.

Pozdrawiam Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czyli sprawę serwisu mamy wyjaśnioną :D Więc który z tych kotłów jest najlepszym wyborem który sprawi że nie będę musiał martwić się o " dobry serwis"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekla ma bardzo fajny, prosty w obsłudze sterownik Estyma z fuzzy logic 2. Mam ten sterownik w moim kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom  ma już 8 lat obecnie ogrzewany totalnie przewymiarowanym 25kw kotłem miałowym -  16 kw czy nie za mało ? Przymierza się  do 20 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16kw nie jest za malo - ja mam red compact 18 na dom 140m. jak startuje pracuje ok 1h na mocy max a potem schodzi na min czyli ok 4kw wg producenta i nie ma co robic. Po 4h pracy na mocy ninimalnej potrafi zaczac podnosic na sobie temperature bo nie ma co z cieplem zrobic ale to raczej wada instacji. Niestety nie ma tu uzytkownikow red compacta wiec nie ma z kim wymienic doswiadczen.

kiedys mialem 25kw z podajnikiem i pracowal 15 min a potem stal w nadzorze nawet 2h zanim znow zaczal grzac. Za duzy piec da sie opanowac zeby spalanie bylo odpowiednie i niskie ale na to trzeba czasu.

bezobslugowosc red compacta jest wileka ;-) a prawda taka ze najlepszy piec nie da rady ze zle zrobiona instalacja i automatyka. 

piec latwo wymienic a instalacje juz gorzej. najpierw przemysl co masz w domu, jak to sterowac a potem dopiero piec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Daspell 15kW (powierzchnia po podłogach 221m2).

Niezależnie od wersji (12, 17 czy 25kW) palnik będzie ten sam o modulacji 5-26kW.

Q pellet duo bym wyrzucił z listy (ma awaryjny ruszt wodny i podobno były sprzedawane ze starszymi wersjami palników, nie wiem jak jest obecnie).

Daspell ma natomiast ruszt żeliwny i jest też dostępna najnowsza wersja z serii GreenLine (5kl). Generalnie w przypadku tego kotła ciężko o awarię, w sumie najważniejsze elementy to palnik pellas + sterownik plum. W moim zestawie po 3 latach użytkowania jeszcze nic nie było wymieniane. Czyszczenie jest wygodne, sterownik daje duże możliwości, jedyne czego mogę się czepić to konstrukcja samego zasobnika paliwa - pewnie względy stylistyczne wzięły górę, przez co nie jest to typowy 'lejek' tylko konstrukcja prostokątna pasująca wizualnie do samego kotła, co powoduje, że podajnik nie wciągnie 100% paliwa i na dnie zostanie ok 20-30kg pelletu.

Na forum użytkownicy narzekali na długie oczekiwanie na wizytę serwisu HT (głównie dot. innych kotłów) - czy coś poprawili w tej kwestii to nie wiem, sprawnie na pewno funkcjonuje wsparcie tel./email/forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patrol za info. Proszę  napisz mi czy masz model z palnikiem od przodu w dzwiczkach czy wbudowany oraz jak często czyścisz kocioł. Najważniejsze pytanie ile spalasz oraz jakie możliwości daje moduł sterowania który jest w opcji. Pozdr Marek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mam na drzwiczkach (lepszy dostęp) a kocioł czyszczę 2-3x w miesiącu. Częściej oczyszczam sam palnik (szczególnie popiół spod tacki ze wzgl na wloty powietrza) - to robota dosłownie na 30 sekund.

Spalanie 15-18kg na dobę (przy +10 nawet mniej), a co do możliwości sterownika zobacz tu http://pellasx.pl/produkty/sterownik-pellas-x-r-control/

szybciej napisać czego nie ma w standardzie: harmonogram dla zasobnika cwu po dołożeniu modułu dodatkowego (dowolny programtor czasowy taniej wyjdzie), tak samo sonda lambda i czujnik temp spalin.

Opcjonalnie również moduł internetowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrol powiedz mi jak radzi sobie HT daspell przy próbach palenia  różnej jakości paletow oraz czy jest opcja palenia mieszanką owsa z peletem jak u  Kostrzewy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owsa nie tykałem. Spalał każdy pellet, a najgorszy generował po prostu dużo popiołu/ więcej spieków. Innych problemów z tytułu gorszego paliwa nie miałem, a znam przypadek z Kostrzewą, gdzie pellet był już przyczyną nieuznania reklamacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partol  a jak wygląda sprawa czyszczenia palnika ,wymiennika oraz płomieniówek które są poziome ( podobno lepsze są pionowe jak w Biawrze i Lazarze )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy palniku na drzwiach dostęp jest od wszystkiego, więc z czyszczeniem nie ma problemów  - z reguły jedyna czynność przy palniku to podniesienie samej tacki, a co 3-6msc można sobie odkręcić spód obudowy i oczyścić wnętrze.

Do wymiennika dostęp również ok. Co do płomieniówek to się nie wypowiem, bo nie wiem co lepsze. Oczywiście po zdjęciu rusztu żeliwnego czyści się wygodniej.

Pytałeś wcześniej o owies, więc może poczytaj też o wersji palnika revo mini z rotacyjnym systemem mieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne zastanawiam się nad dopłatą do palnika revo - zapowiada się rewelacyjnie . Chociaż jeszcze nie znalazłem żadnej opinii użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.