Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Paleniem W Kotle Viadrus Herkules U24 Dolne Spalanie


Andrzej1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety ciągle osadza się smoła pomimo trzech wizyt serwisu w tym jednej od producenta. Teraz czekam już miesiąc na tzw. "ekspertyzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja ci coś podpowiem. ja mam stalowy kocioł dolnego spalania od 20 lat. Niestety kupiłem go dużo za duży. Jest przewymiarowany.  Przez kilka lat męczyłem się z sadzą i smołą. Nie mogłem więcej i na dłużej dołożyć bo zaraz był "Batory" z komina. Po kilku latach wpadł mi pomysł do głowy i zmniejszyłem palenisko o 1/3 wkładając do środka cegły szamotowe i nareszcie odżyłem.

Piec czysty a z komina praktycznie nic nie widać. Sąsiad mnie pytał czy ja grzeję gazem bo nic mi się nie kopci.Powietrza dodaję wszędzie po trochu. Jak przez drzwiczki zasypowe tak i przez dolną furtkę. Ale węgiel też jest ważny. Jednego roku zakupiłem z "Krupińskiego" i niech go szlag. Zadyma taka że hej a komin 3 razy w tym sezonie musiałem czyścić. Masakra. Chętnie bym obejrzał sobie ten Twój kocioł bo też nad takim myślę albo U 28. Mieszkam niedaleko Rudy Śl. jak byśmy się mogli spotkać to mój tel. 502 660 843

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolego węglem palisz z jakiej kopalni może cały problem to opał kup do testu z 50kg węgla brunatnego i nim pal ten węgiel nie ma w sobie tyle substancji smolistych  jest jakby bardziej płomienny i powinien się nadawać do twojego kotła koszt około 20zł  a może będzie poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ja mam ten sam kocioł niestety ze smołą to samo , czyli te same problemy, sprawdziłem już chyba wszystkie gatunki drewna i to samo. Fachowcy krecą głowami .Mój kocioł nie jest przewymiarowany. Po prostu taki kocioł i nic nie da się zrobić. Myślałem że tylko ja tak mam, ale zacząłem czytać posty okazuje się że inni mają to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam kocioł niestety ze smołą to samo , czyli te same problemy, sprawdziłem już chyba wszystkie gatunki drewna i to samo. Fachowcy krecą głowami .Mój kocioł nie jest przewymiarowany. Po prostu taki kocioł i nic nie da się zrobić. Myślałem że tylko ja tak mam, ale zacząłem czytać posty okazuje się że inni mają to samo

Ale to nie jest kocioł do drewna , więc zacząłem palić węglem i dopiero zaczęła się smoła w piecu i kominie. Już straciłem cierpliwośc , w przyszłym roku wymiana kociołka, ale tym razem będę mądzrejszy  jeśli ktoś jest zainteresowanu odkupieniem go i umie w nim palić to go chętnie odsprzedam za połowe ceny, ma zaledwie 3 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość witek1234

Ale to nie jest kocioł do drewna , więc zacząłem palić węglem i dopiero zaczęła się smoła w piecu i kominie. Już straciłem cierpliwośc , w przyszłym roku wymiana kociołka, ale tym razem będę mądzrejszy  jeśli ktoś jest zainteresowanu odkupieniem go i umie w nim palić to go chętnie odsprzedam za połowe ceny, ma zaledwie 3 lata

Szkoda że na początku tego roku nie podjąłeś takiej decyzji. -_- Pierwszy bym wziął. Gdybym się teraz zdecydował to żona by mnie chyba z chaty wygnała. A może wymiana sztuka za sztukę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja bym go zmniejszył o jeden człon na18kw  i przysłonił blachą ruszt pionowy i jeden poziomy i powinno hulać aż miło i opał najlepiej jak najmniej kaloryczny tak jak już wcześniej pisałem brunatny  i po problemach a serwis powinien ten jeden człon ująć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość witek1234

No Mikesz, mpm to niestety nie U24. Ty masz smykałę do modernizacji i czujesz temat.Dlatego fajnie czytać o Twoich usprawnieniach i oglądać wnętrze Twojego kotła :). Nie wszyscy sobie radzą z mpm jak i z U24. Paru kolegów odsprzedało swoje kociołki, i to powiedziałbym kolegów z dużym doświadczeniem. A Ty poradziłeś sobie świetnie. Szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.