Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu juz sie nie pobiera. No chyba ze cos sie zmienilo. Pisz do nich na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś aktualizował może moduł WiFi st5060? Na stronie techa jest dostępny plik a w module Defro obecnie mam dużo starszą wersję. Szkoda że niema nigdzie informacji o zmianach i czy wogóle te ze strony techa będą współpracować z kotłami i sterownikami Defro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Darekgra napisał:

Czy ktoś aktualizował może moduł WiFi st5060?

Archiwum Zip

WIFI RS 5060 - (2.1.3).zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2019 o 13:38, Snoopi21898 napisał:

W kołach Eko lux 2019 montują teraz takie korony palnika z tzw. przesłoną od strony rury podawczej. 

Witaj, czy dla palników 12kW też zmodyfikowali tacę palnika i zaślepili dwa otwory którymi podawane jest powietrze od strony rury podawczej paliwo?. Może Ktoś umieścić DTR Komfort Eko/ Lux, bo na stronie Defro nie ma do pobrania.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Patrzyłem na 15kw ale myślę że na wszystkich mocach zmienili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być rysunek palnika 12kW taca przykręcana od góry trzema śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi mnie ta korona bo szczerze jak patrzę na palnik to żar nie jest na środku tak jakby bardziej wypalało od strony rury podawczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DTR pobrana ze strony Defro jakiś czas temu teraz wszystkie DTR kotłów zniknęły. W załącznikach kilka ostatnich wersji. Swój kociołek kupiłem w sierpniu tego roku komfort eko lux 15kW jest z tym palnikiem okrągłym, korona na dwie śrubki w tej chwili jestem poza domem więc nie sprawdzę czy korona ma te przesłony.

DTR - KOMFORT EKO_KOMFORT EKO LUX - wyd.VIII_maj 2019.pdf

DTR - KOMFORT EKO_KOMFORT EKO LUX - wyd.XI_wrzesień_skos 2019.pdf DTR - KOMFORT EKO_KOMFORT EKO LUX - wyd.IX_listopad 2019 _CT_CG.pdf

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, widzę dwie zmiany w palniku retortowym 12kW, Pierwsza - zaślepione dwa otwory w tacy palnika od strony rury ślimaka, Druga - szczeliny w koronie retorty w miejscu styku korony z kolanem. Pierwsza poprawia spalanie na tacy retorty, Druga poprzez mniejszą powierzchnię styku korony z kolanem zmniejsza nagrzewanie się kolana i rury ślimaka a dodatkowo napowietrza złoże (poprawia spalanie) i w jakimś stopniu chłodzi punkty styku korona/ kolano... no cóż pozostaje tylko zakupić te części i zmodernizować palnik.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym nie nagrzewaniem się kolana to może być prawda bo u mnie największa zanotowana temperatura podajnika to 24 stopnie. Nawet zaraz za wyjściem ze ściany kotla podajnik jest tylko lekko ciepły.

Edytowane przez Darekgra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronę mam nową i widziałem tę zmianę dlatego piszę o niej jako modyfikacji (szczelinki na styku korona/kolano), której tak naprawdę nie widać na rysunkach w DTR. Natomiast zaślepione otwory do podawania powietrza w tacy palnika od strony rury ślimaka widać na rysunkach i to jest/ są naprawdę dobre zmiany na plus w palnikach retortowych 12kW.

No dobra a miało być o software a tu jedziemy w kierunku hardware hihi, choć cała historia z powiększeniem szczelin w tacy palnika 12kW doprowadziła do prawidłowej współpracy sterownika K1Pv4 z palnikiem 12kW (oraz dodatkowe przygody z otworami powietrza wtórnego w kolanie, a tak naprawdę ich zlikwidowanie... też rozgrzewały co nie co ;)

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 20:05, moshica napisał:

Czy to jest oficjalna już wersja zaoprobowana przez Defro czy nadal beta do testów ?

Bo oficjalna była 3.4.0.

Oficjalna wersja to 3.4.0 z tamtej Tech się wycofał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje taka koronka orientuje się ktoś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Możecie mi podesłać najnowszą aktualizację do k1prv4pz. Mam 3.4.0 i na tej piec czasami się zawiesza, hallotron wariuje za mocno dmucha i robi wielką dziurę w palniku. Dmuchawa się zawiesza i przestaje dmuchać po czym dochodzi do przesypania opału. Jeśli macie 3.5.2 to prześlijcie na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wwoytek napisał:

Koronę mam nową

Do nowej korony jest tez nowa turbinka, mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gersik napisał:

Do nowej korony jest tez nowa turbinka, mniejsza.

Pokaż foto, czym się różni od tej pierwotnej dużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyż nie coś takiego? 

DSC_0186.JPG

DSC_0190.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to cos nie teges z tą mala turbinka/ wentylatorem...?! bo skoro ma mierzyc faktyczny przeplyw powietrza, to co z tymi szczelinami po bokach, nijak sie to ma do rzeczywistego i wiarygodnego pomiaru. Cos nie kontento...?!?  No chyba że zakładając mała turbinke/ wentylator tymi szczelinami którymi wpływa "lewe" powietrze chciałeś oszukać proporcje obrotów przepływomierza (turbinki/ wentylatora) do stosunku obrotów wentylatora (dmuchawy)?!?. Zwiększenie wydajnosci dmuchawy i przepływu powietrza?!?. 

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet widać że było zamontowane wcześniej coś innego, a na zdjęciu ktoś już wymienił w jakimś celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sposob montazu jest do bani. Sam wiatraczek ok. Tez mam maly ale przerobiony ze jest po stronie tlocznej wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie na stronie defro komfort eko lux 2019 widok 3d. jest podobnie. Działa u mnie od godziny na ustawieniach seryjnych bez korekt i na razie dobrze się zapowiada. Miałem zamontowana dużą ale za Duo dmuchalo bez względu na korekty powietrza. Mi defro na początku przysłało mała ale jak była zamontowana szczelnie to ni w kij ni w drewko bo było za mało powietrza. A teraz bez korekt i działa dmucha o wiele spokojniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej obrazkiem 3D ze strony Defro bym się nie sugerował, niech wypowie się Ktoś, kto ma w oryginale zamontowany taki przepływomierz/ wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wy testować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego dobrego w nowym roku! 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2019 o 17:54, Snoopi21898 napisał:

Czyż nie coś takiego? 

Nie taka. Widziałem osobiście. Nie mam teraz fotki. w najbliższym czasie będę starał się zamówić taki zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.