Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

warto pisać do techa aby uwzględnili coś w aktualizacjach?

moim zdaniem podczas auto kalibracji siłownika zaworu 4/3D powinna automatycznie wyłączać się na ten czas pompa CO... zmniejszyło by to do minimum pik gorącej wody w co a co za tym idzie również zalanie kotła chłodną wodą z powrotu.

 

ma ktoś z użytkowników wersję oprogramowania 3.5.2 w sterowniku K1Pv4 i byłby tak miły sprawdził i podał jakie są opcje dodatkowe przy pompie dodatkowej ustawionej jako pompa krótkiego obiegu a jakie przy pompa przewałowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie 5.5.2 posiada bledy programowe (efekt zasypanie palnika paliwem brak obrotow wentylatora i reakcji wentylatora na spadek temperatury CO oraz temperatury spalin), problem wystepuje po wyjsciu kotla z nadzoru, pomimo uruchomienia trybu  pracy brak wlasciwej reakcji wentylatora. Wentylator obraca sie z predkoscia 1% tak jak w poczatkowej fazie uruchomienia trybu pracy po wyjsciu z nadzoru i nie zwieksza obrotow. Na wyswietlaczu sterownika jest monit, ze obroty wzrastaja sukcesywnie az do 100% a w rzeczywistosci wentylator obraca sie z bardzo mala predkoscia 1% jak w poczatkowej fazie pracy. Podawanie paliwa odbywa sie zgodnie z algorytmem PID, podawane sa dawki paliwa, aby kontynuowac prace pieca, natomiast wentylator dalej kreci sie z malymi obrotami co w efekcie doprowadza do spadku temperatur spalin i wymiennika CO oraz zasypania, a tak naprawde przesypania palinka i w dluzszym efekcie koncowym wygaszenia kotla, no tylko zanim nam wygasnie mamy wymiennik caly w smole i mazi. To tyle w skrocie o bledzie wersji 3.5.2 z reszta w wersji 3.5.0 wystepowal podobny blad. Blad nie wystepowal kazdorazowo po wyjsciu ze stanu nadzoru i mozliwe, ze do wystapienia bledu przyczynia sie jeszcze jakis inny parametr? np spadek temp. spalin do jakiegos progu i to w efekcie skladowym powoduje takie anomalie pracy sterownika?. (sterownik K1Pv4)

W wersji oprogramowania 3.4.0 taki blad nie wystepuje.

Pozdrawiam :-)

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam problem ze zwiększeniem się temperatury podajnika przy Żninie kata nachyleni ekranu . Nie widzę ,żeby zmiana miały inne wartości . Chyba nie ma co bagatelizować tego i zgłosić może uznają na gwarancji .
Ja mialem tak, ze kiedy ruszalem ekranem, to w miejscach temperatur mialem kreski. Zadzwonilem do Defro i nie wiedzieli co jest. Nie moglem czekac 4 dni, bo zima, a piec nie chce dzialac, bo wtedy mial przyjechac serwisant. Wzialem sprawy w swoje rece i rozkrecilem sterownik. Okazalo sie, ze wtyczka sie obluzowala na tasmie i wypadala. Dlatego sie obluzowala, bo jest nardzo sztywna tasma. Mozliwe, jak stwierdzil serwisant, w nowszym modelu, ktory przywiozl nie ma tego problemu. Tak od siebie: wtyczka posiada moze zaczepy. Po wymianie, powiedzialem dopiero, ze sam to odkrecilem i "naprawilem", a facet do mnie, ze to nic nie szkodzi i tak wymiana.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec był na gwarancji? U mnie już gwarancja się skończyła i zastanawiam się czy jest sens zaczynać rozmowy z Defro.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to porażka.  Sterownik z pid za ponad 1200 zł a widzę że sporo problemów ludzie mają. Sam musiałem wysłać sterownik na serwis pogwarancyjny  (temp. Mosfet za wysoka) ale to dopiero 1,5 roku po gwarancji. Sam pid też pozostawia wiele do życzenia. Ale to tylko moja opinia po 4 sezonach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec był na gwarancji? U mnie już gwarancja się skończyła i zastanawiam się czy jest sens zaczynać rozmowy z Defro.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Wtedy byl na gwarancji. Teraz juz nie. A i tak wiele rzeczy sie dzialo, do ktorych sam musialem dojsc. Ale na dobre mi to wyszlo, bo troche wiedzy sie przyda.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry potrzebuję pomocy.
Chciałbym wiedzieć, czy mogę dodać kilka funkcji do kontrolera? Jeśli ktoś wie, możesz podać kontakty Tech, a następnie Defro nie odbierze poczty.

Defro Komfor Eko Duo Uni R 25kw K1PRv4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2019 o 23:31, Darekgra napisał:

warto pisać do techa aby uwzględnili coś w aktualizacjach?

moim zdaniem podczas auto kalibracji siłownika zaworu 4/3D powinna automatycznie wyłączać się na ten czas pompa CO... zmniejszyło by to do minimum pik gorącej wody w co a co za tym idzie również zalanie kotła chłodną wodą z powrotu.

 

ma ktoś z użytkowników wersję oprogramowania 3.5.2 w sterowniku K1Pv4 i byłby tak miły sprawdził i podał jakie są opcje dodatkowe przy pompie dodatkowej ustawionej jako pompa krótkiego obiegu a jakie przy pompa przewałowa?

W dniu 18.11.2019 o 23:31, Darekgra napisał:

warto pisać do techa aby uwzględnili coś w aktualizacjach?

moim zdaniem podczas auto kalibracji siłownika zaworu 4/3D powinna automatycznie wyłączać się na ten czas pompa CO... zmniejszyło by to do minimum pik gorącej wody w co a co za tym idzie również zalanie kotła chłodną wodą z powrotu.

 

ma ktoś z użytkowników wersję oprogramowania 3.5.2 w sterowniku K1Pv4 i byłby tak miły sprawdził i podał jakie są opcje dodatkowe przy pompie dodatkowej ustawionej jako pompa krótkiego obiegu a jakie przy pompa przewałowa?

Pompa krótkiego obiegu to pompa działająca bez przerwy, czyli non stop. Pompa przewałowa posiada ustawienia temperatury powrotu załączania i wyłączania. Działa idealnie z zaworem 4/D. Ja posiadam Defro Sigma Uni 24 KW. Pierwszy sezon był bez zaworu 4/D i były problemy w przypadku aktywacji ochrony powrotu. Praktycznie ta funkcja nie działała lub trzeba było ją wyłączyć. Po zainstalowaniu zaworu 4/D i prawidłowym!!! umiejscowieniu pompy przewałowej kocioł działa idealnie. Problem wielu forumowiczów polega na tym że nie posiadając wiedzy na temat ustawień sterownika i jego funkcji nie są w stanie wykonać optymalnego jego ustawienia. Ja posiadam Sterownik K1PRV4 z 3.5.2. Zawór 4/D z siłownikiem Afriso i SPK LUX z przewodem,wentylator wyciągowy ze sterownikiem, zapalarką. układ zamknięty z wężownicą schładzającą - kocioł działa idealnie, sterownik wysokiej klasy, możliwość regulacji parametrów podstawowych oraz parametrów PID. Wsparcie techniczne ze strony Tech bez zarzutu, trzeba po prostu dzwonić i pytać. W oprogramowaniu 3.5.2 trzeba uważnie aktywować SPK LUX - standartowy tz. z kablem lub bez w menu zaworu wbudowanego !!!, eliminuje to opisane na forum skoki temperatury zaworu. Sigma Uni to w zasadzie kocioł na paliwa o niezbyt wysokiej kaloryczności, moim zdaniem max 26 MJ, bardzo ważne ekogroszek z max  40% części lotnych, tz spalanie bez sadzy. Idealnie jak opisane w  DTR kotla 34% to w popielniku tylko proszek z kawałkami szlaki.Ja po wielu testach polecam ekogroszek z tej firmy https://najlepszyekogroszek.pl/,tani, na lato 24 MJ a na jesień i zimę 27, lub 29 MJ ten ostatni mocny, trzeba więcej wiatru bo trochę kopci. Ogólnie z kotła Defro i osprzętu z Techa jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2019 o 07:14, wwoytek napisał:

Oprogramowanie 5.5.2 posiada bledy programowe (efekt zasypanie palnika paliwem brak obrotow wentylatora i reakcji wentylatora na spadek temperatury CO oraz temperatury spalin), problem wystepuje po wyjsciu kotla z nadzoru, pomimo uruchomienia trybu  pracy brak wlasciwej reakcji wentylatora. Wentylator obraca sie z predkoscia 1% tak jak w poczatkowej fazie uruchomienia trybu pracy po wyjsciu z nadzoru i nie zwieksza obrotow. Na wyswietlaczu sterownika jest monit, ze obroty wzrastaja sukcesywnie az do 100% a w rzeczywistosci wentylator obraca sie z bardzo mala predkoscia 1% jak w poczatkowej fazie pracy. Podawanie paliwa odbywa sie zgodnie z algorytmem PID, podawane sa dawki paliwa, aby kontynuowac prace pieca, natomiast wentylator dalej kreci sie z malymi obrotami co w efekcie doprowadza do spadku temperatur spalin i wymiennika CO oraz zasypania, a tak naprawde przesypania palinka i w dluzszym efekcie koncowym wygaszenia kotla, no tylko zanim nam wygasnie mamy wymiennik caly w smole i mazi. To tyle w skrocie o bledzie wersji 3.5.2 z reszta w wersji 3.5.0 wystepowal podobny blad. Blad nie wystepowal kazdorazowo po wyjsciu ze stanu nadzoru i mozliwe, ze do wystapienia bledu przyczynia sie jeszcze jakis inny parametr? np spadek temp. spalin do jakiegos progu i to w efekcie skladowym powoduje takie anomalie pracy sterownika?. (sterownik K1Pv4)

W wersji oprogramowania 3.4.0 taki blad nie wystepuje.

Pozdrawiam :-)

Ja posiadam 3.5.2 z tego forum, działa bez żadnych problemów. U Pana wygląda na na nieprawidłowe ustawienia sterownika do typu kotła i jego mocy. Po aktualizacji oprogramowania sterownika to konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2019 o 13:03, Sunduk napisał:

Dzień dobry potrzebuję pomocy.
Chciałbym wiedzieć, czy mogę dodać kilka funkcji do kontrolera? Jeśli ktoś wie, możesz podać kontakty Tech, a następnie Defro nie odbierze poczty.

Defro Komfor Eko Duo Uni R 25kw K1PRv4.

 

Niech Pan opisze dokładnie o co chodzi, to postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sanciasio napisał:

Ja posiadam 3.5.2 z tego forum, działa bez żadnych problemów. U Pana wygląda na na nieprawidłowe ustawienia sterownika do typu kotła i jego mocy. Po aktualizacji oprogramowania sterownika to konieczność.

Chyb nie do końca zrozumiałeś co napisałem i wcale nie chodzi tu o przesypanie paleniska z racji zbyt dużej mocy, czy też źle ustawionych parametrów mocy lub parametrów nadzoru.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to jest lekarstwem na tą anomalie/ zakłócenie pracy sterownika K1Pv4 jaką/ jakie opisałem, więc podniesienie lub zmniejszenie (nie wiem bo jeszcze nie zaglądałem jaki to parametr) wskazanej przez Ciebie wartości usunie ten błąd, to wytłumacz mi, czy jesteś tego pewien, że zmieniając/ zwiększając ten parametr nie narobisz innej dezorganizacji/ szkody w algorytmie pracy sterownika. Skoro to się sprawdzi...?, to jest to jak najbardziej ewidentnym błędem, który nie powinien mieć miejsca w gotowym już oprogramowaniu i tym bardziej zmuszać Użytkowników do grzebania w ustawieniach serwisowych.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest menu instalatora, podany parametr niczego nie zakłóci w pracy sterownika. Porównuje temp na czopuchu. Przy dobrym wymienniku w nadzorze na czopuchu jest ok 60 stopni a w komorze spalania 68 stopni. Powinien ustawić ten parametr instalator odpowiednio do wymiennika. Brak takiego instalatora, niestety odczułem to osobiście to największy nasz problem. Jest ich niewielu. Jak oglądam niektóre instalacje na forum to nawet mi się nie chce komentować. Poza tym koniecznie pompa przewłowa na powrocie z zaworu 4/D. U mnie działa wszystko idealnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jest -15 oryginalnie, jak zmienię na -50 to co mi da w ustawieniach?, w czym się poprawi?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem na sofcie 3.5.2 że przesypuje węgiel "chwilowy brak obrotów" wróciłem do 3.4.0

Rozwiązaniem tego problemu było w sumie obniżenie mocy pieca do 50% ;] mocny węgiel a brak zimy (29mj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sanciasio napisał:

To jest menu instalatora, podany parametr niczego nie zakłóci w pracy sterownika. Porównuje temp na czopuchu. Przy dobrym wymienniku w nadzorze na czopuchu jest ok 60 stopni a w komorze spalania 68 stopni. Powinien ustawić ten parametr instalator odpowiednio do wymiennika. Brak takiego instalatora, niestety odczułem to osobiście to największy nasz problem. Jest ich niewielu. Jak oglądam niektóre instalacje na forum to nawet mi się nie chce komentować. Poza tym koniecznie pompa przewłowa na powrocie z zaworu 4/D. U mnie działa wszystko idealnie. Pozdrawiam

To uważasz, że u mnie są większe różnice temperatur niz opisałeś powyżej?, że nie mam pompy z bajpasem/ krótkim obiegiem który utrzymuje bardzo wysoka temp. powrotu, stabilizuje pracę zaworu 4D oraz kulturę pracy kotła. Mam to wszystko i utrzymuje parametry pracy kotla bardzo wysoko, powiedziałbym książkowo. Natomiast ja, opisuje błąd który występuje w wersji 3.5.0 i 3.5 2 i w pewnych okolicznościach, więc po co mam zmieniać jakies parametry (które opisujesz wyzej) skoro w wersji 3.4.0 i starszych takie błędy nie występują i nie występowały, jaki to ma sens o ile to ma jakikolwiek sens? Jest błąd więc trzeba poprawic! i ukłony a stronę Techa z pełnym Szacunkiem

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie wiem co się stało że w sterowniku K1prv4 ekran zmienił kolor z jasnego co był na ciemny brązowy, soft 2.5.2, jakieś sugestie?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek wstaw fotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dobre. A próbowałeś poruszać wyświetlaczem? Albo go na chwilę wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszałem nim w te pozycje które można pod różnymi katami , nie wiem czy wyłączenie główne coś da, spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol? Ty zawsze umiesz pomóc, mały reset wyłącznikiem i wszystko wróciło do normy, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.