Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Masz 20 stopni różnicy między zasilaniem a powrotem :P

ale tak bedzie caly czas no chyba ze zad 4d bd wyzsza to i powrot poleci w gore 

albo wyjscie inne zastosowac ochrone powrotu z 35 na 60  ciekawe co sie bd dzialo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Jeszcze jedno, nie wierzę że na tych ustawieniach tj Max podawanie 3s i minimalny czas 60s przy mrozach -20 piec sobie poradzi i będzie stabilna temp na piecu i w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne chyba ze jak przyjdzie taki " Dziadek  to i moc kotla pojdzie w gore  ale mi szczegolnie  spokoju nei daje temp .spalin  :(  :(  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam gdzieś takie latanie i grzebanie w opcjach , ja bym chciał żeby Pid chodził idealnie niezależnie od temp zewnętrznej czy to +10 czy -20. Dlatego póki co wybrałem dwustan, bo ustawiłem idealnie przy -20 i teraz przy 0 chodzi tak samo super. Po prostu jest dłuższy czas podtrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy Ty nie masz sond na zaworze 3d za zaworem 4d - skad taka temperatura powrotu niby sie znalazla teraz u Ciebie skoro chyba wczoraj albo wczesniej na fotkach miales 44  :P  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dzisiejszą konwersację to sie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem czxtalem

U mnie wystarczy ochrone zawyzyc i idzie w gore

post-58261-0-62725100-1452290566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ochrona to nieporozumienie bo jak powrót spada poniżej ochrony to siłownik zaczyna wariować, zamykać się i obniżać zadaną na grzejniki/podłogę, aby wyrównać powrót do zadanej na ochrone. Dla mnie to bezsens. Trzeba piec tak ustawić żeby powrót był w miare ok, a że czasem zdarzy się że na chwile powrót będzie niższy to nic się nie dzieje.

 

Sam widzisz że juz masz 8% otwarcia siłownika, temp na ogrzewanie spada na łeb na szyje - bezsens.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze niepnwinien wariowac ale jutro zrobie ten experyment

Więc czas pokaże nam jutro co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, wygrzeje się instalacja to może się ustabilizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafkogm, zmieniłem pompę z 17W na 40W :) zobaczę jak to wpłynie na zadaną temp wody w instalację a temperaturę wewnątrz domu

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jak pisałem wolę dwustan bo u mnie Pid się nie sprawdzi przy dużych mrozach. Dwustan lepiej odpala mi węgiel, popiół jest lepszy, Pid jak dobrze ustawie pod temperatury koło 0 to znowu nie wyrabia mi przy mrozach, jak ustawie na mrozy to przy dodatnich nie będzie dopalal węgla. Musiał bym zmieniać serwisowe opcje podawania i czasów.

Guzik prawda u mnie ostatnio -17 pozniej -2 czy zero dopala idealnie, ale moze to zasluga nowej dmuchawy, zreszta nie mialem wczesniej problemow duzy mroz niedopalki itp. zero stopni ok a pale caly czasz PID Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie sprawdziło się z tym powrotem. Przy 0 stopni na zewnątrz kiedy puszczał 30 na podloge było wszystko oki i powrót do 10 stopni niższy, obecnie jest -4 na zewnątrz przez co na podłogę idzie temperatura 33 stopnie i już powrót widzę o 20 stopni niższy :/. Widocznie tak już jest przy podlogowce, no bo co jeszcze innego.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz bo to kwestia instalacji u mnie jest podłogówka ale oprócz tego są grzejniki. Podłogówka chodzi cały czas na tej samej temperaturze a dogrzewanie pomieszczenia przy spadkach temp. przejmują grzejniki. Warto mieć sterownik pokojowy wtedy sam rególuje temperatura w pomieszczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pokojowy nie przy podlogowce, to już kompletne zabójstwo dla temp powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex1983 może problem tkwi w instalacji, musialbys zobaczyć jakie masz rury na tzw krótkim obiegu i jaki masz zawór 4d. Jeżeli będą za małe średnicę to jest klapa z temperaturą na powrocie. Może sprawdź napisz, a koledzy z większym doświadczeniem niech się wypowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik prawda u mnie ostatnio -17 pozniej -2 czy zero dopala idealnie, ale moze to zasluga nowej dmuchawy, zreszta nie mialem wczesniej problemow duzy mroz niedopalki itp. zero stopni ok a pale caly czasz PID

Jaki masz piec? Ile spala mniej więcej na dobę? Przestawiales ustawienia serwisowe pida, jeżeli tak to jakie masz ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex1983 może problem tkwi w instalacji, musialbys zobaczyć jakie masz rury na tzw krótkim obiegu i jaki masz zawór 4d. Jeżeli będą za małe średnicę to jest klapa z temperaturą na powrocie. Może sprawdź napisz, a koledzy z większym doświadczeniem niech się wypowiedzią.

 

 

Średnice na obiegu kotłowym zawsze takie same jak średnica zaworu.

Jak 6/4" to wszystko tyle, itd.... No i jak najmniej kolanek i trójników. Zawór max 50 cm od pieca.

 

Ja mam zawór 5/4" i rury na "krótkim obiegu" takie same. Obieg grawitacyjny działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex1983 może problem tkwi w instalacji, musialbys zobaczyć jakie masz rury na tzw krótkim obiegu i jaki masz zawór 4d. Jeżeli będą za małe średnicę to jest klapa z temperaturą na powrocie. Może sprawdź napisz, a koledzy z większym doświadczeniem niech się wypowiedzią.

Nie, jest wszystko ok, powrót z zaworu 4d do grubej rury koło pieca rura miedź ocieplona fi 28, na samym wejściu do pieca gdzie dochodzi powrót z bojlera i grzejnika łazienkowa wszystkie powroty łączą się na bardzo grubą rurę więc jest wszystko ok. Rura od podłogówki z powrotu wpięta w 4d też fi 28 z tym że od powrotu podłogówki ma 28 zewnątrz, a wewnątrz mniej jest sporo mniej bo to ta gruba rura wodna z grubą ścianką, wiecie o co chodzi.

Po prostu podłogówka ma to do siebie że tak musi być przy temp powyżej 30 stopni na zasilaniu podłogi, w końcu mam kilkaset metrów rur.

Musiał by ktoś kto ma tak jak ja, tylko ogrzewanie podłogowe, napisać jaki ma powrót. Zaznaczam że jeszcze z zasilania pieca mam duży grzejnik łazienkowy grawitacyjnie.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

eksperyment z ochroną powrotu obalony

na noc miał ustawiona ochronę 60 a zadaną 4d 40 i rano efekt mizerny ' piec swoją zadaną utrzymał ochrona też Ale zadaną 4d zbilo na 22 i taka przez całą zapewne noc szła na obieg CO bo otwarcie 4d było tylko na 7%

więc chyba ciężko by uzyskać taki wysoki powrót przy niskiej zadanej na 4d bo po co kręcić wysoko skoro na zewnątrz jest +2

Powiem więcej ja tego tak nie zostawię będę robił konwersacje po ludzikach o większym doświadczeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

eksperyment z ochroną powrotu obalony

na noc miał ustawiona ochronę 60 a zadaną 4d 40 i rano efekt mizerny ' piec swoją zadaną utrzymał ochrona też Ale zadaną 4d zbilo na 22 i taka przez całą zapewne noc szła na obieg CO bo otwarcie 4d było tylko na 7%

więc chyba ciężko by uzyskać taki wysoki powrót przy niskiej zadanej na 4d bo po co kręcić wysoko skoro na zewnątrz jest +2

Powiem więcej ja tego tak nie zostawię będę robił konwersacje po ludzikach o większym doświadczeniu

Tak jak mówiłem, ochrona powrotu to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was może potwierdzić, że w wersji softu 2.4.1 dla K1Pv2 parametr "Korekta mocy" zmienia ilość podawanego paliwa ORAZ krzywą obrotów wentylatora ? W 2.2.8 parametr "Korekta podawania" zmieniał chyba tylko ilość podawania paliwa ?

Czy istnieje możliwość odczytywania obrotów bieżących wentylatora (nie w procentach tylko w obrotach) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak u mnie wygląda 4d.

 

Oczywiście teraz mam już wszystko ocieplone.

post-65332-0-89272700-1452338933_thumb.jpg

post-65332-0-39566500-1452339184_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z Was może potwierdzić, że w wersji softu 2.4.1 dla K1Pv2 parametr "Korekta mocy" zmienia ilość podawanego paliwa ORAZ krzywą obrotów wentylatora ? W 2.2.8 parametr "Korekta podawania" zmieniał chyba tylko ilość podawania paliwa ?

Czy istnieje możliwość odczytywania obrotów bieżących wentylatora (nie w procentach tylko w obrotach) ?

nie, parametr korekta mocy kotła, przy każdej jego zmianie, zeruje korekte wentylatora i musisz sobie ją ponownie ustawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.