Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszty Ogrzewania Mieszkania I Wody


danio8871

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników. Mam następujące pytania gdyż wynająłem domek z piecem gazowym do ogrzewania domu i wody.

Mieszkam tam od dwóch tygodni i mam zużycie gazu na poziomie 33-34 m2 gazu. Mieszkanie ma powierzchnię do 40 m2 jest częściowo ocieplone. 4 grzejniki w domu.

Jeśli ktoś się orientuje jaka jest cena za 1m2 gazu i czy to zużycie jest duże? Jak ewentualnie mogę zaoszczędzić na gazie, jak mniej zużyć tego gazu. Powiem tak jak nagrzeje w mieszkaniu i wyłącze piec na noc to rano jest strasznie zimno. Boję się że rachunki za gaz przekroczą moje możliwości finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to Ci coś pomoże, ale parametry z mojej faktury za gaz są mniej więcej takie:

za gaz 1,50 / m3
dystrybucja zmienna 0,54 / m3
dystrybucja stała 11,07 / miesiąc
abonament 10,66 / miesiąc
 
Jeśli założyć, że teraz w miesiąc zużyjesz 68 m3, to byłoby to mniej więcej 160,45 zł. Pewnie trzeba wziąć pod uwagę to, że aktualnie nie ma jakichś dużych mrozów i gdy zrobi się zimniej, rachunek za gaz (ogrzewanie mieszkania i wody) będzie większy.
 
Ale... przykładowo za ogrzewanie mieszkania 40 m2 płacę miesięcznie 120,15 zł (za energię cieplną i za przesył MPEC) i to przez cały rok, czy zima czy lato. Czyli w roku 1441,80 zł.
 
Nie wiem jak to będzie wyglądać w przypadku ogrzewania domu, to mój pierwszy, samodzielny sezon grzewczy. Nie wiem ile miesięcy w roku trzeba dodatkowo ogrzewać dom. Sześć, być może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podales jaka masz taryfe.

Cena gazy calkowita to ok 2,10 do 2,60 zl za m3 w zaleznosci od zuzycia/taryfy.

W bloku srednie zuzycie gazu na cele bytowe /woda,kuchnia/ dla rodziny 2+2 to do 700 m3 na rok. Chyba ze sa same dzeiewczyny to moze byc duuuzo wiecej.

Wiec na 2 tyg. wychodzi 25 - 30 m3 na cele bytowe. Nie masz duzego zuzycia.

gtoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego poppy za luksus trzeba płacić przeliczając moje 180 m2 u Ciebie zapłacił bym 4,5 x 1441,80 =6488 zł .Ogrzewając mój dom nawet prądem w drugiej taryfie ( 0,42 zł/kWh) wychodzi taniej 5880 zł .Przy oleju opałowym (3,7 zł/kWh) -4841 zł.i gaz z rury (2 zł/kWh) -3160 zł, do tego trzeba doliczyć koszt kotła ale jest on rozłożony na 10 lat .poz Hermogenes

 

ps teraz sprawdziłem ceny oleju w listopadzie średnia 2,76 co obniża wynik o 1300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.