Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czym Zasadniczo Różni Się Zawór 3D Od 4D C.o ?


laik1981

Rekomendowane odpowiedzi

to nie ma innej roznicy?? tzn 4d nie jest lepszy?? czy przy nowym co z kotlem na ekogroszek, bojler 200l, podlogowka .. bedzie lepdzy 3d czy 4d ?? instalator ogolnie caly czas namawia mnie na 3d.. sam nie wiem dlaczego.. zgory dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaw 3-D może dobrze pełnić albo funkcję regulacji temp wody na instalacje - w twoim przypadku na podłogówkę , albo regulację temp wody na powrocie  kotła tzw ochrony powrotu.

Obu czynności na raz  nie zrobi.

Zaw 4-D jest bardziej uniwersalny w pewnym zakresie można na nim regulować temp zasilania instalacji a w pewnym temp powrotu na kocioł.

Ale obu rzeczy na raz dobrze nie zrobi- trzeba wybrać preferencję co się będzie pilnować - temp podłogówki lub temp kotła.

O ochronie powrotu jest trochę tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19810-zapewnienie-ochrony-powrotu-na-kocio%C5%82/

A idealny układ jest podany niżej: 

post-18578-0-31037100-1449670641_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj zawór 4 drogowy przed 3 drogowym np z silownikiem do podawania temperatury na podłogę pogodowo. Ja mam oba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.