Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dymienie Się Z Pieca


Tyczek

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę. Mam nowy piec na eko groszek z podajnikiem. Wcześniej miałem zwykły piec węglowy ale ze względu na to że cały czas się z niego dymiło do domu kupiłem nowy z podajnikiem ale jednak problem nie zniknął. Obecnie gdy temperatura na zewnątrz jest praktycznie cały czas dodatnia palę czasami drewnem. Piec wtedy nie działa w automacie tylko uchylam popielnik ale jest problem z bardzo intensywnym dymieniem się. Dodam że gdy piec działa w automacie i pali się ekogroszkiem również gdy tylko lekko uchylę drzwiczki natychamist mocno się dymi. Nie jest to związane z niską temperaturą spalin bo problem nie znika nawet po kilku godzinach palenia gdy już komin jest gorący. Doszczelniłem wszelkie możliwe elementy także wydaje mi się że problem również nie jest wynikiem "lewego powietrza". Po prostu piec nie ma cugu. Nawet przy otwartym popielniku gdy dorzucę grubego drewna na ruszt piec gaśnie. Muszę co chwilę załączać dmuchawę lub palić tylko cienkimi patykami. Wydaje mi się że mocne dymienie się jest spowodowane brakiem cugu ale co zrobić żeby poprawić cug ? Komin i piec jest wyczyszczony. Nie powinno też brakować powietrza bo ciągle mam otwarte okienko w kotłowni. Długość komina to około 10 metrów. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie piec/kocioł ma problem, tylko komin nie ma ciągu.

 

Komin nie ma ciągu, bo albo wadliwie wykonana instalacja nawiewno-wywiewna albo spitolone podłączenie do komina.

 

Generalnie do jednego przewodu kominowego nie podpina się 2urządzeń.... jak już jednak są podpięte, to robi się to przez tzw "portki", czyli masz kocioł A i kocioł B, wchodzą one w "portki", które przed kominem schodzą się w jeden kanał dymny, zawsze jak pracuje jeden z kotłów np. kocioł A, to druga noga "portek" dla kotła B jest zamknięta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz szczotkę kominiarską to wpuszczasz do komina, po wyciągnięciu możesz sprawdzić czy jest oblepiona mokrą sadzą. A bez szczotki to rękę wkładasz do wylotu komina i podobnie.

W posćie #3 piszesz o zatkaniu dziury szmatą to zamuruj to dla własnego bezpieczeństwa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.