Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

Tak juz jest z tym powrotem ze zawor 4 drozny nie wyrabia dla mnie osobiscie to lipa ja wstawialem pompe kotlowa. A co do wchodzenia w nadzur moc daj na 70 i obserwuj co sie dzieje. A tak poza konkursem jak ci sie pali na rynnie zadowolony jestes

Jest to pierwsza moja przygoda z defro z rynną raczej tak jestem zadowolony ja cały czas walczę żeby spalanie było jak najmniejsze i w domu min 22 stopnie,paliłem już owsem ekogroszkiem i mieszanką eko z owsem (40%-60%) od dwóch dni jadę na mieszance zasypane miałem około 100kg myśle ze starczy do niedzieli rana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w nocy było ok. -20 co do powrotu zauważyłem że jak kocioł wskoczył w zadane 75 stopni powrót został na poziomie 56 stopni. Więc troszkę rozkręciłem zawór na rozdzielaczu i teraz mam 67 stopni na powrocie. Mam zawór 3 drogowy na podłogowe. A grzejniki bez zaworu na każdym termostat. Obejście na rozdzielaczu aby powrót był ciepły. Zdaje to egzamin idealnie.

No  no no  - nic nie kumam  zobacz ten post https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20672-nowe-aktualizacje-dla-sterownik%C3%B3w-kot%C5%82%C3%B3w-defro/page-88?do=findComment&comment=286196

#1746 zadana luknij na zdjecia 

 

Ja mam 4d i juz nei mam sily co jest grane 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam kocioł Defro Komfort Eko Pz 15 kW sterownik K1PRv4 PZ. Ogrzewam nim 160 m2 w tym ok 50 m2 podłogówki, CWU nie ogrzewam . W domu jeszcze nie mieszkam, jest wykańczany i utrzymuję w nim temperaturę

ok 17 oC. Na wyjściu mam zawór 4D sterowany siłownikiem a podłogówką steruje zawór 3D. Temperatura zadana 6 oC przy ostatnich mrozach temperatura zaworu 36oC. Na podłogówkę idzie 27oC. Kocioł pracuje w PID. 

Problem polega na tym, że mam dość wysoką temperaturę spalin w granicach 160-170oC. Jakoś dużo wiatru potrzebuje mój kocioł przez to mam dość duże spieki i dodatkowo sporo czarnej sadzy. Węgiel ok 28 MJ. Kociołek ładnie trzyma zadaną temperaturę ale w zasadzie cały czas dmuchawa chodzi powyżej 50%. Wczoraj zmniejszyłem max temperaturę spalin z 260oC na 200oC ale temperatura spalin nie uległa zmianie. Zmieniłem też korektę powietrza na -3. Max obroty wentylatora mam ustawione na 600.

Czy powinienem dalej zjeżdżać w dół z korektą powietrza? Nie chciałbym ogrzewać atmosfery na zewnątrz i komina.

Jak jest różnica między sterownikiem K1Pv4 a K1PRv4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie sokol29.

Dzisiaj znowu pełno kalafiorów na i pod palnikiem. Zjechałem z korektą powietrza do -10 i kocioł dalej po osiągnięciu temperatury zadanej wieje na ponad 80%. Tak jakby się starał utrzymać temperaturę spalin powyżej 160oC.

Wyjaśnijcie mi jeszcze proszę co to jest wentylator roboczy. Mam ustawione Min 5 a Max 45.

Z tego co pamiętam to na początku jak uruchomiłem PID to kocioł po dojściu do temperatury zadanej dmuchał sobie na kilka procent aby podtrzymać żar na palniku. A teraz taki stan jest nie osiągalny. Gdzie może tkwić problem?

Klika fotek jakie zrobiłem dzisiaj po zmianie korekty powietrza na -10.

post-70885-0-91811200-1484078008_thumb.jpg

post-70885-0-45024200-1484078020_thumb.jpg

post-70885-0-60383400-1484078027_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo widzę deflektor ceramiczny wklęsły taki jak mam u siebie :) U mnie zdaje egzamin :)

Pozdrawiam

Ps a próbowałeś zmienić moc palnika na 12kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tego jeszcze nie próbowałem. Ale trzeba będzie spróbować, choć nie sądzę, żeby to załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie sokol29.

Dzisiaj znowu pełno kalafiorów na i pod palnikiem. Zjechałem z korektą powietrza do -10 i kocioł dalej po osiągnięciu temperatury zadanej wieje na ponad 80%. Tak jakby się starał utrzymać temperaturę spalin powyżej 160oC.

Wyjaśnijcie mi jeszcze proszę co to jest wentylator roboczy. Mam ustawione Min 5 a Max 45.

Z tego co pamiętam to na początku jak uruchomiłem PID to kocioł po dojściu do temperatury zadanej dmuchał sobie na kilka procent aby podtrzymać żar na palniku. A teraz taki stan jest nie osiągalny. Gdzie może tkwić problem?

Klika fotek jakie zrobiłem dzisiaj po zmianie korekty powietrza na -10.

A masz możliwość regulacji podawania paliwa w pidzie to spróbuj dać mu większą dawke paliwa bo jak ma za mało to stara się powietrzem zrekompensować braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość wydłużenia maksymalnego czasu podawania ale to algorytm sam decyduje ile czasu będzie podawał. Ale może jak mu wydłużę czas podawania i ewentualnie skrócę minimalny czas przerwy podawania to może rzeczywiście nie będzie tyle dmuchał. O ile będzie chciał z tego skorzystać :)  Warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu trochę spieków było ale już mniej i były bardziej kruche. Dałem trochę więcej paliwa i rzeczywiście zaczął mniej dmuchać. Zmniejszyłem jeszcze korektę powietrza do -15, bo temperatura spalin jeszcze trochę za wysoka. Gdy spadnie poniżej 140oC zaczynają się podnosić obroty wentylatora mimo, że temperatura zadana i na zaworze jest osiągnięta.

W weekend będę czyścił piec to przywrócę mu ustawienia fabryczne a jak to nie pomoże to poszukam starszego softu, bo to jakaś dziwna sprawa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu dogadałem się ze swoim kociołkiem :D Zjechałem z korektą powietrza na maxa do -20. Teraz spokojnie dmucha i temperatura spalin oscyluje w granicach 80 - 100oC. Groszek ładnie się spala, czasami delikatnie trochę się spiecze. Spalania dokładnie nie liczyłem ale już widzę, że wyjdzie poniżej 20 kg/ dobę. Dodatkowo ustawiłem piec na 80% mocy, co spowodowało, że wentylator jeszcze delikatniej wieje. Temperatury ładnie trzyma. Krzywa spalania jest prawie linią poziomą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę groszkiem ze składu Katowice ok 28 MJ. Te -20 to w całym zakresie. Nie ruszałem dolnego i górnego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedziale 20 - 25oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zmieniłem tą klapkę, jednak była zamknięta cały czas, teraz jest otwarta i wentylatora prawie w ogóle nie słychać :D.

'Zmniejsz zadana temp do 60/65 - po co Ci tak duża'  - sugerowałem się podpowiedzią Wwoytka, o której pisał kilka postów wyżej. W gwarancji jest też ujęte, że temp pieca ma być minimum 65 stopni, a powrotu 55 z tego co kojarzę. 

Gdy zmieniłem klapkę to ustawiłem korektę wiatru na 0, a korektę podawania na -20 i wyszły takie efekty:

 

attachicon.gifzz.jpg

 

No jak widać nie spala się rewelacyjnie, widać twarde spieki. Temp spalin wynosi 83 stopnie.

Po prawej stronie widać tak jakby nie było ognia, nie spala się groszek, co może być przyczyną?

Więc zmniejszyłem podawanie na -30 a wiatr zostawiłem na 0 - czyli dobrze? (zobaczymy jutro)

Jakie mam spalanie? A więc zasypałem 120 kg 6.12 i dzisiaj czyli 10.12 została mi w przybliżeniu połowa w zasobniku, czyli na 4 dni spaliło 60 kg co daje nam 15 kg na dzień (na tamtych ustawieniach i z zamkniętą klapką na wentylatorze)

Cześć, oglądałam Twój filmik i moim zdaniem pali Ci głównie od strony podajnika a po prawej wcale. Też miałam ten problem, serwisanci zdjęli kołnierz retorty i do rowku dali silikon kominkowy na 1200 stopni i teraz pali cała retorta. Dmucha aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, to juz dawno nie aktualne, bo w ten sam sposob to rozwiazalem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem u siebie, że generalnie raz dziennie, mniej więcej o tej samej porze zawór 4D otwiera się na maxa wychładzając piec do ok 50oC. Następnie dobija do zadanejtemperatury i pracuje jakby nigdy nic. Cz jest jakaś funkcja w sterowniku określająca takie zachowanie zaworu 4D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik K1PRv4 PZ. Wszelkie dane o instalacji kilka postów wcześniej. Zauważyłem właśnie pewną regularność takiego zachowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik K1PRv4 PZ. Wszelkie dane o instalacji kilka postów wcześniej. Zauważyłem właśnie pewną regularność takiego zachowania.

A jaka wersja softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja softu 3.2.2. Podobno trwają prace nad nowym softem, który ma ograniczyć spiekanie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.