Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

Tu praca z PID w moim piecyku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna kotłownia,

Pozdrawiam

No ładna ma kotłownię, ale żeby taką mieć to trzeba o nią dbać i da się mieć porządek, a nie jak inni piszą ze przy węglu jest syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 u ciebie tez ladna i tak jak napisales aby bylo czysto trzeba trocha zadbac o to. Jak to mowia "jak dbasz tak masz" i dotyczy to wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czopuch ma być zawsze otwarty na Full niezależnie jak palimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł masz z podajnikiem i palisz z PID? jeśli tak to może zamontuj zawirowywaczne lepiej odbierzesz ciepło ze spalin i otwórz tą klapkę i czopuch na max., a przede wszystkim dobrze wyreguluj/ ustaw na sterowniku kotła parametry spalania paliwa do potrzeb Twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie prawda ze czopuch ma być otwarty na maxa. u mnie jest przymknięty w 1/3. Jak go otworzę na max to temp spalin wali na 280. W ustawionej pozycji max 200. Klapka od wentylatora zamknięta a nie otwarta na max jak wyżej pisano.

To sobie piec wyreguluj jak Ci wali takie temp. W największe mrozy miałem Max temp spalin 140 jak piec był na dużych obrotach, teraz przy okolo 0+ to 70 stopni.

280 stopni spaliny to niezła strata kominowa. Węgiel posłany w atmosferę. Tu nie jest winny dzikich a twoje ustawienia pieca.

post-65332-0-44321500-1454523120_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nex coś te twoje spaliny niskie co ile czyścisz czujnik ja kiedyś też miałem niskie nawet jak dałem większą moc to jakoś nawet wolno ta temperatura rosła i max to 140 150 a po czyczyszczeniu pokazywało nawet 200 i szybsza reakcja czujnika spalin na prędkość wetylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ma 3 miesiące. Temp wskazuje prawidłowo. Jest niska bo jest malutki odbiór ciepła. Spalam teraz 7-8kg/dobę. Na czopuchu mogę trzymać ręke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie tez przy dużych mrozach co były, to temperatura spalin max dochodzila do 150 stopni, a przy takiej pogodzie jak teraz to skacze miedzy 80 - 100.

post-65777-0-99516400-1454528203_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, zapewne masz większy dom, większy odbiór a co za tym idzie i spalanie ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy wiekszy. Kolo 100m2 + bojler 140L. Tyle, ze pierwszy sezon palone, od grudnia (przez 4 lata, wogole nie palone). Dom odremontowany w tamtym roku, nowe tynki (cement, piach, wapno), grube jak cholera, bo trzeba bylo wyprostowac sciany. Grzejniki aluminiowe. Moze na przyszly sezon bedzie lepiej, jak sie wygrzeje wszystko. A spalanie pewnie z 15 kg jak nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzymacie taką wysoką temp. na piecu? czy zmniejszacie jak są wyższe temperatury na dworze? Ja obecnie mama zadaną 58°C przy temp. zewnętrznej ok 2°C. Jak były mrozy to podnosiłem do 65°.

post-65663-0-42155800-1454537963_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie piec wyreguluj jak Ci wali takie temp. W największe mrozy miałem Max temp spalin 140 jak piec był na dużych obrotach, teraz przy okolo 0+ to 70 stopni.

280 stopni spaliny to niezła strata kominowa. Węgiel posłany w atmosferę. Tu nie jest winny dzikich a twoje ustawienia pieca.

 A co tam mam niby regulować. Piec chodzi na pidzie w spalaniu retorowy-auto. Mam całkiem inny wyświetlacz niż wy. Cały taki szklany. Jedyne co mogę przestawić to ilośc podawań na cykl 1,2 lub 3 i korektę nadmuchu do + 8%. I  tyle nawet czasem między podawaniem paliwa i siłą nadmuchu steruje komputer.

Mam dom 120 m2 i Twoje spalanie to dla mnie jakiś kosmos,chyba że podgrzewasz tylko CWU.

Mi pali ok 24 kg na dobę w dzień chodzi tylko na CWU w nocy CWU i cO. Z kim bym nie pisał wychodzi podobnie. Ale 7/8 kg ????

 

Piec podłączony pod internet na stronie esterownik.pl można sprawdzic moje ustawienia kotła. Nazwa defro mk. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzymacie taką wysoką temp. na piecu? czy zmniejszacie jak są wyższe temperatury na dworze? Ja obecnie mama zadaną 58°C przy temp. zewnętrznej ok 2°C. Jak były mrozy to podnosiłem do 65°.

W gwarancji Defro masz napisane, ze piec ma miec minimalnie 65 stopni, a powrot 50. Ja sie wole zastosowac do tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze trzymacie taką wysoką temp. na piecu? czy zmniejszacie jak są wyższe temperatury na dworze? Ja obecnie mama zadaną 58°C przy temp. zewnętrznej ok 2°C. Jak były mrozy to podnosiłem do 65°.

Ja czasem ustawiam nawet 53 na piecu.  temp powrotu może być mniejsza od zadanej o od 10-20 oC czyli w przypadku 53 stopni minimalna temp powrotu to 33 oC. Chodzi o korozję niskotemperaturową. Oczywiście w instrukcji pisze że min kotła to 65 a powrotu 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kombinuje przy piecu, zawsze mam zadane 65, przeciez to pozorne oszczędności i nic na tym nie zyskasz czy będę miał 65 czy 55, a wolę utrzymywać wysoki powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(35- 42 st. C) skraplają się spaliny z węgla kamiennego także te 33 st. C troszkę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dom 120 m2 i Twoje spalanie to dla mnie jakiś kosmos,chyba że podgrzewasz tylko CWU.

Mi pali ok 24 kg na dobę w dzień chodzi tylko na CWU w nocy CWU i cO. Z kim bym nie pisał wychodzi podobnie. Ale 7/8 kg ????

 

Widzisz, ja obecnie steruje podłogówką regulatorami pokojowymi z siłownikami termoelektrycznymi na rozdzielaczach w połączeniu w sterowaniem podogowym z siłownikiem zaworu mieszającego oraz krzywą grzewczą. Sprawdza się to u mnie bardzo dobrze. Ja ogrzewam dół w którym nie przebywam  (przedpokój + salon) stałą temperaturą 20 stopni, kotłownia ma 23 stopnie od samego pieca. Góra użytkowa to pokój+pokój+kuchnia+przedpokój, utrzymuje tu 22 stopnie. W łazience utrzymuje 25 stopni.

Dodatkowo ogrzewam Bojler 140L stojący.

Ja mam dobrze wykonaną instalację, dom ocieplony, nie dmucham w komin i nie robię strat.

 

pale1.jpg

 

pale2.jpg

 

pale3.jpg

 

Od wczoraj od godziny 14:00 do teraz do godziny 8:00 spalił 7kg, w nocy było -1 stopnia. Za dobę wyjdzie 9-9.5kg, zależy jaka będzie temp zewnętrzna.

Jak chcesz poczytać coś więcej to zapraszam tu:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21081-zabrudzenie-pieca-po-spalonych-100kg7dni-fotorelacja/?p=243939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nex1983 sprawdź ten czujnik spalin, bo z tego co widać to u ciebie na kotle 66, powrót 52, a spaliny 77. czyli masz większą różnicę na samym kotle 14 st C, niż pomiędzy czujnikiem kotła a czujnikiem spalin. może to nie palnik ogrzewa kocioł. jeszcze nigdy nie spotkałem się z czymś takim, powoli zbliżasz się do kotła kondensacyjnego, gdzie przy tym wymienniku raczej to nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooler Ale mam na siłę szukać problemów i większego spalania? Bo nie rozumiem. Po co mam sprawdzać czujnik spalin skoro jest nowy , piec chodzi 3.5 miesiąca. Czopuch mogę trzymać ręka bo jest tylko ciepły. Wszystko działa jak należy.

 

Jak ktoś jest z Małopolski i chce zobaczyć jak to działa, bądź nie wierzy to zapraszam do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wierze w takie temperatury trik polega na tym aby spaliny miały jak naj mniej C wtedy kalorie nie idą w komin.

U mnie na moim kociołku [własna konstrukcja ]

kocioł 55C

powrót 21 - 25C

spaliny ok max  200C    tu niestety jest wysoko bo na miale i musze mocno pchać powietrze  jak obniże to wydajnosc spada bo miał ,,ruski'' słaby

Można by powalczyc trochę szcególnie jak ciepło ale nie chce mi się bo jak się ochłodzi to trzeba by znowu grzebać a tak jest git cały rok bez poprawek,

Tylko jak przyjdzie mróz pow -10C to dam z 5C na kotle więcej

Czopuch też trzymam ręką  jest ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd niby miały by się u mnie wziąć wyższe temperatury spalin skoro przy obecnych temperaturach zewnętrznych na palniku się większość czasu żarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.