Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko Pz 15 Kw Z Pid - Problemy I Wątpliwości


mijozef

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pomogła zmiana mocy kotła na 70% i temp miedzy 67-69. Tylko jak przyjdą mrozy to może nie wyrabiać i trzeba moc zwiększyć. Tez dochodzi do zadanej na chwile i spada i kocioł chodzi z pełna mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i cały czas podaje i te spaliny bardzo wysoko. A coś kolego w serwisowych zmieniałes jeszcze? I jakie jest u ciebie dobowe zluzycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spaliny na 160* max przerwa podawania na 120. Spala mi około 125 kg na 6 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie odnośnie podlogowki. Zmniejszylem obroty na pompie od podlogowego na pierwszy bieg i super mnie to zaskoczyło bo piec się ustabilizowal, można powiedzieć że sobie pyrkal i temp. spalin w granicach 160 -170 podczas pracy oraz powrót utrzymywał się na poziomie 45-52. Myślę sobie pełen sukces, jednak po paru godzinach podłoga zrobiła się w niektórych miejscach chłodna więc zaglądam do rozdzielni od podłogi, a tam tylko niektore sekcje mają przepływ. Gdy zwiększyła bieg pompy na II to w na tych kranikach wyrównały się wszystkie sekcje na poziomie 1l/min tylko że znów piec goni i powrót niski. Palę już drugi sezon i nadal są problemy z tym czerwonym diabłem. Macie jakieś pomysły co zym fantem zrobić? Czyżby podłoga jest jeszcze nie wygrzana bo to ona tak wychladza powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety przy takim podłączeniu podłogówki powrót jest dużo niższy. Pomaga włączenie cwu ale u mnie spalanie wzrosło o ok 3-5kg. Pompkę od podłogi mam na 2gim biegu na pierwszym małe przepływy ok. 0,5l a na niektórych niższe nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może coś muszę zmienić w mojej instalacji? Gdzie powinien być wpięty powrót z podlogowki prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej za 4d i powrót równolegle z powrotem z grzejników w zawór 4d lub pompa kotłowa miedzy 4d a powrotem. Niby to sie sprawdza bo na grawitacji słabo ten zawór działa przy mały przekroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i chyba tu może być pies pogrzebany że nie w tym miejscu jest powrót wpiety. Bo jak chodzi cwu to ładnie miesza tą wodę a jak nie chodzi to sama zimna wodą wędruje do kotła i nie zdąży się wymieszać.musze zadzwonić do tego mojego hydraulika żeby coś z tym zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak mam powrót w granicach 45 max 50. Zadana 68*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki powrót uzyskujesz przy pracy cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez pompy cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam , koledzy mam pytanie następujące ,od 2 tygodni użytkuję kocioł defro komfort eko pz 15 kW , wszystko pięknie chodziło do dziś rana . Pojawił się komunikat na sterowniku " Niedrożność kanału nadmuchowego " ,piec chodzi normalnie tylko co chwilę wyświetla się taki komunikat. Robiłem test dmuchawy i wyskakuje taki sam komunikat. Czy to ma związek z koroną palnika ? tzn.przed uruchomieniem kotła sprawdzałem i tą koronę dało się wyjąć , a czytałem tu na forum iż wymaga uszczelnienia silikonem. Pytanie czy mnie też to czeka? czy wygasić kocioł i wyczyścić palnik i uszczelnić ? Trochę mnie to dziwi , że po 2 tygodniach takie problemy.

Z góry dziękuję za każdą podpowiedz.

 

Pozdrawiam Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tego kotła czyzby był tam zabudowany jakis czujnik cisnienia albo przepływu powietrza.Moze wystarczy bez wygaszania kotła pogrzebac w palniku zeby udroznic otwory napowietrzajace.Mozna tez wygasic i wyczyscic  ,czym sie tam pali ekogroszkiem czy miałem  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus312 ,pogrzebałem w palniku i nic , palnik ekoenergia żeliwny ,kocioł posada czujnik przepływu powietrza ztw hallotron , taka turbinka na wentylatorze. Popołudniu wygaszę i wyczyszczę , a palę ekogroszkiem Silver z Bartexa i przy ostatnim napełnieniu zasobnika na 100kg ekogroszku dosypałem ok 20 kg miału który mi został po starym kotle zasypowym ,wcześniej oczywiście wymieszałem. Może to spowodowało przytkanie , nie wiem zobaczymy.

Dzięki za sugestie . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał bardzo utrudnia przepływ powietrza przez otwory napowietrzajace ,moze jest opcja wyboru w sterowniku ekogroszek  albo  miał ,Mozliwe  ze sama przepływka uległa zabrudzeniu i wystarczy ja wydmuchac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus312 ,pogrzebałem w palniku i nic , palnik ekoenergia żeliwny ,kocioł posada czujnik przepływu powietrza ztw hallotron , taka turbinka na wentylatorze. Popołudniu wygaszę i wyczyszczę , a palę ekogroszkiem Silver z Bartexa i przy ostatnim napełnieniu zasobnika na 100kg ekogroszku dosypałem ok 20 kg miału który mi został po starym kotle zasypowym ,wcześniej oczywiście wymieszałem. Może to spowodowało przytkanie , nie wiem zobaczymy.

Dzięki za sugestie . :D

Witam,

Myślę, że jak już wygasisz to przy okazji uszczelnij koronę palnika. To nawet jest wskazane i często opisywane na forum. Jak już zdejmiesz koronę palnika do oczyszczenia i uszczelnienia to sprawdź i wyczyść komorę napowietrzenia palnika.

Może ta klapka na dmuchawie Ci opadła i blokuje przepływ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , dziś już jest ok :) może ten miał to spowodował ,a koronkę i tak uszczelnię . widziałem tu na forum jak to powinno być wykonane. Tylko powiem Wam szczerze ,że dziwi mnie podejście serwisów. Dzwoniąc do defro serwisant też kazał mi wyczyścić i uszczelnić palnik , a z kolei dzwoniąć do ekoenergi ,producenta tego palnika ,  serwisant powiedział ,że nic nie trzeba uszczelniać żadnym silikonem czy sznurem i bądz tu mądry :( .Jak kupiłem ten kociołek oglądając palnik to koronę dało się wyciągnąć i wtedy trzeba było to uszczelnić,no ale nowe to po co pomyślałem , mój kuzyn też niedawno kupił kocioł z palnikiem ekoenergi tylko że marki Kamen i u niego korona palnika jest nie doruszenia czyli wklejona ...a te same palniki. Jedno jest pewne , więcej się tu człowiek na forum dowie niż w tych serwisach :rolleyes: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem sam osobiście w ekoenergi swój palnik i oczywiście o wszystkim była mowa ale o uszczelnianiu ani słowa.

I powiem wam tak producent ma poniekąd racje bo jak jest wszystko nowe to jest wszystko równiutkie i szczelne lecz jak to wszystko się dobrze wygrzeje mogą pojawić się małe nierówności naprężenia i tym samym nieszczelności. Zanim zamontowałem swój palnik to go dokładnie rozkręciłem i obejrzałem, naprawdę jest dobrze wykonany i nie ma się czego przyczepić. Pierwsze dwa trzy tygodnie pracował bez wklejonej korony, później wkleiłem ja profilaktycznie i powiem wam że nie widziałem różnicy. Mój znajomy wklejał koronę po przepracowanym jednym sezonie i u niego różnica była bardzo duża.

Tak wiec podsumowując lepiej wklejać, jak nie pomoże to nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje Defro Komfort Eko 15 Kw od około tygodnia, W trybie pracy pomp równoległych utrzymywał temperaturą w granicach zadanej na kotle 58 st oraz temperaturę bojlera 50 st,  (bojler 100L)

Od wczoraj przełączony na tryb letni przy zadanej temperaturze 58 st (na kotle i bojlerze) histereza CUW 5 st utrzymuje temperaturę ponad 62 stopnie, nawet w przejściu w nadzór nie zbija do zadanych 58 stopni,( podczas rozpalania pierwszy raz na trybie letnim nie było problemu, utrzymywał w okolicy zadanej) 

Pytanie moje czy to normalne, że podczas pracy w trybie letnim temperatura utrzymuje się na granicy załączenia nadzoru i od kilku godzin nie spada? Czy tryb nadzoru nie powinien się wyłączyć dopiero przy spadku temperatury poniżej zadanej?

Drugie pytanie, przy zmianie histerezy na 2 st nadal tryb nadzoru załącza się dopiero po przekroczeniu 5 st różnicy, nie powinno się załączać juz przy dwóch stopniach? 

Post dość chaotyczny,nie bardzo umiem opisać sprawę,

 uczę się szybko i wysłucham każdej wskazówki dotyczącej palenia i ustawień aby było bezpiecznie i ekonomicznie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sterownik techa ma w sobie tak źe jeźeli tem.zadana 58 to kocioł pracuje o 5stopni wyźej zadanej,jak będzie 63 stopnie przejdzie w tryb nadzoru,jeźeli spadnie o 5 załączy kocioł,jeźli jest mały pobór cwu to cały czas będzie w nadzorze i kisił opał,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Posiadam piec defro komfort eko 12KW od dwóch tygodni. Podczas palenia powstaja mi spieki, a temperatura spalin to okolo 100 i wiecej stopni. Piec nie trzyma również temperatury, rzeczywista jest wyższa o 5-10 stopni. Czytałem o tym, że przy paleniu groszkiem klapa przepustnicy powinna być stale otwarta, tylko nie wiem jak ustawić tą śrube. Powinna być przychylona w strone pieca czy odchylona ?

Jakby ktoś mógł pomóc.

post-75294-0-24120100-1508772171_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.