Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czerpnia Powietrza Do Kotlowni I Ciag Wsteczny Na Duzych Mocach


wadus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaobserwowalem pewne zjawisko moze ktos pomoze mi to wytlumaczyc.

 

Na rysunku widac jak wyglada u mnie kotlownia.

 

czerwona linia zaznaczylem czerpnie powietrza fi 100, kratka wentylacyjna jest przy kominie.

 

 

Piec pracuje z moca 30-40% 7-8 kW wszystko dziala ladnie kratka wentylacyjna zaciaga powietrze. temp. w kotlowni okolo 24 stopnie

 

Otwieram drzwiczki do popielnika momentalnie widze ze kratka wentylacyjna dostaje ciagu wstecznego. To samo dzieje sie jak piec wchodzi na wyzsze moce.

 

 

Co w tedy moge zrobic to rozszczelniam drzwi do kotlowni i kratka znowu zaczyna zaciagac, ale mam wrazenie ze za duzo tego powietrza w kotlowni sie robi. Kotlownia sie wychladza spalanie sie zwieksza.

 

 

Moje pytanie czy aby prawidlowo napowietrzyc kotlownei najlepiej jak doprowadze jeszcze jedna rure wzdloz tej ktora leci przez garaz?  moze dac tam jaks klapke ktora dziala jak zawor zwrotny jak zwiekszy sie podcisnienie to bedzie wpuszczac powietrze a jak piec bedzie pracowal na malej mocy to bedzie zamykac dodatkowy nawiew? da sie to tak zrobic ?

post-62909-0-49150100-1448878240_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie powietrza do kotłowni to min otwór i przewód 200cm2, rura fi 10cm ma ok 77cm2, więc trzeba jeszcze dwie takie rury.

Tu są przepisy i ich interpretacja https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19876-kot%C5%82ownia-na-paliwo-sta%C5%82e-wymagania-i-mity/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob do normalnego kotla zasypowego doprowadzic powietrze? standardowy kociol nie ma przeciez zadnej rury a jedynie w drzwiczkach zamontowany wentylator. czy moze sa jakies nakladki na ten wentylator by nasadzic na to rure? byloby to jednak nie wygodne bo przy czyszczeniu popielnika trzeba by to zdemontowac.

 

a moze istnieja specjalne kotly ktore maja rure ssaca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.