Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 12Kw Wygasanie/wypychanie Żaru Z Retorty


ManiekZ

Rekomendowane odpowiedzi

Ja musiałem z 16 dać na 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audihr to pokaz wykres z kotła skoro już nie jesteś w delegacji. Pisałeś że lepiej ustawisz w dwustanie niż pidzie co dla mnie jest kompletną bzdurą jeżeli piec jest odpowiednio dobrany, nigdy nie spalisz mniej niż przy pidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

wgrałem nowy soft i faktycznie teraz jest duuuuzo lepiej.

Dmuchawę również musiałem podnieść z 13% na 25% i lekko skorygować czas podawania.

Teraz wiaterek wieje sobie jak trzeba, cichutko, płomienie spokojne i dopalanie zdecydowanie lepsze.

Myślę że w starym sofcie był jakiś zonk w obsłudze dmuchawy przez sterownik.

 

Praktycznie wyeliminowałem spieki! Popiół siwy i rozpada się na retorcie.

 

Eeeech .... gdyby ten soft od razu był wgrany - oszczędził bym sobie wiele czasu i nerwów :)

Teraz to jest bajka, nie potrzeba PIDu a kocioł pracuje tak jak powinien.

Zobaczymy ile mi spali węgla.

 

OFICJALNIE UZNAJĘ MÓJ PROBLEM ZA ROZWIĄZANY. DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC I DOBRE SŁOWO W TRUDNYCH CHWILACH ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o takim wykresie? Temp zadana 65 stopni. Ale w czasie gdy nie dogrzewa ustawione -10stopni, histeria 2 stopnie.

post-60609-0-35288000-1450633611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że w tym czasie nie miałeś dużego odbioru ciepła np dogrzanie spuszczonej wody z bojlera, bo wykres miałby odchyly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj wieczorem raz prysznic raz kąpiel wanna, dziś rano prysznic. Tylko że u mnie pompa Cwu kręci non stop bo nie mam zaworu 4d tylko 3d na podłogowke i powrót był by ok. 27 stopni. A więc bojler trzyma tyle ile jest na piecu pompka na wysokim biegu aby załączenie pomp co i podłogowej nie powodowało obniżenia temp powrotu. Pompy co i podłogowa zaliczają się raz na 3 minuty i pracują przez 1 minute. W momencie dogrzewania domu (temp na sterownika pokojowym spadnie poniżej 23 stopni) pracują obie w trybie ciągłym. Temp powrotu ok 1-2 stopnie niższa od zasilania.

 

Dodam jeszcze że pale mieszanka Czecha (kupiony ze strony wiegiel24.info) oraz miału (fioletowy z taniopal.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Żałuj kolego że nie zamieniłeś przy zamówieniu sterownika na K1pV2 z PID, ja 1.5 miesiąca mam ten sam piec i jedyne co mnie interesuje to wygarnięcie około wiaderka popiołu raz na tydzień przy temperaturach jakie obecnie panują (-4do0stopni) i zasypaniu raz na 10-12 dni 100kg do podajnika.

 

Tak wygląda wykres pracy kotła:

 

W jaki sposób to osiągnąłeś? Ja mam k1pv4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Żałuj kolego że nie zamieniłeś przy zamówieniu sterownika na K1pV2 z PID, ja 1.5 miesiąca mam ten sam piec i jedyne co mnie interesuje to wygarnięcie około wiaderka popiołu raz na tydzień przy temperaturach jakie obecnie panują (-4do0stopni) i zasypaniu raz na 10-12 dni 100kg do podajnika.

 

Tak wygląda wykres pracy kotła:

 

Witam

 

Co takiego było w twoich ustawieniach że uzyskałeś taką wartość bo na obecną chwilę przy tych temp spala mi 20-22kg/dobę

Będę wdzięczny za każdą pomoc

 

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze filmik  menu pieca

 

 

Witam

 

Dlaczego w menu nie miałeś włączoną funkcję START ?

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.