Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nasada Kominowa I Zetka Do Kotlowni

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szoku

szoku

Stały Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 12:34

Witam moj problem tkwi w tym ze chce kupic nasade kominowa fi 150 http://www.kominy.pl...spiroflex.html cos tego typu tylko ze Pan w sklepie stwierdzil ze te co kosztuja powyzej 200 zl maja atesty i lepiej te kupowac bo te za 100 zl nie sa nic warte i moje pytanie na jakie atesty mam zwrocic uwage przy zakupie .Moje drugie pytanie jest odnosnie zetki do kotlowni ,przymierzam sie do zrobienia tylko nie wiem ile ta zetka ma byc od sufitu a ile od ziemi jaka srednica zetki , i jaka odleglosc od paleniska http://fotowrzut.pl/HE28JFSF6R  tak wyglada moja kotlownia i zaznaczylem pytajnikiem wlasnie jaka ma byc odleglosc od paleniska na drugim zdjeciu jest zaznaczone jak wyglada okno od strony pola poprawny adres http://fotowrzut.pl/5P0CLUER9T

Użytkownik szoku edytował ten post 27 listopad 2015 - 12:36

• 0

#2 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 14:11

Na zewnątrz ok 0,5 m nad poziomem terenu przy budynku. Wewnątrz ok. 30 cm nad posadzką. wyloty należy zabezpieczyć siatką lub kratką aby nie mogły przedostać się gryzonie.

• 0

Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.

Sporządzanie kosztorysów w systemie Kobra. Przeglądy roczne i pięcioletnie budynków i budowli w zakresie instalacji sanitarnych. Pomiary skuteczności wentylacji. Email: adamzdro13@wp.pl,

#3 OFFLINE   szoku

szoku

Stały Forumowicz

• Autor tematu
  • Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 14:32

A ile dac ta zetke od paleniska  i czy ta nasada o ktorej wcxzesniej pisalem bedzie dobra na komin http://www.kominy.pl...spiroflex.html

i jeszcze zapytam jaka srednica rury od zetki powinna byc przy mojej kotlowni tj 6.5 m

Użytkownik szoku edytował ten post 27 listopad 2015 - 14:35

• 0

#4 OFFLINE   AdamGuitar

AdamGuitar

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 4439 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 14:36

Tu nie ma odległości. Musi być tylko w pomieszczeniu w którym jest kocioł (najlepiej) nasadka ale tylko do wentylacji nie do przewodu dymowego. Może być. Sprawdzić należy jedynie czy lekko się obraca.

• 0

Kierowanie i Nadzory Budowlane w Branży Sanitarnej
Adam Zdrojewski upr. bud GP.IV/8346/153/TO/90-91 KUP/IS2874/01 zakres c.o., wod. kan.,c.t., went. i klim., sporządzanie projektów dla osób fizycznych, kontrola stanu technicznego.

Sporządzanie kosztorysów w systemie Kobra. Przeglądy roczne i pięcioletnie budynków i budowli w zakresie instalacji sanitarnych. Pomiary skuteczności wentylacji. Email: adamzdro13@wp.pl,

#5 OFFLINE   szoku

szoku

Stały Forumowicz

• Autor tematu
  • Stały forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 140 postów

Napisano 27 listopad 2015 - 14:47

A czy ta nasadke mozna dac do starego komina , poalono w nim ok 15 lat temu i co do zetki to jaka srednica rury powniina byc

• 0

#6 ONLINE   hajtaler428

hajtaler428

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 647 postów
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 27 listopad 2015 - 16:14

400cmkw minimum czyli rura ok 25 cm średnicy

Użytkownik hajtaler428 edytował ten post 27 listopad 2015 - 16:19

• 0

Tilgner EKR 12kW + eCoal v3.5, 170m2, elewacja styropian 15cm , strop wełna 15cm  λ= 0,039, dach wełna 15cm  λ=0,039, klasa energetyczna C (~85 kWh/m2)

https://esterownik.pl/device/9119

#7 OFFLINE   MietekS

MietekS

Rozkręca się

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • GaduGadu: 68320
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 19 marzec 2016 - 09:30

Na zewnątrz ok 0,5 m nad poziomem terenu przy budynku. Wewnątrz ok. 30 cm nad posadzką. wyloty należy zabezpieczyć siatką lub kratką aby nie mogły przedostać się gryzonie.

W innym wątku tego Forum doczytałem się, że na zewnątrz powinno być >2 m, wewnątrz < 30 cm.

• 0

#8 OFFLINE   sambor

sambor

Doświadczony Forumowicz

• Stały forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 15685 postów

Napisano 19 marzec 2016 - 22:40

Co jest zgodne z Warunkami Technicznymi jakim powinny odpowiadać budynki

Użytkownik Ryszard edytował ten post 21 marzec 2016 - 10:51
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu

• 0

Wszystkie spieprzone instalacje są do siebie podobne, Ale każda z nich jest spieprzona na swój sposób.