Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dlaczego Piec Puszcza Na Grzejniki, Chociaż Nie Powinien?


pablos83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam mały dylemat. Mianowicie posiadam piec Tekla Draco Tytan II wraz z domowym sterownikiem  bezprzewodowym. Zainstalowany jest zawór 4D. I teraz problem. Na noc ustawiona jest temperatura 17 stopni. W godzinach w których ustawiona jest temperatura 17 stopni, ta wynosi ponad 20, a mimo to zawór 4D jest uchylony i puszcza ciepło na dom. Dlaczego tak się dzieje? Przecież zgodnie z ustawieniami tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie tej opcji szukać? W dostępnych ustawieniach nie ma czegoś takiego.

A to jest instrukcja od sterownika jaki jest u mnie na piecu: http://recalart.com/data/files/economic_premium_draco.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z Was dysponuje jednak takim sterownikiem i mógłby wyrazić swoją opinię czemu tak się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zaglądałem pod P19 więc wszystko jest tam zapewne ustawione fabrycznie. Czy mógłbyś napisać jak najlepiej ustawić parametry w P19 ?

Są to jednak ustawienia serwisowe i jak próbuje w nie wejść to chce żeby podać jakieś hasło. Nie mam pojęcia o jakie hasło chodzi i jak je wprowadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do serwisu Tekli, zobaczymy co mi powiedzą. Dzięki za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie umiem zrozumieć ( dlatego, że się na tym nie znam ) jaki to ma związek z tym, że w nocy puszcza ciepło na grzejniki chociaż nie powinien?

W P19 na stronie 20 jest napisane: Czas pełnego otwarcia siłownika w sekundach ", a zawór 4D jest uchylony - nie jest w pełni otwarty.

Otwiera się on na cały gwizdek tylko wtedy gdy na kotle zapali się alarm, czyli po osiągnięciu 85 stopni na kotle co przy paleniu eko-groszkiem nie zdarza się wcale.

 

W danych technicznych siłownika zaworu mieszającego jest coś takiego:

 

Dane techniczne:

 

Czas obrotu o kąt 90 stopni: 60s, 150s, 210s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.