Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszkanie 78 Mkw


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

czym można ogrzeć taki układ mieszkania ,obecnie są tam kozy blaszane i po 7 latak eksploatacji nadają się na śmietnik  w całym budynku nie ma kanałów wentylacyjnych , są 2 komkiny 50cm x 50cm , do każdego komina jest podłączonych 3 lokatorów

ten na środku to: moje 2 kozy sąsiad za ścuaną 1 piec kaflowy u sąsia z góry piec koza

komin ten obok moich drzwi wejściowych to moja koza, sąsiada za ścianą koza od kuchni i koza od pokoju,

pani z parteru kocioł węglowy z płytą grzewczą (ale ogólnie były tam 2 pokojowe kafloki i jedej kuchenny kaflok)

dodam że w budynku nie ma gazu , a i przyłącze elektryczne nie za mocne , bo jak powłączają urządzenia na raz to i korki potrafi główne wywalić , więc pozostają tylko i wyłącznie paliwa stałe

 

Ile i za ile musiał bym nakupić i jakich urządzeń żeby zagrzać tą moją budę ,pode mną parter nie ogrzewany , nade mną strych nie ogrzewany i 2 ściany frontowe więc nie jest za wesoło , jak to mówią mam piec Kamino 8 to jak w nim pale to tańcuje po przedpokoju,z CO jest problem bo nie godzi się pani inspektor budowlana KZGM - Katowice na braki kominów wentylacyjnych i małej ilości przewodów kominowych , podobno jedynym rozwiązaniem są wkłady kominowe po około 1800zł  i kominy wentylacyjne około 1200zł do tego oczywiście projekt też około 1000zł, czyli dodatkowe środki , które trzeba mieć wynoszą tyle za ile miałem mieć zrobione całe CO, jeszcze może jakieś porady żeby się zmieścić w 5 tyś zł , aha kominek odpada bo musi być rura zapodana do komina, a jak ja ją zapodam to pozostali też by musieli tak to zrobić na swój albo mój koszt.Obecnie tak się prezentuje układ mieszkania z kominami i piecami , jakieś pomysły jak to pozmieniać , nie muszę dodawać że jak w tych "kozach" wygaśnie to w mieszkaniu robi się momemtalnie zimno ,najgorzej w zimę jak oboje idziemy na rano do pracy i wracamy a w wmieszkaniu nawet 11*C nie ma a papę tak że jak idziemy spać to temperatura oscyluje między 25 - 27 *C więc widać że wychładza się dramatycznie szybko.

 

 

 

 

Proszę kliknąć w mniaturkę celem powiększenia jej

post-20341-0-97943400-1448411440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan który opisujesz to to taka przysłowiowa "kwadratura koła", i najlepszą radą jaką możesz usłyszeć brzmi ...." zmień chłopie mieszkanie jak nie chcesz marznąć". Niestety z poziomu lokatora mieszkania problem jest nie do rozwiązania (!!!!!) a przy braku kanałów wentylacyjnych można śmiało powiedzieć że zadnym piecem , kozą czy innym ustrojstwem nie powinno się mieszkania ogrzewać, można śmiało stwierdzić że każde palenie może być dla lokatorów ....ostatnim w życiu  Piłka jest po stronie administracji i nadzoru budowlanego to oni powinni ten problem rozwiazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu twój wątek na ten sam temat.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/19152-samodzielne-wykonanie-instalacji-co-dobór-grzejników-i-piecokuchni/

Chyba ze chcesz podyskutować na temat ogrzewania elektrycznego ,ale w twoim przypadku to katastrofa finansowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo temat jakoś umarł ;) , a moje obecne piece wyglądają coraz gorzej , martwie się że nie przeżyją do wiosny , a pomysłów brak noooo i kasy na te baaaaardzo drogie , miałem 3 fachowców za CO z kominami sobie życzą około 12 tyś zł , a i jak wiesz tak na szybko tego nie mozna załatwić . Dzwoniłem nawet do Ochrony Środowiska o sfinansowanie wymiany 3 pieców na węgiel na jeden ekologiczny (myslałem o Mini kostrzewie bio10 (cena około 7 tyś zł) ale jak się okazuje brak fonduszy na ten rok , a dofinansowanie wynosi całe 15 % a reszta to kredyt niskooprocentowany , oczywiście nie mam zamiaru ładować się w żadne kredyty i sobie odpuściłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kameratermowizyjna.waw.pl/temperatura.html

Przeczytaj  zobaczysz jak temperatura wpływa na ilość energii .poz Hermogenes

 

Czy kaflok to zapewni zapytaj zduna co go będzie stawiał ,średnio wystyga do 12 godzin i trzeba ładować od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kameratermowizyjna.waw.pl/temperatura.html

Przeczytaj  zobaczysz jak temperatura wpływa na ilość energii .poz Hermogenes

 

Czy kaflok to zapewni zapytaj zduna co go będzie stawiał ,średnio wystyga do 12 godzin i trzeba ładować od nowa.

 

Jak bym miał w domu 21*C to bym przemarzł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rozwiązanie takiego problemu i nie wymaga stosowania kominów ani instalacji elektrycznej a jedynie zakup dodatkowo  butli na propan .

Wygląda to tak

http://www.termsystem.com/ogrzewacze_gazowe.htm

 

Tu coś podobnego

https://www.youtube.com/watch?v=c8AQm1y6-Eg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe zdajesz chyba sobie sprawy ile to zużywa gazu (około 30dkg na godzinę ogrzewanie przeciętnie chodzi około 10 h dziennie czyli 3kg gazu na dobę), rozmawiałem kiedyś o tym na jakimś forum (chyba murator) z użytkownikami , przeciętnie butla wystarcza na 3 max 6  dni , czyli do jednego grzejnika +/- 7 butli miesięcznie x 4 grzejniki to daje około 30 butli miesięcznie x 50 zł = 1500zł , to mam węgla na całą zimę .Myslałem o tym rozwiązaniu 7 lat temu , lepiej kocioł z zamkniętą komorą spalania i grzejniki , wyjdzie taniej , ale i tak bardzo drogo , by najmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy taki grzejnik marki ROBUR model CALORIO u nas w firmie , ogrzewa pomieszczenie około 70 m2 o wysokości 3,5 m  , zasilany jest co prawda gazem ziemnym ,ale to na czas pracy nie ma wpływu .

Grzejnik ustawiony jest na pracę w godzinach 5,30 - 16,00  i startuje rano z poziomu +/- 17 st. C  pracuje mniej więcej godzinę i osiąga temperaturę zadaną w pomieszczeniu 22 st.C. W czasie dnia grzejnik ustawiony jest na pracę w zakresie 21 st.C START i 22 st.C STOP , po osiągnieciu temperatury zadanej włącza się w ciągu dnia 3-4 razy na około 15 min. i dogrzewa pomieszczenie do temperatury zadanej.

Twoje informacje o pracy przez 10 godz. dziennie są na pewno mocno przesadzone .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem z tego co gdzieś wyczytałem na nie ocieplony budynek, taki w jakim mieszkam (pode mną nieczynny lokal , nade mną strych i 2 ściany frontowe) to przeciętnie trzeba liczyć około  8 - 10 godzin pracy , dodam że u mnie temperatura komfortowa to 25*C , jak w nocy schodzi ponizej 20*C to śpię pod 2 kołdrami , takim zmarzluchem jestem , mam tez piecyk na propan -butan , to jak zagrzeję do 25*C jak go wyłączę to za 10 min jest 22*C , tyle że go uzywam tylko jak  późno skądś wrócę żeby nie zamarznąć jak się rozpali w piecu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zainstalowaniem takiego " ustrojstwa " u siebie w domu , rzecz idealna ( według mnie ) na okresy przejściowe , kiedy nie trzeba jeszcze grzać całego domu - czysto , cicho i chyba niezbyt drogo ,  urządzenie jest bardzo wydajne, nie wiem jak to wygląda z kosztami ,bo grzejnik u nas w firmie działa  jako część większego systemu , ale nie wydaje mi się ,żeby zużywał jakoś szczególnie dużo gazu.

 

PS. Jeżeli u Ciebie temperatura komfortowa wynosi 25 st.C - bliżej sauny niż mieszkania :) to tylko takie rozwiązanie - bez względu na koszty !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.