Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie Zbiornika Na Ciepłą Wodę Przed Wychładzaniem Przez Grzejniki.


PabloG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o poradę odnośnie zabezpieczenia zbiornika na ciepłą wodę przed wychładzaniem przez grzejniki.

 

Moja instalacja pamięta II WŚ więc nie jest skomplikowana  :D  Jest mały obieg na którym zamontowany jest zasobnik na ciepłą wodę. Mały obieg jest wpięty równolegle w duży obieg (ogrzewanie domu) Na powrocie durzego obiegu zamontowany jest zawór kulowy który w lecie zamykam aby grzać tylko ciepła wodę natomiast chciałbym zastapić go na zimę jakimś innym zaworem działającym automatycznie jak termostat, który gdy w małym obiegu temperatura wzrosłaby powyżej 60/65 stopni C to otwierałby się ogrzewając grzejniki a gdy temperatura spadłaby poniżej tej temp to zamykałby się i nie pozwoliłby wychłodzić się zbiornikowi z ciepłą wodą.

 

Myślałem nad zaworem elektromagnetycznym podłączonym przez termostat bimetaliczny zamontowany na kotle ale niepokoi mnie kwestia braku prądu  - zawór się zamknie a woda w małym obiegu zagotuje się.

 

Czy może ktos polecić jakiś inny zawór automatyczny (nie na prąd) do zamontowania na powrót np z jakimś czujnikiem który można byłoby zamontować na kotle - chciałbym uzyskać działanie podobne jak w samochodzie - termostat otwiera się dopiero powyżej jakieś temp...

 

81502a7a83.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

mnie też by takie ustrojstwo pasowało bo co kocioł wygaśnie ( pale 1 raz na dobę GS) to od razu zimna woda w bojlerze , podobno są takie rzeczy kumpel co mi robił całe CO mi o tym gadał i ma mi to załatwić bo tego w detalu podobno nie idzie kupić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.