Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Defro Komfort Eko 15Kw


kammill

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukaj tematu o Defro ekr i zadaj to pytanie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się za piecem i chciałbym tu zadać pytanie. W wątku jest mowa o Defro Komfort Eko 15 kW. Ale co z Defro Komfort Eko PZ 15 kW? Z tego co widzę na przekrojach to prawie ten sam kocioł tylko ma inny palnik (chyba Ekoenergia). Cena też jest trochę wyższa... Czy warto dopłacić te kilkaset złotych do wersji PZ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze drugie pytanie o motoreduktor. Czy to prawda że w Eko jest energooszczędny z funkcją zmiany obrotów w przypadku zaklinowania się czegoś? A w Eko Pz jest jakiś starszej generacji?

Z tego co widziałem ceny obu ostatnio spadły co dodatkowo zachęca do kupna. Niektórzy użytkownicy forum posiadają te kotły i chwalą je sobie osiągając rekordowo niskie spalanie. Stąd też ponawiam pytanie o palniki. Czy warto dopłacić do ekoenergii? Jest szansa na niższe spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz racje co do motoreduktorów. Ja kupiłem teraz nowy piec Komfort Eko PZ 15kW i mam ten motoreduktor starszej generacji /brak wstecznego obrotu w przypadku zaklinowania ekogroszku/. Dodatkowo wydaje mi się bardzo głośny. Chyba pomyśle o wymianie. Jak macie jakieś doświadczenie z tymi nowszymi modelami to chętnie poczytam. 

Oczywiście posiadam Motoreduktor "Ekoenergia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Kolego daniel1234 ja mam 150m2 ina mam za dużą 15. Bralbym 12. Jak jest dobrze zaizolowany dom to nawet 10 wystarczy. Takie moje skromne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Daniel1234 napisał:

Mam pytanko jaki piec kupić 12 kW czy 15kW posiadam 120-130 mkw ocieplone 15 styropianem?

Witaj

Może najpierw wstaw tu http://cieplowlasciwie.pl/

dane i zobaczysz co Ci wyjdzie. Zawsze to w jakimś stopniu może pomóc w doborze mocy kociołka.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Dobrze @gilal pisze....

Najpierw policz.

Ja z perspektywy prawie trzech lat widzę że wybrałem dobrze (z wyliczeń wyszło mi niecałe 10 Kw) i wybrałem piec 12kw.

Dom 154m2  a ocieplenie 15 cm grafitowego styropianu....

Aha, i warto kupować dobry węgiel min. 28kJ, wtedy wszystko działa najlepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.