Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Do Oceny


Mariusz0881

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem w trakcie realizacji montowania osprzętu przy piecu i zastanawia mnie czy zawór 4d i 3d są prawidłowo zamontowane (praktycznie jeden przy drugim) Zaworem 4 d steruje sterownik pieca (st 480 z pid tech) za pomoca siłownika, natomoast zaworem 3 d od podłogówki steruje również sterownik pieca za pomocą siłownika ale przez dodatkowy sterownik st-431n. Bardzo proszę o sprawdzenie na schemacie czy wszystko dobrze zamierzam podłączyć.

post-64428-0-70676800-1447761984_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zawór 3d wpiąć przed zaworem 4d. Na obiegu kotłowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było zawór 3d wpiąć przed zaworem 4d. Na obiegu kotłowym.

Myslisz o czymś takim?

 

Tak obieg kotłowy jest 5/4.

post-64428-0-90469800-1447766123_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby układy działały niezależnie.

 Jak zasilanie podłogówki jest przed zaworem 4d to powrót z tej instalacji też musi być w obiegu kotłowym, Czyli między 4d a kocioł. Nie łącz powrotu z grzejników razem z powrotem z podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie tracisz sens montażu zaworu 4-D, który głównie jest stosowany do ochrony powrotu kotła!

Na schemacie z postu #1  układy i tak działały by niezależnie, a ochrona powrotu byłaby prawidłowa, a tak na kocioł wraca woda z podłogówki o temp np 22-25C!

Zaw 4-D podaje wodę na grzejniki o temp np 45-60C a zaw 3-D zasilany z niego podaje na podłogę wodę o yemp  np 30-35C i o to chodzi!

 

@gersik - popraw się i przestań pisać bzdury! - Tytuł "Doświadczony Forumowicz" do czegoś zobowiązuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor zobacz jeszcze na powrót podłogówki idzie tylko do zaworu 3d i nie łączy sie z kotłem czy tak jest prawidłowo?

Wydaje mi sie ze zawór 3 d żle zamontowałem, czy nie powinnien być tak jak na drugim schemacie?

post-64428-0-18852200-1447772835_thumb.jpg

post-64428-0-76529100-1447773272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie sambor. zastosuje sie do ostatniego schematu. ogólnie chodzi o to ze mam mało miejsca i te zawory 4d i 3d beda bardzo blisko siebie. Obieg kotłowy mam 5/4 cala a reszta rur robie miedz 28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dopiero teraz zauważyłem, że naczynie przeponowe od wody pitnej dałeś na stronie gorącej, to źle, ono musi być na rurze zimnej!

 

Dodatkowo : rury miedziane i grzejniki aluminiowe będą wymagały napełnienia instalacji wodą z inhibitorem , tu więcej http://www.ferdom.pl/index.php?a=lista&k=78

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasikowi nie chodzi o zawory zwrotne tylko zwykłe kulowe odcinające żebyś mógł oczyścić osadnik bez spuszczania wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle to zrozumiałem, ale zawory przewiduje przy każdej pompie.

Dziękuje wszystkim którzy mi pomogli.

To finalny schemat. Mam nadzieje:-)

Pozdrawiam

post-64428-0-39761500-1447790147_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego użyłeś zaworu zwrotnego i naczynia przeponowego na zasilaniu wodą CWO?
jest to siec miejska z nastawa zadanego ciśnienia od 3,5 bara do 5,5 bara (zależy od rozbioru wody i ukształtowania terenu)

 

no to gapa zemnie, jak odciąłeś możliwość powrotu wody do sieci to po podgrzaniu woda musi mieć miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.