Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Pieca


lichotes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Prosiłbym Forumowiczów o pomoc w ustawieniach pieca z podajnikiem ślimakowym i sterownikiem Geco G- 403-P02, podajnik firmy hef, natomiast piec jest z produkcji prywatnej o mocy 25 Kw, powierzchnia do ogrzania nie przekracza 100m2.
Moje aktualne ustawienia
u0-56
u1-07
u2-50
u3-35
u4-7
Paliwo do podawnia jest dobrej jakości, z węgla kamiennego o mocy 25kj. piec po dłuższym czasie osiąga zadaną temp. ale częściej oscyluje w granicach 48, 49 stopni.Kopczyk też wydaje mi się być zbyt duży, sporo niedopalnoego paliwa spada w popielnik, a dmuchawa pracuje prawie cały czas.półksiężyc na dmuchawie prawie całkowicie przytkany. Podpowiedzcie też ile cm od płaszczyzny paleniska powienien wisieć deflektor.Proisłbym też o logiczne (na chłopski rozum) wytłumaczenie oznaczeń u-3 i u-4, nie takie serwisowe, bo takie mam w instrukcji, oraz o to co musiałbym zmienić w chwili gdybym zmienił paliwo na eko-groszek czeski.(z węgla brunatnego)
post-49039-0-43401300-1447595256_thumb.jpg

post-49039-0-14234400-1447595285_thumb.jpg

post-49039-0-51883300-1447595314_thumb.jpg

post-49039-0-67519300-1447595344_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proponuję:

 

u1-07
u2-55 [a jeśli trzeba to więcej, aż przestanie spadać z palnika nie dopalony węgiel]
u3-35 [czas postoju kotła w podtrzymaniu, czyli co 35 minut włącza się na 7s wg nastawy u1 podajnik oraz dmuchawa]
u4-14 [czas na który załącza się dodatkowo dmuchawa w podtrzymaniu, czyli przy nastawie u1 -7 oraz u4-14 w sumie włączy się na 21 s]

 

Deflektor powinien wisieć około 15 cm nad palnikiem.

 

 

Jeśli zmienisz węgiel na brunatny, czeski skróć u3 do 20, a u2 na tyle, żeby kopiec żaru się nie zapadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze jakie mogą być konsekwencje nie zawieszonego deflektora i czy jest on niezbędny w kotle.jakie jestbjego zadanie.koledze z pracy się urwał zaczep przy płaszczu a nie ma jak pospawac teraz.może tak być do końca sezonu aż wygasi piec i na spokojnie to ogarnąć wiosną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie zauważyłem różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym Forumowiczów o pomoc w ustawieniach pieca z podajnikiem ślimakowym i sterownikiem Geco G- 403-P02, podajnik firmy hef, natomiast piec jest z produkcji prywatnej o mocy 25 Kw, powierzchnia do ogrzania nie przekracza 100m2.

Moje aktualne ustawienia

Zaraz  

powierzchnia do ogrzania nie przekracza 100m2

piec jest z produkcji prywatnej o mocy 25 Kw

proszę pokazać gdzie jest w instalacji zawór 4 drogowy oraz gdzie stoi  bufor 800 l 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie jeszcze jakie mogą być konsekwencje nie zawieszonego deflektora i czy jest on niezbędny w kotle.jakie jestbjego zadanie.koledze z pracy się urwał zaczep przy płaszczu a nie ma jak pospawac teraz.może tak być do końca sezonu aż wygasi piec i na spokojnie to ogarnąć wiosną?

 

Spaliny nie będą się dopalać, czyli może być nieco niższa sprawność [pojedyńcze %] oraz nieco większe zabrudzenie wymiennika [choć to zależy od prowadzenia palnika].

 

U siebie nie miałem w ogóle mocowania pod deflektor - zrobiłem ramki z  nawierconych 2 kawałków płaskownika i przyciętych na odpowiednią długość prętów gwintowanych, po włożeniu mam stelaż z regulowaną wysykością.

Na stelaż położyłem 2 sztabki rusztu żeliwnego do którego przykręciłem śrubą z dużymi podkładkami [krążki stalowe z otworami] starą tarczę hamulcową od samochodu.

 

Mam teraz spory deflektor za kilka zł bez konieczności spawania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ustawiłem tak jak radziłeś i skutek jest taki,że wypala się dobrze i nie bierze dużo opału ale nie dobija temperatury. Teraz kupiłem groszek czeski i maks jaki dobija przy tych ustawieniach to tylko 49 stopni. Jak to ewentualnie jeszcze można pokombinować żeby było ok. Zmieniałem u1 na 13 bo dobrze wypala, u2 obnizyłem na 50 jak radziłeś i nie wiem czy może być czy jeszcze oobnizyć? u3 jest na 20 a u4 14 bez zmian. Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zaraz
powierzchnia do ogrzania nie przekracza 100m2
a
piec jest z produkcji prywatnej o mocy 25 Kw
proszę pokazać gdzie jest w instalacji zawór 4 drogowy oraz gdzie stoi bufor 800 l

 

Instalacja nie posiada zaworów trojdroznego ani czterodroznego.a co to jest bufor 800l?pierwszy raz mam piec z podajnikiem i nie znam branżowego słownictwa więc proszę o tłumaczenie jak przyslowiowemu chlopu na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja nie posiada zaworów trojdroznego ani czterodroznego.a co to jest bufor 800l?pierwszy raz mam piec z podajnikiem i nie znam branżowego słownictwa więc proszę o tłumaczenie jak przyslowiowemu chlopu na granicy.

A czy mógłby Pan sprawdzić wypełnić (adres poniżej) jakiej mocy  kociołek mniej więcej wyjdzie do tego metrażu.

http://cieplowlasciwie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ustawiłem tak jak radziłeś i skutek jest taki,że wypala się dobrze i nie bierze dużo opału ale nie dobija temperatury. Teraz kupiłem groszek czeski i maks jaki dobija przy tych ustawieniach to tylko 49 stopni. Jak to ewentualnie jeszcze można pokombinować żeby było ok. Zmieniałem u1 na 13 bo dobrze wypala, u2 obnizyłem na 50 jak radziłeś i nie wiem czy może być czy jeszcze oobnizyć? u3 jest na 20 a u4 14 bez zmian. Prosiłbym o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.

 

Jeśli jest coś pilnego proponuję wygooglać do mnie nr tel. po nicku i przedzwonić.

 

W każdym razie skoro przeszkadza Ci nie dochodzenie do zadanej bo np. nie dogrzewa domu otwórz mocniej przesłonę dmuchawy i skróć u2 na tyle, żeby kopiec żaru był wypukły, ale żeby nie przesypywało nie spalonego węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.