Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca


sati

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co przesadzać z mocą. Szukaj 17kw i będziesz zadowolony. Bierz RBR albo SKAM-P i nie gdybaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wiem i musze mieć 17-19 kw ale jakiejego producenta jeśli nie możecie tutaj jawnie pisać to nopiszcie propowane marki na pw.

Nie wiem czy pisałeś ale jeśli nie to napisz coś o tym co chcesz grzać kotłem o mocy 17 czy 19kW ?

Takimi kotłami to trzeba mieć już co grzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych moich wpisach jest co chce grzać ale powtórze dom piętrowy nie ocieplony, 180 m2, okna wymienione, w tym roku ociepliłem strop między dachem wełna 20 cm, plus cwu 200 l. Też chyba uważam że 17-10 kw to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem na pierwszej stronie kocioł 17 kW wystarczy.

 

Przy maksymalnej mocy w takim kotle spalanie węgla ma sięgnąć około 80 kg na dobę - porównaj to z ilością węgla, którą spalałeś w zasypowcu to będziesz miał pewność, że tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80kg / dobę to chyba by musiał okna otworzyć na oścież przy -20 na dworzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80kg / dobę to chyba by musiał okna otworzyć na oścież przy -20 na dworzu

Przeczytałeś wogólę ?

 

Jak już pisałem na pierwszej stronie kocioł 17 kW wystarczy.

 

Przy maksymalnej mocy w takim kotle spalanie węgla ma sięgnąć około 80 kg na dobę - porównaj to z ilością węgla, którą spalałeś w zasypowcu to będziesz miał pewność, że tyle wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zdecydowane kupuje 17kw ale ponawiam moje poprzednie pytanie nazwe kotła sekam znalazłem że 3 firmy z pleszewa produkują,czy wszystko jedno z której wezme,czy któraś konkretną macie na uwadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno jaki sterownik do tego pieca dobrać żebym miał mało ustawiania bo to będzie pierwszy kocioł tego typu i za dużego doświadczenia nie mam w ustawianiu tych czasów nadmuchu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz do wyboru pelny automat Talos, albo bruli/ecoal. Ja bym na Twoim miejscu brał ze sterownikiem SPP v2. Bardzo rozwojowy sterownik plus bardzo dobre wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno jaki sterownik do tego pieca dobrać żebym miał mało ustawiania bo to będzie pierwszy kocioł tego typu i za dużego doświadczenia nie mam w ustawianiu tych czasów nadmuchu itp.

 

Według mnie dla początkującego bardzo dobry jest Talos, a jak chcesz mieć z internetem ale z nastawami to SPP2 lub Bruli.

 

W Bruli ustawiasz podobnie jak SPP2 podawanie/przerwę i nadmuch dla każdego rodzaju węgla, a w Talos tylko korektę wysokości kopca [nie wymieniam temperatur zadanych, stref czasowych itp. bo to nie dotyczy samego procesu spalania]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.