Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawic Piec


Patriko

Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie spora czesc ludzi zglaszam sie do Was z prosba o pomoc w ustawieniach pieca na eko groszek z podajnikiem. Mam go pare lat i nigdy tak naprawde nie bylo dobrze, zawsze jakies problemy. Jest jeden problem gdyz nie znam nazwy producenta pieca, zostal kupiony przez wuja, nie mam instrukcji obslugi, na piecu rowniez nie ma zadnej informacji, dajcie znac czy obejdzie sie bez tego. Wiem jedynie ze "komputer" jest firmy prestiz. Problem polega na tym ze wegiel strasznie sie skleja oraz przesypuje sie, przyszly chlodniejsze dni i znowu zaczalem sie bawic ustawieniami, zdarza sie ze jest posklejane po sam "grzybek" a zamiast popiolu jest wegiel niespalony, ktory wsypuje znowu do podajnika. Tutaj wszystkie parametry pieca:

 

-Temperatura ustawiona na piecu 58 stopni C

-Korekcja nocna - 2 stopnie C

- korekcja ekonomiczna -2 stopnie C

-Moc kotla 100%

-ilosc powietrza 85%

-tryb zimowy

-temp. CWU 50stopni C

- temp zalaczenia pompy C.O 45stopni C

-zakres regulacji 1stopien C

- czas calkowania 240s

-wspolczynnik pogodowy 70%

-obrot min dmuchawy 25%

-obrot max dmuchawy 70%

-czas ruchu podajnika 7S

-max przerwy pracy 215s

-min przerwa pracy 45s

-przerwa nadzoru 17 min

-czas nadmuchu nadzoru 30s

-moc nadmuchu nadzoru 5s

-min temp zadania 45stopni C

-czas wygaszania 90min

-piorytet CWU nieaktywny

-histereza 3

 

Na filmie moze bedzie widac, to po prawej stronie przy samym plomieniu to uklejona kupka i tak dobrze bo spalonego wegla, wczesniej zdarzaly sie takie sklejenia ze nie moglem tego rozbic.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=HyMN45fZKvE&feature=youtu.be

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zmniejsz wentylator na możliwie jak najniższy

Przerwe w podtrzymaniu ustaw na 25min

Histereza 1

Ustaw go w dwustanie bez pid

Temp.kotła zadana 55°

Czas podawania 5s tym parametrem nie reguluj

Przerwa podawania 50s tu reguluj +-

Klapka wentylatora otwarta na max

Czopuch przymknąć na 80%

Zawór 3-4d na 4zakres

Obserwuj kopczyk ma się utrzymać na 3-4cm wys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inną kotłownie i komin czyli średnice wysokość i tu ciąg kominowy jest ważny. U mnie zmierzony mam ciąg komina i musze mieć przymknięty. Nie mam smoły czadu żadnego gazowania w piecu ani kotłowni. Poprostu u mnie tak to musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, każdy ma inny komin, inny ciąg i inny kocioł więc ryzykowne jest doradzanie przymykanie czopucha. Starsze kotły już nie są takie szczelne a zabawa w tym wypadku przy dmuchawie jest raczej ryzykowna. Na duży ciąg kominowy odpowiedni jest RCK. Fajnie że dobrze ci kocioł pracuje jednak cały sukces to odpowiedni opał. Ustawienie kotła przy opale o odpowiednich parametrach to dziecinada. Też takowy węgiel obecnie mam, ale wiem ze jak trafię na gorszy to żadnych cudownych ustawień nie znajdziesz tutaj ani sam ich nie wypracujesz. Nie ma złych palników, jest tylko nieodpowiednie paliwo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszla pomylka komputer, sterownik czy jak to tam sie zwie jest firmy PERFECT a nie PRESTIZ.

"zmniejsz wentylator" masz namysli ilosc powietrza?  obroty min. , max dmuchawy czy co ?

"ustaw go w deustanie na pid" w ogole nie wiem o co chodzi.

histereze moge miec minimum na 3

"zakres 3-4d na 4 zakres, rowniez nie wiem co to.

Jest lepiej, tylko ze nadal sie skleja

ilosc powietrza mam na 35%

obroty min, 5%

obroty max 30% (tutaj mniej nie moge)

 

Nawiazujac do tego co napisal alf, niby dziecinada ustawiac piec pod wegiel a jak wytlumaczyc o przynajmniej u 4 osob wegiel pali sie bardzo dobrze a u mnie zle.

Malo sie znam ale raczej bym powiedzial ze palnikow nie ma zlych jak i paliw nie ma zlych, sa tylko zle ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli wszystko zależy od ustawień to ustaw tak jak te pozostałe 4 osoby i po problemie. Gdyby to było takie proste to po kupnie kotła przeczytałbyś instrukcje obsługi, ustawił kocioł i cieszył ciepłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszla pomylka

Malo sie znam ale raczej bym powiedzial ze palnikow nie ma zlych jak i paliw nie ma zlych, sa tylko zle ustawienia.

Są  złe sterowniki, palniki ,paliwa ,całe kotły źle zbudowane i źli palacze. Najgorzej jak trafi się wszystko naraz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Wami zgadzam w 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, każdy ma inny komin, inny ciąg i inny kocioł więc ryzykowne jest doradzanie przymykanie czopucha. Starsze kotły już nie są takie szczelne a zabawa w tym wypadku przy dmuchawie jest raczej ryzykowna. Na duży ciąg kominowy odpowiedni jest RCK. Fajnie że dobrze ci kocioł pracuje jednak cały sukces to odpowiedni opał. Ustawienie kotła przy opale o odpowiednich parametrach to dziecinada. Też takowy węgiel obecnie mam, ale wiem ze jak trafię na gorszy to żadnych cudownych ustawień nie znajdziesz tutaj ani sam ich nie wypracujesz. Nie ma złych palników, jest tylko nieodpowiednie paliwo. 

u tu się zgodzę każdy ma inną budowę kotłowni ale są po to klapki na wentylatorze czopuchy i ustawienia parametrów pieca po to aby odpowiednio ustawić prawidłowy proces spalania CO2 danego opału. RCK tak wiem przymierzałem się do tego aby zamontować ale stwierdziłem że nastawami to podciągnę no i udało się piec pracuje optymalnie i spala optymalnie i w domku ciepło he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.