Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Taki Kocioł Będzie Dobry?


kris2s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum proszę o pomoc i z góry dzieki za odpowiedzi.

Czy ktos z was spotkał się juz z kotłem firmy polspaw model patsaw-10.

Mam mieszkanie w starym budownictwie w miare ciepłe 80mkw i zastanawiam się czy taki kociołek o mocy 12kw wystarczyłby na taki metraz instalacja byłaby robiona w pex tylko grzejnikowa bez bojlera i bez podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taka moc i taki kociolek bedzie oki tylko muszisz sie dowiedziec jak ze stalopalnoscia czy [pełen wsad wystarczy na dobe czy ewentualnie najaki czas ,co do pex jesli zastosujesz zawór 4d to za zaworem mozesz miec pex pzed zaworem miedz lub stal ikoniecznie zbiornik układyu otwartego a wode czym grzejesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz wprowadzam sie do tego mieszkania za dwa tygodnie jest tam nowy junkers wiec z grzaniem wody nie będzie problemu.Od pieca prawdopodobnie bedzie stal a dalej juz pex nie myslałem nawet nad zaworem 4d bo nie mam o nim zielonego pojecia(czy jest taka konieczność).A wogule tak z ciekawości to czemu pex nie moze iść od razu od pieca?A zbiornik układu otwartego czyli chodzi ci o zbiornik wyrównawczy?A co do stałopalności to chyba ze dwa razy bedzie trzeba dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jak zagotujesz na 100 st to moga zaczac kapac na złaczkach jak zagotujesz na 120st to pex moze sie powyginac i napewno roszczelnic a tak na marginesie nie lepiej by było ogrzac te pare metrów gazem moim zdaniem oszczednosci mniedzy gazem a weglem bedziesz miał znikome ja przy duzej chacie przy dodatniej temperaturze to gazem grzeje botaniej wychodzi wczesniej ogrzewałem taka powierzchnie gazem i tragedi nie było max 400zł dwa lata temu przy -32st mysle ze niecała tone tez spalisz na miesiac????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wegiel mam za półdarmo koszt instalacji c.o zwraca właściciel kamienicy.Znajomy ma mieszkanie identyczne jak ja i przy takich temperaturach jakie są w tym roku wystarcza mu 2 tony z małym hakiem wiec myśle ze nie bedzie tak źle.A czy do takiej instalacji zawór 4d jest konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli pex to tak ,jesli miedz to nie, mozesz wtedy na głowicac na grzejnikach ograniczyc moc a w łazience zawor bez głowicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w twoim przypadku zabezpieczło by pex zeby nigdy nie poszło powyzej 90st na grzejniki normalnie słuzy do regulacji temp na CO ,nic sie nie boj zawor 4d jakis to rzad wielkosci do 300zł z nastawa ręczną i tyle nastawisz na połowe i zapomnisz o temacie na piecu ok 60-70st i bedzie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecasz jakiś zawór konkretnej firmy czy jakiś rodzaj,pytam bo nie mam pojecia czy kupic najtańszy?

wejdz na strone heimeier lub danfoss srednica 1 cal przepływ kvs powyzej 3 musisz miec pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka mała prosba jak bym ci podesłał na maila układ mieszkania dał bys rade wykonac jaki szkic czy cos w tym rodzaju jak to wszystko połączyc w całosc?

 

 

no szkica moge zrobic ale technicznych rzeczy to tak .... nie daje, tylko blokowy sch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zwykły szkic techniczny zebym sie połapał ci o jak podaj maila to podesle a jeszcze pytanie jaka jest róznica jesli chodzi o zawór 3d?

pisz jak cos to na mail wejdz na zakładke automatyka tam jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.