Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problemy Z Temperaturą.


Artur89

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa do spalania nie ma nic. Poprawia ona tylko rozprowadzanie ciepła po instalacji. Sęk w tym, że nie znamy Twojej instalacji. Jeśli masz termostaty na grzejnikach, to mogą one zamykać poszczególne grzejniki (będą stygnąć) i jedne będą gorące inne chłodne. Jeśli termostatów nie ma to grzejniki powinny być gorące wszystkie.

 

To jest ta pompa, czy jej nie ma? Działa? Filtr wyczyszczony?

 

Pisałaś o Funke Ultima, to jest Buderus czy Cichewicz? Oba kotły o tej nazwie handlowej są górnego spalania.

 

Poczytaj:

 

http://czysteogrzewanie.pl/kociol/rodzaje-kotlow-weglowych/

 

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/jak-palic-czysto-weglem/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buderus w piecu zawsze bylo palone od dołu jest pompa ale nie wiem czy działa grzejniki są stare żeberkowe nic się w nich nie ustala pompa jest ale juz nie wiem czy poprostu działa poprawnie dlatego pytała czy ja wymienię pompe to jest szansa że temperatura nie będzie o tyle większa od oczekiwanej Wczesniej na innym sterowniku jak nastawiłam 45 stopni to maiałam max 47 a teraz nawet 80 i jak wymontował mi fachowiec pompe to bez zmian cos o grawitacji mówił i nie było wczesniej podpalania sadz w kominie te wszystkie problemy zaczeły się o zamontowania wkładów kominowych i zmany rury która podłaczona z piecem i wchodzi w wkład kominowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak będziesz palić na 45* i z dmuchawą to problemy bęďą jeszcze większe. Żeby zapalić sadze w 0,5 rocznym wkładzie stalowym to trzeba nieżle utylizować opał. Musisz generalnie zmienić sposób palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic więcej nie da się doradzić.

 

1. Zmień nawyki palenia na typ kotła, który posiadasz (górne). Jeśli dalej masz zamiar kopcić, to małymi dawkami dosypujesz węgiel, ale odradzam, bo sadzę produkujesz i później znowu zapalą sie w przewodzie kominowym.

 

2. Sprawdź szczelność kotła pod kątem "lewego" powietrza.

 

3. Sprawdź działanie pompy i drożność filtra pompy.

 

4. Palenie na 45 sC przy węglu to jak wyżej kolega pisał: kiszenie opału, produkcja sadzy i smoły, puszczenie kasy kominem. PAL OD GÓRY! Zacznij naukę od połowy zasypu, poczytaj artykuły ze strony wyżej podanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie zmienia przy pompie ona chyba nie działa bo woda wrzątek a grzejniki wcale nie gorące a komin wrzatek nie moge ustawić innej temperaturu bo zawsze jest wieksza o jakieś 30 stopni na piecu mnie najbardziej martwi ta wiecznie rozgrzana rura od wkładu kominowego napewt przy normalnej tem 55 na piecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno zmienię system palenia od góry ta jak mi tu doradzo jednak od ponad 15 lat zawsze palone było w ten sam sposób i nigdy komin sie nie zapalil pomimo że wkladu kominoweg nie było przynajmnie nigdy mi nie leciały iskry z komina ze sparawna pompa czy nawet bez pomy a od momentu założenia wkładu w ciągu miesiąca zrobilo mi sie tak dwa razy i tego nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wody jest mało w obiegu, jest jakiś manometr? kiedy dopuszczana była woda ostatnio? Tylko nie dopuszczaj ewentualnie wody na rogrzanym kotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zamontowano wkład do komina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wode dolewałam wczoraj i niesety na ciepłym piecu rozpalonym nie wiedziałam że nie wolno wklad był montowany przez pękający komin mieszkam na szkodach górniczych i to z tej przyczyny kopalnia mi zamontowała zmieniała sie rura wczesniej rura z pieca do komina była wąska teraz jest szeroka sprawdzam wklad co pare dni i nie mam wcale duzo sadzy w nim bo mam zamontowany czyścik na dole .Moje pytanie przepraszam jak jest smieszne ale czy na wysokości pieca ta rura z wkładu ma być wrząca cały czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura spalin może dochodzić nawet do 400*, to chyba b. gorąco. Wkład stalowy szybko się nagrzewa więc ręką napewno trudno go dotykać. Jeśli rura do komina jest krótka to płomień często zagląda do komina i jeśli zbiera się tam smoła to łatwo ją zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Ten wkład kominowy stalowy z kotłem który i tak sam z siebie wypuszcza w komin gorące spaliny , to taki "samograj"... Co mam na myśli. Wkład w stalowy w porównaniu do tradycyjnego komina bardzo szybko się rozgrzewa (o ile jest prawidłowo zamontowany i nie jest brutalnie wychładzany przez otoczenie) i ciąg w nim jest 2-3 krotnie większy niż przed rozpalaniem. Nawet po wyłączeniu się dmuchawy i prawidłowym zamknięciu się klapki w dmuchawie ciąg prawdopodobnie jest tak silny, że uchyla wspomnianą klapkę i wszystkimi możliwymi nieszczelnościami zasysa do kotła lewe powietrze i powoduje jego wchodzenie na wyższą temp. niż zadana. Proponuję dociążyć na początku klapkę w dmuchawie i pomyśleć o założeniu regulatora ciągu kominowego a w perspektywie oczywiście naukę palenia od góry bez dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno zamintuje ten regulator nikt wczesniej o tym mi nie wspomniał a kominarz który był wolany po zapaleniu powiedział że ta rura powinna byc zmna od takich mamy fachowców niestety i dziekuję wszyskim za czas i dobre rady kobiecie samej cięzko zrozumieć sprawy typowo męskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno rura z pieca do wkładu ma dł 30 cm wczesniej była w kominie murowanym waska teraz szeroka jak wkład napewno ogien zagląda i to może być powodem zapalania i wszystkie nieszczelności dodatkowo z ta rura podnoszą temperature dobrze rozumiem a co dokładnie oznacza że wkład to samograj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakiej firmy najlepiej kupić pompe na i ile obiegową na 140 m2 i napisze jeszcze że fachowiec nr chyba 3 który byl u mnie powiedział że jak wymienie pompe bo ta jest juz stara to uspokoi się temperatura czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Samograj, to taka przenośnia... Chodziło mi o to, że wysoka temp. spalin rozgrzewa wkład co powoduje większy ciąg, co znowu podnosi temperaturę spalin, która jeszcze bardziej podnosi ciąg i tak w kółko... Niewielkie nieszczelności między kotłem a kominem w tej akurat sytuacji nie są bardzo szkodliwe bo trochę osłabiają ciąg. Ważne są nieszczelności kotła przez które wpada powietrze do jego wnętrza i pozwala palącemu się paliwu palić się mocniej. Dobre pompy robi np. grundfos ale czy to akurat zmieni Twoją sytuację nikt nie zagwarantuje bez dokładnego przyjrzenia się problemowi na miejscu, inaczej to wróżenie z fusów i wpędzanie Cię w niepotrzebne wydatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.