Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mieszacz Gorgiel - Usprawnienie Podłogówki


sceda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od kilku lat użytkuję poniższą instalację:

 

- piec CO z podajnikiem - Heinztechnik + sterownik Menuet HT500

- układ CWU zamknięty - pompa + zasobnik

- układ CO otwarty grzejniki + podłogówka - pompa na wyjściu z pieca + mieszacz Gorgiel

 

Układ funkcjonuje poprawnie. Ale chciałbym usprawnić działanie mieszacza od podłogówki. Mieszacz jest podłączony inaczej niż schemat producenta wskazuje ale pompa została odwrócona i moim zdaniem funkcjonuje poprawnie.

 

1. Jakie elementy mógłbym dołożyć do tego mieszacza aby uzyskać większą efektywność?

2. W obecnym układzie pompa pracuje 24h, nawet gdy sterownik od pieca wyłącza główną pompę.

3. Kapilara jest podłączona do dolnej belki - chyba powinna być podłączona do górnej belki?

4. Czy można zamienić głowicę termostatyczną na zasileniu mieszacza na coś innego?

5. Gdy piec wychodzi ze stanu podtrzymania temperatura spada z 65 stopni do ok 45 stopni - czy to normalne? Może trzeba by dogrzewać powrót wody CO?

 

Dzięki za rady :-)

post-60052-0-25629400-1446881731.jpg

post-60052-0-39456500-1446881743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzałka na pompce CO powinna być w dół. (albo źle widzę)
Kapilara powinna być na zasilaniu pętli czyli tam gdzie rotametry.
Mam podobny układ instalacji. Obie pompki teraz działają cały czas, tyle że mam sterownik zaworu 4D i tym steruję temperaturą układu CO. temp. spada tylko o 3°C.
Wcześniej główna pompka CO wyłączała mi się po osiągnięciu w pomieszczeniu temp. zadanej, po jej ponownym włączeniu temp. spadała o 20°C z 70°C do 50°C.  Wcześniej też pompka podłogówki chodziła cały czas.

 

ps. mało nie oślepłem wpatrując się w te małe rysunki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.