Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kopczyk Na Retorcie Czy Czas Podania Ekogroszku


Robot16

Rekomendowane odpowiedzi

a jak lepiej PANOWIE klapka otwarta na max i obroty minimalne,czy obroty max a klapka minimalnie 1.5 cm otwarta,pytam bo w sterowniku regulacji obrotami nie mam tylko klapka przy dmuchawie ale gdy okaże się ze klapka na max otwarta a obroty dmuchawy minimalne daje lepsze efekty to będę musiał zamontować regulator obrotów .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 PANOWIE klapka otwarta na max i obroty minimalne,czy obroty max a klapka minimalnie 1.5 cm otwarta,pytam bo w sterowniku regulacji obrotami nie mam tylko klapka przy dmuchawie ale gdy okaże się ze klapka na max otwarta a obroty dmuchawy minimalne daje lepsze efekty to będę musiał zamontować regulator obrotów .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma regulacji obrotów w sterowniku to można ogarnąć przesłoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suspenser napisałeś że można ogarnąć czyli lepsze efekty są jak jest regulacja tak zrozumiałem

 

Oczywiście, że tak.

 

Dobry sterownik regulujący prawidłowo obroty dmuchawy potrafi naprawdę wiele zdziałać, z niedrogich a sprawdzonych mogę polecić Talos z softem X, którego od niedawna testuję i naprawdę daje on radę bez ruszania nastaw [nadmuch, podawanie, przerwa], zresztą by je zmienić trzeba wbić specjalny kod bo nie wprawionemu użytkownikowi trudno będzie polepszyć efekty działania automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym masz  dekiel pod spodem z motylkiem ,w innych są boczne lub przednie wyczystki pod palnikiem ,jeszcze inny zdejmuje się dmuchawę i wygarnia syf ,a są i takie że trzeba  zdjąć koronę i wybrać ,potem wklejać na silikon wysokotemperaturowy.Jaki masz ten palnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dla przykładu na filmiku moje próby pieca uruchomionego na 100% mocy ale nie o to chodzi to jego max praca. teraz ustawienia mam optymalne dla spalania 8kg eko na dobę i to wystarczy. Film jest pokazowy że może się palić w piecu jak w kuźni i wypalać eko na popiół, ale z dużą stratą temperatury idącej w komin i spalonego opału.
Na zdjęciach wewnątrz pieca w przegrodach wmontowałem 2 wariatory z wygiętej blachy 3mm na przemian, nad defektorem zamontowałem kolejną blachę 3mm z otworami ma to służyć na celu zatrzymania ciepła w piecu a nie dmuchać w komin. tym sposobem 25% oszczędności opału na sprawności pieca. Co jeszcze przerobiłem to wewnątrz retorty przy kolanie dospawałem na przeciw siebie 4-ry płaskowniki króre blokują podtrzymując w osi wycentrowane kolano które jak się nagrzało to potrafiło się przemieszczać pod wpływem temperatury co doprowadzało do nierównego palenia na całym palenisku(tu nie którzy zaślepiali otwory w retorcie ale to był słaby efekt) ja wyeliminowałem ten problem stosując płaskowniki. Teraz mam czas dla rodziny a nie jak wcześniej godzinami w kotłowni spędzałem czas. Tu muszę powiedzieć że wszystkie te kotły ze stali czy blach jak kto woli nie są dopracowane niestety przez producentów bo podawane parametry sprawności i spalania są przekłamane i instalatorom nie dziwie się że nie mogą sobie nie raz poradzić z optymalnymi ustawieniami tych pieców. Nadmienię mam piec 1-roczny na gwarancji i wielokrotnie dzwoniłem do serwisów to każdy z nich podawał mi różne nastawy do pieca. Było już u mnie kilkunastu serwisantów co słyszałem"hm no dobrze się pali" a że spalał od 30-45kg eko groszku na dobę to już trudno.
Moje ustawienia pieca: Ogrzewam 140m dom częściowo ocieplony 1/3 ocieplenia
Mój piec to : 16kwdp sterownik ST-480 tech programator pokojowy ST-280 moduł internetowy ST-500
Piec ustawiony w II stanie bez PID pracuje do zadanej od około 12min nie raz to trwa dłużej 20- 25min to przy poborze wody do kąpieli
Temperatura zadana na kotle 55 stopni w domu temperatura nie spada poniżej 21,5 stopnia a utrzymuje 22,5 stopnia
Piec jak dojdzie do zadanej 55 stopni przechodzi w podtrzymanie nie pracuje około 15 min w tym czasie o 1 stopień podwyższy temperaturę do 56 stopni po 15 minutach temperatura spada do 54 i piec się załącza pracuje od 12-20min w tym czasie pracy temperatura spada do 52 stopnie do chodzi do zadanej budując kopczyk 3-4cm i wyłącza się w podtrzymanie i tak w kółko.
czopuch przymknięty na 85% wysokość komina 8,5Metra 220średnicy ceramiczny podwójnie ocieplony z wentylacją
klapka na wentylatorze otwarta na maxa
pompa C.O. na 1 biegu
zawór 4-drogowy na 4 zakres na wyjściu z pompy na dom mam 40-42 stopnie
wentylator na 1 bieg to u mnie najniższy
czas podawania 5s
przerwa podawania 54s tu jeszcze stopniowo wydłużam o 1s
czas podawania w podtrzymaniu 10s
przerwa w podtrzymaniu 25min
wentylator w podtrzymaniu
czas pracy wentylatora 25s
Histereza 1
Skok jednostkowy 1
Prawidłową pracę i spalanie monitoruje wykres krzywej grzewczej charakterystyki w sterowniku pokojowym ST-280.
Zimą zwiększam pracę kotła do zadanej temperatury 65 stopni i zawór 4-drogowy na 5 żeby uzyskać wyższą temperaturę na wyjściu na dom mieć.
Może moje ifo komuś pomoże okiełznać piecyki żeby wszystkim było ciepło.
Pozdrawiam

 

Witam cie Miro witam że temat świeży wiec mam pytanko ustawienia właśnie zmieniam dzisiaj powoli na takie jak ty dodam że posiadam kocioł 19kw ogrzewam na razie 100m2 docelowo póżniej 140 plus podłogówka posiadam sterownik st-480zpid oraz zawór 4 d bez siłownika ale w twoim poście zauważyłem dwie intresujące plansze mianowicie scren z twojego zaworu przedstawiający prace "zaworu"co czy to oznacza że masz sterownik do swojego zaworu 4d jeśli tak to prosił by byś podzielił sie swoimi doświadczeniami na ten temat z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po uszczelnieniu i zapodaniu ustawień z minimalna dmuchawa efekt taki ze starczyło Groszku na parę godz dłużej ale popiół taki sam wpadłem więc na pomysł wydłużenia czasu między podawaniami z 1 min do ponad 2 zobaczę jutro jaki będzie efekt czy Groszek się spała tak jak bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbot1 jeszcze troszkę dzień lub dwa a twoja proporcja eko będzie, czas podawania 1 sek.pauza 10min i spalanie 3kg na dobe ................................koń by się uśmiał bez obrazy człowieku zastanów się co ty piszesz tym ludziom co czegoś chcą się dowiedzieć,pomyśl 100 gram ekogroszku i cały dzień grzania to tak jakby w dobrze ocieplonym domku 100m kwadratowych zapalił zapałkę i  cały domek ogrzeje  nie do opisania.................................................................................................................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robot16 nie o to mi chodziło co opisałem tylko pisałem wcześniej że jak na wiosnę paliwem to miałem inny popiół i próbuje dojść do tego samego stanu jak na wiosnę i jeden zasypia starcza mi na 6-7 dni a nie tak jak Teraz na 4-5 więc coś jest nie tak i próbuje do tego dojść i pisze o swoich spostrzeżeniach i może coś to komuś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.