Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nachylenie Rusztu W Ds - Może Jednak W Stronę Drzwiczek?


piop

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie naszło żeby pogadać.

 

Podobno ruszt powinien się nachylać w stronę palnika bo węgiel opada w stronę palnika itd i to jest lepiej że się pali przy palniku, byłem za dopuki nie trafił m i się węgiel z dużą ilością popiołu. W MPM ruszt bardzo delikatnie pochyla się w stronę palnika na tyle delikatnie że że jest raczej na płasko powiedział bym tak na boku. 

Ale po kolei:

-bez modyfikacji żar i tak rozpala się na całym ruszcie, przynajmniej mi, nie wiem jak innym, nie rozumiem tego motywu że ma się palić blisko palnika, u mnie to nie działa, prędzej czy później i tak pali się na całym ruszcie.

-do palnika wpada rozpałka, węgiel, popiół

-przy innym węglu było ok! ale teraz taki mi się trafił że w noc jak nie rusztuję to rano palnik i cześć komory zasypowej  mam wypełnione popiołem i nie zużytym opałem i oczywiście się nie pali

 

Więc może ruszt w stronę drzwiczek to lepszy pomysł, popiół i wszystko inne będą spadać najniżej czyli w stronę drzwi a nie palnika, przy tej samej ilości opału będzie się palić dłużej bez rusztowania

 

post-53599-0-14262100-1446373556_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszt może być płaski, wystarczy żeby dolna płaszczyzna palnika była pochylona w stronę rusztu. W moim kotle DS jest zwykły nieruchomy ruszt z żeliwnych beleczek i nic się nie zapycha, tyle że ja palę dość ostro, bo mam bufor. Chyba w kotle Opop widziałem ruchomy ruszt żeliwny z dwóch płaszczyzn, ale i tam było pochylenie od drzwiczek, pewnie chodzi o to, zeby popiół nie osypywał się na drzwiczki. Moim zdaniem lepiej kierować popiół w głąb popielnika, a nie pod drzwiczki, gdzie mógłby ograniczyć dopływ powietrza pod ruszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W KWKD ruszt jest lekko pochylony w stronę drzwiczek, ale nie widzę specjalnej różnicy w ilości zbierania się popiołu w różnych miejscach kotła. Jeśli już to najwięcej i tak jest pod grodzią, bo tam zbiera się też popiół zabierany ciągiem spalin ale za ciężki żeby jednak wylecieć.

Wolałbym już ruszt pochylony jednak w drugą stronę, nawet jakby 2x więcej popiołu zbierało się pod grodzią może nie rozpalał by się tak szybko zasyp też w stronę drzwiczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.