Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Realny Koszt Kwh W Taryfie Nocnej?


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki jest obecnie realny koszt 1 kilowatogodziny w taryfie nocnej licząc wszystkie opłaty nie licząc abonamentu?

 

Wiem, że są różne teraz lepsze oferty niż Tauron, który sponsoruje szlachtę ze śląską i tam podobno kWh wychodzi dużo taniej. Są różne cenniki, oferty, chce by mi ktoś napisał ile rzeczywiście płaci za nocną 1 kWh uwzględniając różne przesyłowe itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nocna tańsza to dzinna trochę droźsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg sprzedawców gazu gaz wychodzi po około 17,5 gr / kWh, ale oni kłamią bo podają od ciepła spalania (szczegóły: http://instalacje-gazowe.info/9-budownictwo/23-jak-pgnig-przelicza-z-m3-na-kwh).

 

Więc trzeba liczyć minimum 21 gr na czysto. Do tego przy rocznym zużyciu gazu za 2000 zł koszt licznika 300 zł i mamy już 24 grosze...

 

A kotły gazowe z nieba nie spadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Lublin, w taryfie G12w (nocna taryfa także przez cały weekend) płacę 0,2552 brutto plus niecałe 11 zł opłat stałych miesięcznie. Rozważam skorzystanie z oferty stałej ceny energii czynnej - kWh w nocnej taryfie będzie droższy o 7 groszy, ale w dziennej tańszy o 21 groszy. Do tego opłata miesięczna 4 zł, gwarancja ceny do końca 2018 r. Jak sądzicie, czy prąd podrożeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne wyrazy współczucia. Czy naprawdę nie można podać realnego (prawdziwego) kosztu prądu - 1kWH. Koszt prawdziwy czyli suma rachunku / ilość kilowatów. Odliczanie pewnych składników to bzdura. Cenniki maja za zadanie ogłupić odbiorców, utrudnić zrozumienie. Nie bawmy się znaczonymi kartami. Jeśli zapłaciłem 100 zł i zużyłem 100 kWh to 1 kWh kosztowała mnie 1 zł bez względu na sposób wyliczenia, tych 100 zł. Stawki poszczególnych pozycji taryfy to kpina z zdrowego rozsądku. 

Czy naprawdę opłata licznikowa nie jest ceną prądu, proponuje użyć własnego rozumu a nie bzdur wypisywanych przez energetykę. Politycy skutecznie ogłupiają nas, a co niektóry uważa: ja rozumiem taryfy, jaki ja mądry w tym tłumie nierozumnych użytkowników. 

Ostatni rachunek; Energa taryfa G12r dzienne zużycie 7 kWh nocne 672 kWh zapłacono 236,87 zł  (cena netto - noc 0,15880)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.